Jump to content

Co to za dźwięk?

Recommended Posts

To było na benzynie, czy gazie? 

U mnie na LPG wtryski marsza grają - fakt faktem jednostajnie 

Wtryski od LPG mogą być dobrym tropem.

Ja bym jeszcze sprawdził czy to nie przebicie z którejś z cewek zapłonowych.

Ponowię pytanie kolegi wyżej. Filmik powstał na LPG czy PB ?

• 1 month later...

Cześć. 

Po dłuższym czasie ale wracam do szukania przyczyny "cykania/stukania" na razie nie było nic więcej rozbierane ale wiadomo, że to ponoć nie zaworki bo ponoć pracują ładnie. Osprzęt też odpada bo dźwięk wydobywa się z komory silnika od strony kierowcy, tak jakby z głębi. pojawia się powyżej 2000 obrotów i w miarę dodawania gazu wzmacnia się, ze środka brzmi trochę jak "SDS" takie metaliczne uderzania, za każdym razem jak wcisnę pedał. Kiedy puszczam się uspakaja i znowu jak nacisnę to zaczyna. 
pozdrawiam.

Pisząc zaworki, rozumiem że chodzi o ewentualne luzy? Jak były sprawdzane, wiesz może? 

Występuje to tylko na zimnym, czy na rozgrzanym też? Może to piston slap

Sprawdzałeś trop @pablonasa? 

• 1 month later...

Przepraszam, że dawno nie odpisywałem. Stukanie jest coraz mocniejsze, obecnie samochód od tygodnia stoi u mechanika. Dźwięk wydobywa się gdzieś spod silnika, głównie jak silnik dostanie obciążenia miedzy 1500-4000 na niskich biegach, jak odpuszczam gaz to dźwięk milknie, na luzie jak sprawdzaliśmy to na moje ucho wydaje się jak by po odpuszczeniu gazu coś się może lekko "zacierało? " nie spotakłem się jeszcze z takim dźwiękiem. Na zimnym silniku jest trochę spokojniej, nie ma znaczenia czy to na Benzynie czy na gazie. Był zdejmowany osprzęt,  dźwięk dalej jest. Mi się osobiście skończyły pomysły.  Pozdrawiam. 

Może kompresja z któregoś tłoka ucieka, uszczelka pod głowicą raczej nie ale może uszczelka np. pod wtryskiwaczem. 

Albo świeca się odkręciła. 

Edited by marc120