Skocz do zawartości

Skrzynia automatyczna Forester SG 2.0


Szizi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

Mam problem dotyczący skrzyni biegów. Muszę wymienić skrzynię, a nigdzie nie mogę znaleźć skrzyni o tym samym numerze. Czy jest możliwość zamontowania skrzyni o innym nr ? Czy ktoś już miał podobną sytuacje i okazało się, że wszystko chodzi bez problemu ? Mój nr skrzyni to TZ1B3ZR6B

Pozdrawiam Serdecznie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć może różnić się 3 pozycją od końca, wtedy pasuje P&P. 

 

Tylko to dotyczyło 10-cyfrowych numerów. (na pewno nie zgubiłeś literki/cyferki?)

 

W innym przypadku trzeba wymieniać razem z dyfrem. Tylko nie wiem co na to komputer.

 

Poczekaj, aż ktoś doświadczony o tym napisze żebyś się upewnił.

 

Było to już gdzieś na forum, poszukaj dobrze w międzyczasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełno tego w internecie, a nie wiem ile razu już wklejałem to i podobne zdjęcia.

screen-shot-2011-04-12-at-4-02-46-pm-png

7 = R znak to w Twoim przypadku 2.0 SOHC, to może się różnić ale jeśli będziesz miał komplet z dyfrem tylnim dla pewności. Reszta niby nie ważna ale chyba @lutek34 zwrócił uwagę że o części to może chodzić także o przełożenie dyfra w skrzyni.

 

A co Ci się dzieje ze skrzynią? Jeśli Ci ślizga to remedium czasem jest środek od lucasa trans fix czy jakoś tak. Kiedyś jak miałem problemy ze swoją skrzynia jeden użytkownik z forum też to poradził. Potrafi "uratować" albo jak wolą przedłużyć agonie skrzyni. Ale jednak ma to krótkie nogi. Ktoś też się o tym przekonał. Po wymianie oleju skrzynia zaczęła slizgać. A przed chodziła jak nówka. Sam byłem zdziwiony że skrzynia w 20 letnim samochodzie potrafi tak pięknie pracować. Ale teraz już wiem co było najprawdopodobniej grane. 

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się jedzie powoli bez przyciskania to zmienia biegi normalnie. Problem się robi jak dochodzi do redukcji na wysokie obroty...jest wtedy uderzenie, że aż chodzi cała buda...i czuć jakby te uderzenie było bardziej z tyłu samochodu. Jest też szarpanie jak się wrzuci przykładowo z D na R oraz odwrotnie i doda lekko gazu zamiast poczekać aż samochód zacznie się już toczyć samoczynnie bez gazu.

 

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Czyli ogólnie tak jak też pisał   @yaro2003 może się numer skrzyni różnic tylko symbolem z 7 miejsca w numerze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie olej jest świeży, myślałem że to poduszka skrzyni i też ją wymieniłem, niby mechanicy sprawdzali opcje niezwiązane ze skrzynią. Wymienili jakieś tuleje, które miały luz ale nie pomogło ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ewemarkam napisał:

Ja bym jeszcze wlał ten specyfik. Nic nie tracisz ;) tylko w zasadzie parę dyszek. A może odwlecze wymianę skrzyni.@janekbe w zasadzie wsadził z tego co kojarzę skrzynie różniącą się ostatnimi 3 znakami i pasowała.

I nawet nadal jeździ... tylko boję się wymiany oleju :)

U mnie skrzynia była wymieniana w komplecie razem z dyfrem. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...