Skocz do zawartości

falujące obroty, check engine, przygasanie te sprawy


Siela

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem w GT 98 od jakiegoś czasu, że w aucie lekko falują obroty na jałowym biegu. Jak dojezdzam do swiateł szczególnie po dłuższej stałej jezdzie np na 5 i wypuszczam przed swiatłami na luz to obroty spadają do 0 potem zaczyna sie lekkie falowanie tak od 0 do 1000 i potem sytuacja sie uspakaja. Dwa razy pod czas jazdy właczył mi sie check engine. Kiedyś auto wogole potrafiło gasnąć. Pojechałem do ASO na komputer wyszły błedy z przepływki potem byłem w ASO jeszcze raz to wyszły błedy z solenoidu turbo. Życzliwy kolega Adamusmax pożyczył mi swoją naprawianą przepływke i sytuacja znacznie sie poprawiła ale od jakiegos czasu znowu zaczyna dziać sie to samo i to z coraz wiekszym natężeniem czyli dokłądnie tak jak było to wczesniej, że najpierw było ok a potem juz auto zaczynało nawet gasnąc. Co radzicie? Auto ładuje normalnie i jak jest na biegach to normalnie przyspiesza. trzy razy zdarzyło sie tak, że jeszcze na ssaniu rano musiałem przycisnąc do 3 tysiecy obrotów to było takie zdławienie. Co robić? Czy jest ktoś kto będzie to mógł ogarnąć w Warszawie? Wiem, że mógł bym wymieniać wszystko po koleji i sprawdzać co sie bedzie działo ale to chyba troche bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siela, a silniczek krokowy był sprawdzany? Może coś źle pracuje, trzeba by go przeczyścić albo wymienić.

 

Jeżeli samochód przyspiesza normalnie tak jak siela pisze to wg mnie aflinta ma racje. Za wolne obroty odpowiada silnik krokowy. Jak chcesz to mogę spróbować się podpiąc do kompa w twoim aucie, zobaczymy czy nie ma spadków napięcia, sprawdzimy pracę przepływki, wartość tps, czujnik temp silnika w razie czego silnik krokowy też sprawdzimy.

 

Pozdrawiam,

Jako

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSM? Czy coś innego?

 

Nie. To jest programik, który nazywa się select monitor i umożliwia prosty odczyt parametrów pracy, jednak jeżeli sterownik nie był opracowany to wymaga czasochłonnego poszukiwania adresów na których znajdują się sygnały z odpowiednich czujników.

Trochę się tym bawiłem, wiec powinno się udać.

 

Pozdrawiam,

Jako

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

nastepujace pytanie Impreza GT 96':

w momencie wysprzeglenia na kazdym biegu przy kazdej predkosci obroty spadaja na jakies 200-300 obr/min (czasami prawie gaśnie-zapala sie kontrolka ladowania itp.), po czym wracają na 900 obr/min i jest Ok. O co chodzi?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nastepujace pytanie Impreza GT 96':

w momencie wysprzeglenia na kazdym biegu przy kazdej predkosci obroty spadaja na jakies 200-300 obr/min (czasami prawie gaśnie-zapala sie kontrolka ladowania itp.), po czym wracają na 900 obr/min i jest Ok. O co chodzi?

pozdro

Ma BOV-a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...