Skocz do zawartości

Przydasie, gadżety, przygotowania i inne porady wyprawowe - nie tylko Subariadowe


Miłosz Rzeźnik

Rekomendowane odpowiedzi

Nie było właściwego wątku, no to założyłem, żeby coś pokazać, a pewnie wyjdzie z tego spora encyklopedia wyprawowa kiedyś :)

Na dzień dobry takie cudo mi się dziś wyświetliło:

 

ik1.jpg

ik2.jpg

ik3.jpg

ik4.jpg

 

PS. Namiotu tej firmy, tylko większego my używamy od półtora roku.

Edytowane przez Miłosz Rzeźnik
  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie miałem pisać że się nie przyda :) bo i tak co 2 dzień w hotelu a wieczorem czy rano bywało już chłodno :)

No i czasu brakowało, wieczorem bo impreza bezalkoholowa oczywiście :) a rano bo trzeba się zbierać :)

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było właściwego wątku, no to założyłem, żeby coś pokazać, a pewnie wyjdzie z tego spora encyklopedia wyprawowa kiedyś 

Na dzień dobry takie cudo mi się dziś wyświetliło:

 
ik1.thumb.jpg.a16fdbc21cc062a9158c8ddfa3a03cb4.jpg
ik2.thumb.jpg.68464432306412327204d473a73eed18.jpg
ik3.thumb.jpg.55802a821143f0207d66627feab4589b.jpg
ik4.thumb.jpg.3ace1c46a944380a728949ba4f3cea11.jpg
 
PS. Namiotu tej firmy, tylko większego my używamy od półtora roku.
Jakiej firmy jest namiot bo ze zdjęcia nie rozpoznaje.

Wysłano przez Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, coocer napisał:

A ja właśnie miałem pisać że się nie przyda :) bo i tak co 2 dzień w hotelu a wieczorem czy rano bywało już chłodno :)

No i czasu brakowało, wieczorem bo impreza bezalkoholowa oczywiście :) a rano bo trzeba się zbierać :)

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 

 

Trzeba wstać wcześniej rano,  albo użyć wieczorem przed imprezą. Na dłuższych wyjazdach hotele były co 3-4 dni, a na wyjeździe do Omanu czy Kirgistanu były w sumie 2-3 noclegi w hotelu. 

 

A chłód też nie przeszkadza. Wlewasz wodę z czajnika i masz ciepły prysznic. A kabina chroni przed wiatrem i też trzyma ciepło. 

Używaliśmy tego na 3200n.p.m. przy kilku stopniach powyżej zera.

Edytowane przez przemekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycie nie jest podstawową potrzebą człowieka - ktoś próbował najeść się mydłem, albo ogrzać szamponem? :drool:
Ale może stać się podstawową potrzebą współpodróżnych :)

Na Rumunię czy Bułgarię nie widzę sensu brać, z 2 strony jak się zmieści to dlaczego nie :)

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o łopaty to polecam Fiskarsa. Oczywiście jest pełnowymiarowa, więc musi być montowana na zewnątrz np. do bagażnika dachowego, ale poza tym jest rewelacyjna. 

601460_1.thumb.jpg.44741e5025bed12eca58dea17d45c34e.jpg

Może też spełniać inne funkcje. Np. w Kirgistanie Miłosz pożyczył nam ją do podpierania klapy bagażnika w Toyocie Sequoi, w której padły nam siłowniki. :D

 

Edytowane przez przemekka
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpadel Fiskarsa jest dobry, nadaje się do podważania kamieni bez ryzyka wygięcia. Jest przy tym lekki. Natomiast co do siekiery Fiskarsa mam całkowicie inne zdanie. Wszystkie monolityczne siekiery przenoszą drgania na nadgarstki i po dłuższej pracy takim narzędziem zwyczajnie ręce odpadają. Wg mnie lepsza jest klasyczna rzemieślnicza, kuta siekiera z drewnianym trzonkiem:)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka, to nie jest łopatą tylko łopatka. Malo przydatna, chyba że ktoś jest karzełkiem.
:) spoko, na 1 miałem chińską składaną saperkę, na 2 tą łopatkę to na 3 będzie duża a na 4 pojadę z t przyczepką :)d52663c684e267a2ff9bf5b3fe1d97cc.jpg

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś chodzi mi po głowie:

https://wildcamp.com.pl/strona-glowna/79-332-namiot-dachowy-wild-camp-jukon-190.html#/9-kolor-zielony

 

Po złożeniu szerokość 125 cm do zaakceptowania nawet na Forka SG. No i podłoga 190 cm. 

PS Tylko nie wiem czy jest bezpieczny nocą podczas załatwiania pewnych potrzeb - np. po małym wieczorny winku ? Głupio byłoby skręcić kark wychodząc z namiotu ..... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...