Jump to content

Przednie sprężyny OBk III 2005


Recommended Posts

Cześć postanowilem zapytac Was o poradę  tutaj bo mam dylemat co robić.

Odkrylem ostatnio o dziwo podczas podnoszenia auta że mam pęknięte ostatnie uzwojenie dolne  w przednim mcpersonie ( h6 2005 ) i klops wolałbym wymienić jedna sztukę na taka sama Ale nie znalazłem w necie takich używek do h6( chodzi o kolory ...  "plamki" w kolorach od lewej zlotawy i purpurowy, na powyższym uzwojeniu również taka ala purpura) wersję od dizla ktorych w necie sporo w tym miejscu mają kolor biały.  Co generalnie oznacza inna twardość .  

amory mają po 60 proc. Więc nie ma co zmieniać.  Oznaczenia na amorach są 20310ag510 /500 

wychodzi ze to wersja że sprężyna 14 mm czyli ta po 03/2005 ... sprawdzone suwmiara

Więc pytanie ? Polecacie wymianę 2 szt nowych po katalogu ?  Czy te 14.5 ktore byly wczesniej maja lepsza charakterystyke i warto w nie isc i czy podejda pod te amory? Dodam że jeździ się obecnie bez zastrzeżeń nie jest za miękko/nisko . Macie jakiś pomy? Doświadczenie z wymiana przednich sprężyn? 

 

Link to post
Share on other sites

Do wyboru masz założyć całe kolumny z diesela (tam masz takie same sprężyny jak w h6 przedlift) bo 60% sprawności amortyzatorów to już raczej słabo albo kupić sprężyny nowe- tutaj polecam lesjofors. W katalogu maja rozróżnienie na dwa typy sprężyn przednich w h6. Nie zwlekaj z wymiana bo jeszcze ci pęknie w drugim miejscu i sprężyna z kielicha wyjdzie robiąc kuku oponie co może skutkować dzwonem.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź.  Właśnie auto stoi bo wolę losu nie kusić.  Kupie nowe cena jest rozsądna... kwestia czy iść w ta wersję przedliftowa czyli : 14,5 mm grubość druta , czy poliftowa czyli trochę dłuższa ale 14 mm grubosc ? Opinie na forach US czytalem ze pasuje i jest auto stabilniejsze ...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wjechały nowe amorki sachs i sprężyny lesjofors  14.5 mm grubości od przedlifta i morda jest nieco wyżej. Natomiast co do prowadzenia , jest zdecydowanie sztywnej auto prowadzi się bardziej precyzyjnie ... dobry wybór.

20200713_194130.jpg

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...