Skocz do zawartości

Przyciemnianie szyb, a drzwi bezramkowe


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

o a co w przypadku zatrzymania przez 'wladze', maja prawo np zabrac dowod rejestracyjny jesli nie masz tego atestu przy sobie, czy uprzednio musza sprawdzic przepuszczalnosc szyb? w ogole oni maja jakies przyzady do mierzenia tego?

atest masz równiez w formie małej naklejki z numerem zaklejonym pod folią w dolnym rogu szyby.

Policemajstry nie maja ... ale stacje diagnostyczne powinny miec (teoretycznie) :razz:

Oczywiscie ze mają. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maja maja chlop[cy radarowcy. Wyglada to tak ze masz z jednej strony przyssawke z magnesem i przykladasz do szyby od zewnatrz, a urzedzenie w tym samym miejscu wewnatrz. Wciskasz pstryczek elektryczek i urzadzenie wysyla wiazke, ktora sie odbija i mierzy przepuszczalnosc swiatla dla tej wiazki. Teoretycznie obecnie wiekszosc samochodow ma fabryczne szyby (min 75% transp.)- czyli najwyzsze mozliwe legalnie przyciemnienie- ale z teog co widzialem na stacji diagnostycznej- nowe renault megane na fabrycznych szybach teoretycznie tez nie powinno byc dopuszczone bo ma ponizej wartosci 75. Ja u siebie mam przyciemnione wszyskie szybki z wyjatkiem przedniej- rewelacja w upalne dni, nie opala mi sie reka lewa, nie ma takiego nagrzania w samochodzie, klima wydajniej pracuje, autko lepiej wyglada, w nocy mnie tak nie raza latarnie uliczne - co prawda norm nie spelniaja ale jeszcze sobie radze ;) - folia ma juz ponad 5 lat i nic sie z nia nie dzieje- ale byly profesjonalnie przyciemniane- obecnie sciemnialbym piecowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie opala mi sie reka lewa

Nawet jakbyś miał białą szybę, to też się nie opali

 

pzdr

Seb@

 

Moze wyraz opalac nie byl najsluszniej uzyty, ale jak jezdze autem brejadak, ktore ma zwykle szyby, to przy jezdzie ze sloncem od kierowcy jest nieco goraco w reke i ramie po lewej ;)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada to tak ze masz z jednej strony przyssawke z magnesem i przykladasz do szyby od zewnatrz, a urzedzenie w tym samym miejscu wewnatrz. Wciskasz pstryczek elektryczek i urzadzenie wysyla wiazke, ktora sie odbija i mierzy przepuszczalnosc swiatla dla tej wiazki.

Wot w pizdiec ... kak skazal maladiec ... :wink:

Ciekawe urzadzonko :razz: dobrze ze mam fabryczne zielone szybki ... sprawa mnie nie dotyczy . :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wyraz opalac nie byl najsluszniej uzyty, ale jak jezdze autem brejadak, ktore ma zwykle szyby, to przy jezdzie ze sloncem od kierowcy jest nieco goraco w reke i ramie po lewej ;)

 

Pozdr

 

Ależ to mały problem, odchyla się szybkę, łokieć się wystawia na zewnątrz i jest gitarra ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie sprawdzaja przyciemnione szybki w przypadku Subaru? Moj Forek jest czarny i cholernie sie na sloncu nagrzewa - szczegolnie parzace fotele oraz ukrop w bagazniku (w sedanie czesto robil za lodowke na wyjazdach - teraz nie moze) mi przeszkadzaja i zastanawiam sie nad przyciemnieniem deko szybek. Niezbyt mocno, tak aby mniej sie nagrzewalo, a wygladalo dosc subtelnie jeszcze.

 

luz :cool: żadnych problemów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Cos mi tak dzwoni w glowie, ze od folii znacznie lepsze jest piecowe przyciemnianie, ale to pewnie koszty wielokrotnie wyzsze? Z tego, co pamietam, to w przeciwienstwie do folii, z piecowym od srodka bardzo dobrze widac np. w nocy.

...

 

wszystko prawda, lepiej, ale i drożej (znacznie). i jeśli masz auto na gwarancji, to... już nie będziesz miał :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...