Jump to content
betonos

Forester XT 2017 odgłosy

Recommended Posts

Hej,

 

To mój pierwszy pojazd spod znaku gwiazd, do tej pory w rodzinie królowały diamenty, więc z boxerem mam do czynienia dopiero od 2 tygodni.

 

Pacjent to Forester XT 2017.

 

1) Przy odpaleniu na zimno słychać zawsze przez jakąś chwilę takie "cykanie". Gdzieś tam czytałem, że to normalne i wtryski w zimnym bokserze takie odgłosy dawać mogą. Poniżej link do filmu z tym odgłosem:

 

https://youtu.be/nk1GVIzGKXY

 

- ten odgłos znika po parudziesięciu sekundach (tutaj chwilę po tym jak skończyłem kręcić, dodałem gazu żeby wyjechać i ustał)

 

2) Druga sprawa, to przez pierwsze kilka minut jazdy, podczas przyspieszania, w okolicy 3-4 tys obrotów słychać dość metaliczny odgłos, na poniższym filmie:

 

https://youtu.be/8TMn9hyOjGs

 

0:04, 0:20, ale najlepiej słychać na 0:04

 

Niestety tu jakość dźwięku w nagraniu trochę gorzej to oddaje, ale jest to albo ten powyższy odgłos z 1) tylko na wyższych obrotach, albo coś podobnego. I znowu, jak silnik się trochę bardziej nagrzeje (kilka-kilkanaście minut jazdy) to już nie mamy tego efektu.

 

 

Samochód jest na gwarancji do września, nie chcę szukać na siłę problemów, ale jakby mi miała korba wyjść bokiem pół roku po gwarancji, to wolę jechać na serwis. Więc jeżeli "ten typ tak ma" (lektura różnych forów przynajmniej w zakresie 1) mnie do tego przekonuje), to spoko. Temat do zamknięcia. Ale jak powinienem coś sprawdzić etc. to dajcie znać.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć @betonos

Co do dźwięku 2, sprawdź tu 

https://srt.subaru.pl/

Czy Twoje auto kwalifikuje się do akcji serwisowej polegającej na wymianie uszczelki kolektora wydechowego. U mnie w XT 2016 była wymieniana właśnie ze względu na podobny dźwięk przy przyspieszaniu (okazało się że to świst wydmuchiwanych spalin). Teraz czynność ta jest wykonywana w ramach akcji serwisowej, jednak auto nie musi być na gwarancji by tę czynności wykonano bezpłatnie.

Co do dźwięku 1 jest to bardzo niepokojące i zgłoś się do ASO. Może to być związane z Twoim problemem nr 2, nawet całkiem możliwe. Zdecydowanie tak ten silnik się nie zachowuje. Zrobiłem tym autem 90 tys km.

Pozdrawiam 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Potwierdzam,  to nie są normalne dźwięki ani żadne ten typ tak ma.

Jedź czym prędzej do serwisu.

Sześć lat już jeżdżę  XTkiem (MY 14)  i nigdy motor mi nie wydawał tak przerażających odgłosów. 

Edited by Miałki
Nie ma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za info, już jestem umówiony w serwisie na diagnozę, wstępna diagnoza wskazuje na to że są to rzeczywiście jakieś przedmuchy na układzie wydechowym (może kolektor być np.). Sprawdzałem, auto było na akcji serwisowej, ale być może wtedy nie było problemu a pojawił się teraz, albo jakaś inna przyczyna.

 

Natomiast raczej wszelkie grubsze problemy wykluczone na tym etapie.

 

Dam znać jak już będzie wiadomo co i jak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...