Skocz do zawartości

Subaru nie jedzie.


Peci84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z forkiem 2.0 158koni 2006r. Jest jakiś słaby bardzo slaby przy próbie przyspieszenia wydaje się jakby jechal na zaciągniętym hamulcu tak jakby chcial a nie mógł. Jak jade pod górkę czasem i go przymuli braknie mu mocy gaz w podłogę i kompletnie żadnej reakcji nic. Na komputerze nie wykazuje żadnego błędu. Próbowałem coś wyczytać w internacie ale nie ma żadnej konkretnej odpowiedzi na ten temat. Może tu na forum ktoś pomoże. Pozdrawiam.

Edytowane przez Peci84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No do końca wiem czy to ten samy problem bo wy tu mówicie o 2-3 tyś obrotów A mi się wydaje że czasem zechce jechać już poniżej tych obrotów A powyżej 3 też nie ma jakiejś zmiany wielkiej. Tak jakby na ręcznym jechał jakby co coś trzymało słychać że chce jechać ale nic się nie dzieje. Może to być zatkany kąt? Auto ma 205 tyś km 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takie objawy - totalny brak mocny niezależnie od obrotów. Okazało się, że po prostu zapchała się przepustnica.

Dobrze ją co jakiś czas wyczyścić, a co najważniejsze nie zapomnieć żeby ją potem ponownie "zaprogramować".

W serwisie koszt czyszczenia i adaptacji to +/-50zł.

Adaptacja polega po prostu na zostawieniu go na kilka minut na jałowych. Gdzieś jest pełny opis.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Peci84 napisał:

Witam mam problem z forkiem 2.0 158koni 2006r. Jest jakiś słaby bardzo slaby przy próbie przyspieszenia wydaje się jakby jechal na zaciągniętym hamulcu tak jakby chcial a nie mógł. Jak jade pod górkę czasem i go przymuli braknie mu mocy gaz w podłogę i kompletnie żadnej reakcji nic. Na komputerze nie wykazuje żadnego błędu. Próbowałem coś wyczytać w internacie ale nie ma żadnej konkretnej odpowiedzi na ten temat. Może tu na forum ktoś pomoże. Pozdrawiam.

Nie uzyskasz tutaj odpowiedzi , umów się z kimś kumatym i tyle, problemów może być dziesiątki .

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2020 o 07:40, Peci84 napisał:

Witam mam problem z forkiem 2.0 158koni 2006r. Jest jakiś słaby bardzo slaby przy próbie przyspieszenia wydaje się jakby jechal na zaciągniętym hamulcu tak jakby chcial a nie mógł. Jak jade pod górkę czasem i go przymuli braknie mu mocy gaz w podłogę i kompletnie żadnej reakcji nic. Na komputerze nie wykazuje żadnego błędu. Próbowałem coś wyczytać w internacie ale nie ma żadnej konkretnej odpowiedzi na ten temat. Może tu na forum ktoś pomoże. Pozdrawiam.

Miałem to samo w wolnossacym Foresterze my2013. Reset pomagał, ale zawsze na krótko. Zachowanie poprawiało się. ASO też miało u siebie 2,0 n/a i nie wiedzieli co z tym zrobić, a zamulał bardziej niż mój. Między innym z tego powodu zmieniliśmy auto na Forestera XT. Wyprzedzanie traktora na przykład to była masakra jak to zamulanie go dopadło, bo dwójka za słaba, na jedynce trzeba było - czyli Subaru na prostej nie mogło skopać Ciapka, dramat.

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...