Skocz do zawartości

Drgania na wolnych obrotach


Frasulek

Rekomendowane odpowiedzi

 

Cześć, od jakiegoś czasu zauważyłem, że na wolnych obrotach na miejscu kierowcy wyczuwalne są jakieś drgania, których wcześniej nie było. Po rozgrzaniu silnika są one bardziej wyczuwalne. Czy ktoś miał podobny problem może? Czy na coś powinienem jeszcze zwrócić uwagę? Nie znam się na samochodach więc zanim pojadę do warsztatu dobrze by było cokolwiek wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Frasulek napisał:

 

Cześć, od jakiegoś czasu zauważyłem, że na wolnych obrotach na miejscu kierowcy wyczuwalne są jakieś drgania, których wcześniej nie było. Po rozgrzaniu silnika są one bardziej wyczuwalne. Czy ktoś miał podobny problem może? Czy na coś powinienem jeszcze zwrócić uwagę? Nie znam się na samochodach więc zanim pojadę do warsztatu dobrze by było cokolwiek wiedzieć.

 

Diesle tak mają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie żeby podjechać do warsztatu i najpierw pod kompa podpiąć ?
Podjedź. Błędów nie ma. Byle kto Cię odeśle z kwiatkiem bo jest wszystko ok. Musi być spec że u zobaczyć co się dzieje. Odpowiedz na nasze pytania najpierw. Jeśli na PB też to dobry mechanik, jeśli tylko na LPG to już gazwonik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym się nie zgodę do końca. jeśli istalacja LPG będzie kuleć a auto jest jeżdżone w trasy to zaraz po odpaleniu na PB mogą występować drgania dziwna praca silnika a na LPG będzie lepiej.

Należy zresetować nastawy przez odpięcie np akumulatora wtedy na korektach bliskich 0 obserwować.

Rozrząd sprawdzić jest to silnik DOHC tutaj przy ustawianiu rozrządu/wymianie można zrobić kuku silnikowi w SOHC jest to trudniejsze.

Przyczyną telepania mogą być nie prawidłowe luzy zaworowe. Ten silnik ma regulacje pewnie na szklankach.

 

Do diagnostyki można zdjąć paski od osprzętu bo za wiele z tym roboty niema a zawsze jest szansa że na tej linii występują problemy.

świece do sprawdzenia przewody WN instalacja gazowa świeża?

kup sobie najtańszy kabelek OBD bezprzewodowy do tel jeśli choć trochę chcesz zainteresować się motoryzacją to przyda się w diagnostyce a koszt to ok 20zł 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak podjechałem do warsztatu to od razu stwierdzili awarię sprzęgła. Mam sobie zamówić z https://www.sprzeglo.com.pl/czesci/zestaw-sprzegla-subaru-impreza-ii-gd-2-0-i-awd-benzyna-125-km/11515435 tylko jak możecie podpowiecie proszę które będzie lepsze albo coś doradźcie to mi znajomy wymieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...