Skocz do zawartości

Sprężyny obniżające Legacy IV


kroljulian

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnim czasie wymieniłem felgi w moim legacy na 18" i teraz przyszła pora na delikatne obniżenie auta - zwłaszcza przodu. Domyślam się że założenie sztywnych sprężyn tylko na przód sprawi że prowadzenie będzie tragiczne ze względu na miękki tył. Niestety mimo długich poszukiwań nie znalazłem żadnego zestawu sprężyn obniżających (z jednego sklepu dostałem nawet odpowiedź że takowe nie istnieją :D). Może jest na forum ktoś kto obniżał legacy iv sedan na standardowych amortyzatorach? Tył wygląda dobrze, zresztą nie bardzo nadaje się do obniżenia bo 18" koła ledwo się tam mieszczą (w przyszłym sezonie spróbuję wejść na 19"). Zatem chciałbym dowiedzieć się czy można znaleźć gdzieś sztywniejsze sprężyny na tył o standardowej wysokości i obniżające, sztywne na przód. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu, o ile nie masz dystansow lub kół dopasowanych do nadkoli obniżać możesz do woli. Chyba, że są na równi. Wtedy rolowanie nadkoli. 

Nie jestem pewien ale chyba były jakieś usztywniające KYB albo Bilstein. Ale nie dam sobie łap uciąć, czy nie obniżające

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 19 to miejsca braknie. Jak 18 i nadkola zrobione to możesz obniżać. Mi przy gwincie z tyłu haczy jedno koło i to minimalnie, a mam na równi kolo z nadwoziem. R18 225/40. Podejrzewam, że jakby nieco inaczej zbieżność ustawić, go w ogóle by nie haczylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyn możesz szukać H&R, Teina  lub różowe STI ( chociaż te ostatnie są trudno dostępne i dość drogie).

Ja do siebie kupiłem H&R nr 29167-1. U mnie siadły jak na fotkach poniżej. Z tym, że moje Legacy jest 2,5T z automatem więc moze być trochę cięższe. 

foto2.thumb.jpg.a3f0fc5d2416477e13e940cefda8572a.jpg125.thumb.jpg.b09a7e955dd827f6981fafe2ca3fe4d7.jpg

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o taki efekt mi chodzi. Niżej schodzić już nie chcę. Dzięki wielkie za odpowiedzi. Na zdjęciu jaki rozmiar felg i opon?

 

Nadkola zrolowałem ale niezbyt mocno. Na 18" 225/40 przy wiekszych prędkościach i wybojach zdażyło się trochę przytrzeć. Opony chyba wycięły się o ten delikatny nadmiar bo po kilku dniach jazdy przestały przycierać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...