Jump to content

EJ20F parametry

Recommended Posts

Na fb widziałem Legwana EJ20F na sprzedaż. Moc 165km. Starszy o rok od mojego. 

Ja w dokumentach mam 150km. Ktoś zdradzi mi, jaka jest prawda? Czy były takie I takie? 

27 minut temu, Danko napisał:

Ktoś zdradzi mi, jaka jest prawda? Czy były takie I takie? 

Z tego co mi wiadomomo to z dwulitrówek były:

2.0 SOHC 137KM

2.0 DOHC 150KM

2.0 DOHC 165KM

2.0 Twinscroll 265KM

2.0 Twinscroll 280KM

Dokładnie tak. I raczej wychodzę z założenia, że 150tka to EJ20F. Możliwe, żeby obie wersje to były Fki i dalej kod się różnił? Chyba nie do końca, bo tylko jedna z tych wersji ma wzmocnione gniazda, a druga wymaga częstej regulacji przy LPG. 

Osobiście posiadam Legwana z silnikiem EJ20F 165 km, rocznik 2007

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Czyli mam chyba źle wbity, wszyscy tak piszą, że 165

Mogło być tak, że na różne rynki obniżali (zazwyczaj tylko elektronicznie) moc ze względu na przepisy podatkowe w danym kraju. Często spotykane w autach np. z Francji czy Beneluxu. Co do subaru to nie wiem czy były takie działania, ale np. wśród BMW z tych krajów to norma.

Zazwyczaj prawdę masz wpisaną w org. zagraniczny dokument (Brief) czy jak go tam zwą w danym kraju. Za granicą bardzo pilnują wpisywania odpowiedniej mocy w dokumenty, bo od tego bardzo często zależą tam obciążenia podatkowe na dane auto.

A W Polsce wpisują jak tam urzędnikowi przypasuje.

25 minut temu, maciek323 napisał:

Mogło być tak, że na różne rynki obniżali (zazwyczaj tylko elektronicznie) moc ze względu na przepisy podatkowe w danym kraju. Często spotykane w autach np. z Francji czy Beneluxu. Co do subaru to nie wiem czy były takie działania, ale np. wśród BMW z tych krajów to norma.

Zazwyczaj prawdę masz wpisaną w org. zagraniczny dokument (Brief) czy jak go tam zwą w danym kraju. Za granicą bardzo pilnują wpisywania odpowiedniej mocy w dokumenty, bo od tego bardzo często zależą tam obciążenia podatkowe na dane auto.

A W Polsce wpisują jak tam urzędnikowi przypasuje.

No właśnie.. W Polsce to Polsce. Może ktoś ściągnął (z Włoch) i jak urzędnik zaznaczył tak zostało.. A jak zostało ograniczone, to trzeba to zdjąć :evil2: