Skocz do zawartości

Przydasie, gadżety, przygotowania i inne porady wyprawowe - nie tylko Subariadowe


Miłosz Rzeźnik

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, przemekka napisał:

Czyli na Subariadę nie ma sensu montaż drugiego akumulatora?

Tylko dla lodówki? No jasne, że nie warto, przynajmniej w SUV ie, czy terenówce. 

Mam lodówkę, używam często. 

Nawet w bardzo gorącym kraju, obciążenie gdy silnik nie pracuje nie będzie duże, nocą zawsze jest chłodniej, lodówki mają też specjalne programy pracy w celu oszczędania energii. Jest też zabezpieczenie przed rozładowaniem AKU. 

PS. Lodówkę mamy komoresorową, bo tylko taka ma sens (z bardzo wielu względów). 

Nvox dość popularna.

 

Edytowane przez mechanik
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, przemekka napisał:

Czyli na Subariadę nie ma sensu montaż drugiego akumulatora?

 

13 godzin temu, mechanik napisał:

Tylko dla lodówki? No jasne, że nie warto, przynajmniej w SUV ie, czy terenówce. 

Mam lodówkę, używam często. 

Nawet w bardzo gorącym kraju, obciążenie gdy silnik nie pracuje nie będzie duże, nocą zawsze jest chłodniej, lodówki mają też specjalne programy pracy w celu oszczędania energii. Jest też zabezpieczenie przed rozładowaniem AKU. 

PS. Lodówkę mamy komoresorową, bo tylko taka ma sens (z bardzo wielu względów). 

Nvox dość popularna.

Wszystko jak napisał @mechanik, dla lodówki kompresorowej o mocy 35-45W nie ma takiej potrzeby.

Lodówka żre prąd tylko jak chodzi kompresor, około 4A, po pierwszym rozruchu około 20 minut aż zbije temperaturę (27 stopni na zewnątrz, ustawiona temp w lodówce 0 stopni) później jak pisałem wyżej, kompresor startuje 3-4 razy w ciągu godziny na 5 minut.

Prostymi słowami, napięcie w aku 12,8V, odpalamy lodówkę, po 12 godzinach będzie 12,7V-12,6V:D

Oczywiście lodówki mają zabezpieczenia przed rozładowaniem aku, moja (o ile dobrze pamiętam) nie wystartuje jeśli napięcie spadnie poniżej 11,7V, także spokojnie uruchomimy auto.

 

Edytowane przez koziolek
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Czy rozważał ktoś z Was zakup Jackery Explorer lub Goal Zero Yeti ?  Zastanawiam się czy warto dopłacać do goal zero.

Nie użytkuje ale tez się zastanawiałem. Jednak Yeti ma więcej wyjść. Ceny są te same. 8a.pl ma obecnie dobrą cenę na yeti 200. Jackery ciekawe jak chcesz podłączyć ich panel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
6 minut temu, KPR napisał:

Do tego musisz aku dokupić, chyba że masz,

Kawiarka i kuchenka, za połowę tej ceny masz komplet:thumbup:  I jeszcze kogoś na kawę zaprosisz

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, koziolek napisał:

Do tego musisz aku dokupić, chyba że masz,

Kawiarka i kuchenka, za połowę tej ceny masz komplet:thumbup:  I jeszcze kogoś na kawę zaprosisz

 

@koziolek pełna zgoda! Wrzucam raczej jako taki gadżet, może akurat komuś się przyda:)

Początkowo byłem uradowany z takiej oferty, ale jak zobaczyłem, że tylko jedna kawa, brak aku i ładowarki to... dla mnie osobiście lipa;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lidlu był podobny ekspres Parkside'a. 

Też o takim myślałem, ale zniechęcił mnie właśnie  pobór prądu. 

