Skocz do zawartości

Szarpanie sprzęgła


zibi01011968@o2.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam xv 2.0i manual ,podczas zmiany biegów nie koniecznie tych niskich występuje jakby szarpniecie ,zerwanie i nie jest to taka płynna zmiana biegów  jak w Oplu diesel czy  busie którymi też jeżdżę. Czy zauważyliście coś podobnego u siebie czy może to moja technika ???? ale w innych tak mi nie robi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam xv 2.0i w manualu przebieg okolice 80k km i nic takiego nie występuje. Auto mam od nowości. ALE : w tym aucie należy  się nauczyć pracy pracy sprzęgła. Obstawiam że tutaj leży problem. Jeżeli na blacie jest poniżej 2k obrotów może szarpnąc

 

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety kultura pracy  boksera Subaru jest jaka jest... . Jak silnik jest zimny na ssaniu potrafi delikatnie "wibrowac" w kabinie, jak już się rozgrzeje pracuje fajnie i "jedwabiście" :) ale nie można mu pozwolić na za niskie obroty ( poniżej 2k ) bo potrafi jak napisałeś szarpnąć. Mam wrażenie że wysokich obrotów też za bardzo nie lubi - powyżej 4k się jakby męczył. Nic specjalnego. Skrzynia biegów chodzi mało precyzyjnie i trzeba do jej pracy się przyzwyczaić, lewarek skrzyni biegów potrafi drżeć na wbitym biegu... Do silnika Hondy to temu silnikowi brakuje lat świetlnych. I uprzedzam złośliwości auto mam sprawne, od nowości jest tak samo, serwisowane przez pierwsze lata w tzw mekce Subaru. Ten silnik tak po prostu ma i trzeba się przyzwyczaić i nie trzymać dłoni na lewarku skrzyni biegów to nie będzie przeszkadzało :biglol: ( zgodnie z info z serwisu)

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Karas napisał:

niestety kultura pracy  boksera Subaru jest jaka jest... . Jak silnik jest zimny na ssaniu potrafi delikatnie "wibrowac" w kabinie, jak już się rozgrzeje pracuje fajnie i "jedwabiście" :) ale nie można mu pozwolić na za niskie obroty ( poniżej 2k ) bo potrafi jak napisałeś szarpnąć. Mam wrażenie że wysokich obrotów też za bardzo nie lubi - powyżej 4k się jakby męczył. Nic specjalnego. Skrzynia biegów chodzi mało precyzyjnie i trzeba do jej pracy się przyzwyczaić, lewarek skrzyni biegów potrafi drżeć na wbitym biegu... Do silnika Hondy to temu silnikowi brakuje lat świetlnych.

Musi być ze mnie pospolity cham z nieczułym zadem skoro kultura boksera Subaru mi odpowiada, a drgań nie odczuwam. :D

Silnik 1,8 w Hondzie Civic, którą mieliśmy właśnie przed XV, miał spory apetyt na olej, więc z tą doskonałością różnie bywa... z resztą ten silnik też trzeba wysoko kręcić żeby auto jechało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blixten napisał:

Musi być ze mnie pospolity cham z nieczułym zadem skoro kultura boksera Subaru mi odpowiada

wydaje mi się że to nie to ;) Ty w my18 masz nową wersje fb20 na wtrysku bezpośrednim z zupełnie nowymi bebechami no i cvt...

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 2.06.2020 o 06:56, Karas napisał:

Ty w my18 masz nową wersje fb20 na wtrysku bezpośrednim z zupełnie nowymi bebechami


Ten to dopiero jest niekulturalny, zwłaszcza po uruchomieniu na zimno. Trzyma absurdalnie wysokie obroty, co jakiś czas podryguje a ruszając z lekko wciśniętym hamulcem (żeby powoli wyjechać nie mając widoczności) - szarpie.

 

Ja takie obyczaje pamiętam tylko z jednego mojego samochodu - poloneza 1.5 z gaźnikiem. Tylko, że to było ponad ćwierć wieku nazad.

Współczesne samochody tak zwanej konkurencji trzymają po zapaleniu na zimno równe 1200 obr/min a ten zachowuje się jak troglodyta z epoki Gierka.

Edytowane przez spawalniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...