Skocz do zawartości

Nie widzi sondy


Markowy

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór, mam dylemat z sonda. Sonda nie chodziła jeszcze powszedniemu właścicielowi, niedawno kupiłem nowa Boscha nr kat 0258007084 Ls7084. Rozczarowanie moje jest wielkie bo komputer OBD jej nie widz N/A komp wyświetla błąd, da się go skasować ale po paru km wyskakuje. Sonda sprawna podaje wartość 4.1 na podgrzewaniu. Są jakieś zagadki w tych samochodach? Proszę o rady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź Denso. Ja też chciałem przyoszczędzić i kupiłem jakiś zamiennik - nie działał mimo kasowania błędów wielokrotnie i po kilku kilometrach znów był Check Engine. Dopiero jak kupiłem Denso to przeszło. Nie wiem czy zamiennik był uszkodzony, czy komputer jest taki wybredny, ale obydwie sondy były nowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem denso ale nie znalazłem 5 pinowej są tylko 4. Orear podaj nr katalogowy sondy która kupiłeś. Wiązka jest sprawna. 4.1 to wartość ktorą pokazuje miernik po podłączeni do przewodów odgrzałki, biały i szary przewód. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Markowy napisał:

Szukałem denso ale nie znalazłem 5 pinowej są tylko 4. Orear podaj nr katalogowy sondy która kupiłeś. Wiązka jest sprawna. 4.1 to wartość ktorą pokazuje miernik po podłączeni do przewodów odgrzałki, biały i szary przewód. 

Nie mogę znaleźć gdzie kupiłem, bo na pewno nie na Allegro, a @ z przesyłką też gdzieś mi uciekł widzę. Ale mam zapisane w notatkach, że sonda to Denso DOX-0361. Zamontowałem ją w czerwcu tamtego roku i od tamtej pory ani razu nie zapalił mi się żaden Check Engine. 

Edyta:

Poprzednia też była Denso o takich samych numerach. Wrzucę Ci zdjęcie oznaczeń na tej, która padła. Kupowałem po tych numerach właśnie. 

 

Stara 2.jpg

Edytowane przez Orear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Orear napisał:

Nie mogę znaleźć gdzie kupiłem, bo na pewno nie na Allegro, a @ z przesyłką też gdzieś mi uciekł widzę. Ale mam zapisane w notatkach, że sonda to Denso DOX-0361. Zamontowałem ją w czerwcu tamtego roku i od tamtej pory ani razu nie zapalił mi się żaden Check Engine. 

Ale ta jest 4 pinowa nawet wtyczka inna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Markowy napisał:

SubaruLPG żaden z podanych modeli nie pasuje DOX-0307 jest 4 pinowa raczej jest to tylna sonda. Dox-0-115 jest 3 pinowa nawet nie widzę zastosowania dla niej. Dox-0120 4 piny dziwna wtyczka. 

A wykręciłeś tę swoją? Nie ma na niej oznaczeń? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markowy czy Ty widziałeś sondy które wymieniłeś na żywo? odnoszę wrażenie że nie, sondy uniwersalne są bez kostek i aby je zamontować w samochodzie potrzebna jest stara kostka. Informacja sonda tego typu jest hermetyczna a powietrze potrzebne do działania sondy jest zasycane przez przewody. nieprawidłowe połączenie może spowodować niepoprawne działanie tego czujnika.

 

Nie twierdzę że w katalogu Denso nie ma błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...