 

No i taka kawa z kawiarki, zrobiona na kuchence turystycznej, w pięknych okolicznościach przyrody ma swój klimat. :)

 

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, KPR napisał:

@koziolek pełna zgoda! Wrzucam raczej jako taki gadżet, może akurat komuś się przyda:)

Początkowo byłem uradowany z takiej oferty, ale jak zobaczyłem, że tylko jedna kawa, brak aku i ładowarki to... dla mnie osobiście lipa;)

Dziadostwo, widziałem testy tego i nikt nie polecał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://swiatbaterii.pl/przetwornice-samochodowe/36595-przetwornica-napiecia-inwerter-green-cell-pro-12v-na-230v-1000w2000w-czysta-sinusoida.html

Kod GC10OFF da 10% zniżki.

Może się komuś przyda

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 1.07.2021 o 15:05, koziolek napisał(a):

Coś tam poczyniłem w ubiegłym roku, ostatecznie skrzynka leży w piwnicy, ale ja uwierzyłem w swoje umiejętności i zbudowałem kampera:D

szuflady.jpg

Zabudowa gotowa.jpg

Hej odgrzebuje temat 

Szukam takich paneli na boczne szyby bagażnika ale do Forka SJ 

Nie mogę znaleźć tego u Majfrendow z Ali 

Może ktoś z koleżanek i kolegów coś podpowie 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, gronik napisał(a):

Hej odgrzebuje temat 

Szukam takich paneli na boczne szyby bagażnika ale do Forka SJ 

Nie mogę znaleźć tego u Majfrendow z Ali 

Może ktoś z koleżanek i kolegów coś podpowie 

 

 

Te panele sam projektowałem i wykonałem, niestety ostatnio koszt wykonania przekraczał 4 stówy więc odpuściłem. 

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, KPR napisał(a):

Jak coś też byłbym zainteresowany @gronikdo SJ. Może w hurcie;):) wykonanie będzie tańsze:)

Będąc na wyprawie po Finlandii widziałbym duze dla nich zastosowanie. A tak to się trochę męczyłem:(

W SJ mniejsze będą, ale zawsze to coś, bajdełej chyba mijaliśmy się dzisiaj na północ od Rygi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, koziolek napisał(a):

W SJ mniejsze będą, ale zawsze to coś, bajdełej chyba mijaliśmy się dzisiaj na północ od Rygi.

Tak to ja byłem, przez chwilę o Tobie myślałem;)  Świat jest mały... dokąd zmierzasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, KPR napisał(a):

Tak to ja byłem, przez chwilę o Tobie myślałem;)  Świat jest mały... dokąd zmierzasz?

Zaraz pomyślimy bo planu nie mamy. Arkadio z ekipą jest gdzieś na Litwie, możesz ich odwiedzić

Edytowane przez koziolek
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, koziolek napisał(a):

Zaraz pomyślimy bo planu nie mamy. Arkadio z ekipą jest gdzieś na Litwie, możesz ich odwiedzić

Dzieki za info. Niestety wracam już po 2. tygodniach eksploracji Finlandii do domu. Obecnie przejazdem w Wilnie, pozdrawiam:)

 

W Estonii na RMK Matsiranna pustki, polecam:)

20230811_085103.thumb.jpg.e8e501ac9072ef6f3e92be21812fa91a.jpg

 

Pozdrowienia także dla @arkadioz ekipą:) Na długi na Litwie? Jakieś konkretne plany?;):)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wracając do tematu:

 

Zamontowałem pod sufitem siatkę na drobiazgi. Nie do końca się to sprawdziło, gdyż ciężkich rzeczy nie można było tam wkładać, bo za bardzo zwisało i zasłaniało tylnaą szybę w lusterku wstecznym, ale zawsze kilka drobnych i lekkich rzeczy nie walało się po aucie podczas wyprawy:)

 

20230814_120906.thumb.jpg.9d8eb3c76c3aabb79426b3591fd2e527.jpg

 

20230814_120917.thumb.jpg.63977c379339ad962ab02fa789df2e78.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...