Skocz do zawartości

Co to za wyciek. Pomocy


Angelika Chałupka

Rekomendowane odpowiedzi

Ja oddałem do ASO Subaru w Mikołowie i jeszcze nie odebrałem, ale rozmowa w trakcie zdawania pojazdu utwierdziła mnie w przekonaniu, że zrobiłem dobrze. :) Obym finalnie był równie zadowolony. :D
 

Edytowane przez Aga
Na forum polecamy tylko ASO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam nad skrzynią już nic nie ma, a żeby pęd powietrza taką ilość oleju zawiał na skrzynię, to musiał by być dość spory wyciek z silnika.

O ile dobrze widzę, to to jest prawa półoś, a nad nią jest bagnet poziomu oleju, może ktoś nalał za dużo oleju i wychlapuje nadmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lutek34 napisał:

tam nad skrzynią już nic nie ma, a żeby pęd powietrza taką ilość oleju zawiał na skrzynię, to musiał by być dość spory wyciek z silnika.

O ile dobrze widzę, to to jest prawa półoś, a nad nią jest bagnet poziomu oleju, może ktoś nalał za dużo oleju i wychlapuje nadmiar.

Zgadzam sie tam juz nie ma nic u gory a ktos musial by ta skrzynie bardzo przelac zeby bagnetem to wywalilo wiec bardzo watpie ale wszystko jest mozliwa. Raczej na 99% bedzie to uszczelniacz na skrzyni. Kazdy ogarniety mechanik sobie z tym powinnien poradzic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2020 o 01:15, ewemarkam napisał:

Ja bym umył i obserwował dokładnie skąd się leje.

Tak jak mówisz... Też bym tak zrobił, zlokalizował gdzie,czym i ile tego "towaru" się leje, sprawdzał poziomy na bagnetach etc.  Karton na noc bym wrzucał pod samochód,żeby zobaczyć,czy mocno leje(a jak by gdzieś zawiewało, to bym zobaczył jak mokra i czym jest płyta pod silnikiem) ... Niuchałbym z uwagą ,czy cuchnie w samochodzie spalonym olejem,czy tam ATF (niepotrzebne skreślić). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 29.06.2020 o 00:50, ThatSubiBoy napisał:

Wyglada jak nieszczelny uszczelniacz polosi.

zielona obudowa jest  ;), więc pewnie będzie ten uszczelniacz.  Angelika Chałupka. Jakby był "trafiony" ten uszczelniacz, to do kompletu trzeba dokupić taką wąską uszczelkę(do nakrętki). Tę nakrętkę. na zdjęciu nawet widać- jest sonda-->śruba---> i ta ząbkowana nakrętka , którą mechanik będzie musiał zdjąć.

Edytowane przez Qubu666-Baja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...