Jump to content

Impreza GD nie odpala pilot?

Recommended Posts

Moi drodzy. Taka historia. W imprezie GD nie moglem otworzyc pilotem centralnego. Otworzyłem więc kluczykiem. Przekręcam stacjyjkę  i... cisza. Ani p0mpa paliwa Ani rozrusznik. Wyjałem i naladowalem akumulator- jest OK. A dalej nie słychać pompy, rozrusznika i centralny nie działa. 

Może to być słaba bateria w pilocie? Czy nawet bez baterii dałoby się odpalić stacjyjkę i to coś innego :-) 

z góry dziękuję za wszelkie info

Posted (edited)

Tak bateria nie ma nic do tego. Chyba że masz niefabryczny alarm i on blokuje Ci rozrusznik, albo obwód po zapłonie. 

Edited by ewemarkam

Na pewno nie masz sigmy zamontowanej( w schowku przy kolanie nie masz klawiaturki?), po przekręceniu kluczyka na zapłon trzeba nacisnąć guzik na kluczyku i dopiero przekręcić na rozrusznik.

Ale tak powinno być cały czas.

Może alarm był zdeaktywowany. Długo masz już samochód? Wyjmowales już akumulator z niego tzn wcześniej?

Mam 4 miesiące. Nigdy nie było alarmu. Akumulatora nie wyjmowałem wcześniej ale usterka pojawiła się przed wyjściem. Pomyślałem że akumulator padł i dopiero wyjałem- okazało się że akumulator Ok - włożyłem i nic:-( próbowałem z kabla i też głucho- rozmawiałem z MTS na Al Jerozolimskich sprawdzili akumulator i jest Ok może bezpiecznik główny albo jakąś kostką? Wiem ze takie opisy to diagnoza z fusów ale nie mam jak to wyciągnąć z bardzo niskiego ppdziemnego garażu i polować. Na lincee nie pojadę bo nic nie działa - wspomaganie hamulca, kierownicy. Najlepiej zapakować eleektryka na miejsce:-)

2 godziny temu, koziolek napisał:

Na pewno nie masz sigmy zamontowanej( w schowku przy kolanie nie masz klawiaturki?), po przekręceniu kluczyka na zapłon trzeba nacisnąć guzik na kluczyku i dopiero przekręcić na rozrusznik.

Ale tak powinno być cały czas.

Nigdy tak nie odpisałem ale zerknę. Dodam że w aucie jest jakieś car audio częściowo zdemontowane i może prąd uciekał ale teraz po włożeniu jaki powinno być ok:-)

U mnie w GD co prawda alarm jest od nowości jest i to zintegrowany z kluczykiem, ale właśnie jak kiedyś centralny padł, to po otwarciu z kluczyka drzwi samochodu nie dało się uruchomić - odcinało pompę. Trzeba było "otworzyć" centralny (drugi pilot).

Posted (edited)

Bardzo prosze: 608-272-226

Prośba tylko po 16:-) a najlepiej jak byś napisał SMS że z Forum bo czasem dzwonią dziwne nr i zdarza mi się nie odebrać:-)

Edited by suselek17
14 minut temu, niebieski708 napisał:

Prosta sprawa... daj namiar to zdzwonimy sie i powiem co i jak...