Skocz do zawartości

Po wymianie egr p0409


Kamillo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Posiadam outback diesel 2009. Autko w miarę chodziło aż pojawiła się kontrolka check+trakcja+ nie działał tempomat. Kod błędu p0403 wskazywała na zawór egr. Blad po skasowaniu wracał po drugim uruchomieniu. Po wymianie zaworu (nowy zamiennik) błąd znowu wyskoczył te same objawy ale kod błędu p409 blad egr sensor w obwodzie A. Po skasowaniu to samo wraca po drugim uruchomieniu. Ktoś miał podobny problem?  Mechanicy sugerują błąd elektryczny. Jakiś czujnik? Adaptacja? Ktoś coś kiedyś?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaklad który wymieniał już nie jeden egr w subaru powiedział mi że nie idzie go ustawić bo pokazuje jakies dziwne ujemne wartości i sugeruje podmianę na oryginalny. Co o tym sądzicie? Jechać jeszcze do jakiegoś elektryka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2020 o 13:49, Kamillo napisał:

Zaklad który wymieniał już nie jeden egr w subaru powiedział mi że nie idzie go ustawić bo pokazuje jakies dziwne ujemne wartości i sugeruje podmianę na oryginalny. Co o tym sądzicie? Jechać jeszcze do jakiegoś elektryka?

 

Mają rację. Ujemne wartości wskazują na padniętą elektronikę. Zamienniki EGR zupełnie nie sprawdzają się w Subaru. Szkoda nerwów i czasu na zamienniki. Nowy oryginał kosztuje 1074zł i zapominasz o problemie na kolejne 150kkm co najmniej.

Oryginał po montażu działa idealnie nawet bez adaptacji. W swoim dzisiaj wymieniałem EGR, a wczoraj kumpel wymieniał u klienta właśnie zamiennik, był prawie nowy i padł. Po montażu oryginału wszystko wróciło do normy. Warto sprawdzić też wtyczkę od EGRu, miałem kiedyś przypadek, że wysunął się jeden pin z wtyczki i wywalało błędy. Sprawdzenie instalacji, to podstawa przed jakąkolwiek wymianą. Ale w tym przypadku stawiam na padnięty nowy zawór(były takie przypadki z zamiennikami)

Edytowane przez ir3n3usz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp. Dzisiaj wymieniono zawor na oryginalny z aso. Cena taka jak pisałeś 1075 brutto. Po wymianie problem znikł. Jeżeli nic nie napiszę w przeciągu dnia lub dwoch to znaczy że jest git:-) Zawór NTY do zwrotu. Chciało się oszczędzić i tak wyszło... A szkoda bo te zawory produkowane są w Polsce (przynajmniej tak kod kreskowy mówi). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...