Skocz do zawartości

Co zamiast Outbacka?


Michał W.

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Blixten napisał(a):

Nie ma za co, nie wyobrażam sobie siebie w takim aucie, nawet gdybym wyobraził sobie, że mnie na nie stać ;) 

.,. a w NXie byłoby mi do twarzy, bo po to tam pojechałem ? 


Na wersje AWD nadal czeka się dwa lata? Fajny woz, choć irytujący paroma kwestiami i prowadzący się po amerykańsku, kanapowo, mocno podsterownie. Wycie silnika przez CVT wkurza, ale to rzeczywiście mało pali.

A LC jest boski, w tej kolorystyce zwłaszcza. Chciałbym go z wolnossącym V8, to już ostatki takiej motoryzacji. Może sprzedam mieszkanie  :mrgreen:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aga napisał(a):

Prędzej, ale ja nie rozumiem, po co Wam drugie duże auto ;)

 

Ja widzę, że Ty widzisz mnie w czymś takim :blink: :

9E5A1D89-4540-4717-82CC-B3ED6C73247A.jpeg

 

1 godzinę temu, Mikad napisał(a):

Na wersje AWD nadal czeka się dwa lata?

Nie, nie ma tragedii. Pytałem o dwie wersje wyposażenia z AWD, obie powinny być w II połowie 24. 

 

1 godzinę temu, Mikad napisał(a):

Fajny woz, choć irytujący paroma kwestiami i prowadzący się po amerykańsku, kanapowo, mocno podsterownie. Wycie silnika przez CVT wkurza, ale to rzeczywiście mało pali.

Podzielę się wrażeniami we wrześniu - wtedy powinno mi się udać przetestować NXa weekendowo. 

 

1 godzinę temu, Mikad napisał(a):

A LC jest boski, w tej kolorystyce zwłaszcza. Chciałbym go z wolnossącym V8, to już ostatki takiej motoryzacji. Może sprzedam mieszkanie  :mrgreen:

XC90 zamówiony ?

W tym prędzej byś się wyspał ;) 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.08.2023 o 19:04, Blixten napisał(a):

XC90 zamówiony ?

W tym prędzej byś się wyspał

 

Zamówienie poszło. Koloru Thunder Grey już nie ma i po długich namysłach w końcu padło na Denim Blue. Z beżowym wnętrzem powinno się fajnie zgrać. Wersja Plus wzbogacono dodatkowo o kamery 360, adaptacyjne LED-y, dojazdówkę, ciemne szyby i grzaną przednią. Coś takiego będzie. Odbiór styczen/luty.

2021 Volvo XC90 Petrol Mild-Hybrid Launched In India At Rs. 89.90 Lakh

Edytowane przez Mikad
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NX jest u mnie od grudnia . Niestety 50-tka na karku i to kanapowo jest bardzo ok - w wersji F Sport sztywniej.  Skrzynia nie wyje . Ktoś kto jeździł do tej pory Forkiem XT z CVT nie ma problemu . Jedynie co u mnie wymagało przyzwyczajenia to silnik na ciut wyższych obrotach w momencie jak podładowuje baterię . I myślę że większość tych którzy nie mieli do czynienia z bezstopniową myli ten objaw z wyjącą skrzynią. Auto zupełnie inne od Forestera . Bardzo zwrotne , w miarę szybkie (3 tryby  jazdy i przyspieszenie jak XT ) Spalanie w hybrydzie średnie z 16tys 5,6 l. To co sie od razu się wyczuwa to że obojętnie jaka szybkoś siedzący z przodu rozmawiają z tyłem jakby siedzieli obok siebie . Niby jest kekki szum z opon ale nic nie przeszkadza. Nie miałem tego w żadnym aucie czy to  Superb czy  A6 , A7. 

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jacocz napisał(a):

NX jest u mnie od grudnia . Niestety 50-tka na karku i to kanapowo jest bardzo ok - w wersji F Sport sztywniej.  Skrzynia nie wyje . Ktoś kto jeździł do tej pory Forkiem XT z CVT nie ma problemu . Jedynie co u mnie wymagało przyzwyczajenia to silnik na ciut wyższych obrotach w momencie jak podładowuje baterię . I myślę że większość tych którzy nie mieli do czynienia z bezstopniową myli ten objaw z wyjącą skrzynią. Auto zupełnie inne od Forestera . Bardzo zwrotne , w miarę szybkie (3 tryby  jazdy i przyspieszenie jak XT ) Spalanie w hybrydzie średnie z 16tys 5,6 l. To co sie od razu się wyczuwa to że obojętnie jaka szybkoś siedzący z przodu rozmawiają z tyłem jakby siedzieli obok siebie . Niby jest kekki szum z opon ale nic nie przeszkadza. Nie miałem tego w żadnym aucie czy to  Superb czy  A6 , A7. 


Zafiksowalem się trochę na Volvo XC60, ale ciekaw jestem też NXa. Po wakacjach wezmę go na weekendową jazdę i ciekaw jestem wrażeń, wyników spalania, szczególnie w mieście.  Interesuje mnie 350h z AWD w wersji Prestige + Tazuna+Design lub Omotenashi , na obie przy pierwszym podejściu dostałem 13% rabatu. Zobaczymy czy to auto będzie fajne i ile uda się wycisnąć rabatu… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze sprawdzałem Volvo i BMW x3 . Kryterium była też cena i dlatego te modele. Każdy powinien pojeździć parę godzin ale tam gdzie jeździ najwiecej na codzień.  U mnie wybór padł na NX . Jeżdzę najwięcej miasto i podmiejsko . Auto jest zwrotne , układ kierowniczy dla mnie super ( różnica z Volvo to przepaść) i co dla mnie miało znaczenie nie ma opóźnienia skrzyni przy ruszaniu. Nowy układ hybrydowy z jazdą na samym elektryku bardzo dopracowany. Przyjemna płynna jazda.  Wszystkie te auta są ok ale dla różnych klientów dlatego trzeba potestować. Z ceną i rabatem to bym dyskutował bo ta taktyka jest u wszystkich . Różnica taka że w japończyku jak zwykle masz wersje i parę dodatków i widzisz cenę końcową po 10 min a u konkurencji 2 dni konfigurowałem i dalej mi wywalało że jak to to trzeba zmienić to i tamto . To nie dla mnie  , nie mam chęci na to i czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Rok z Bagien napisał(a):

 

A nie myślałeś, by powrócić do Madzi i zamienić powyższe literki miejscami? :)

 

CX-5 będę miło wspominał jako auto totalnie bezawaryjnie, jednak ... nawet na TF było kilka niepochlebnych opinii o nowej Mazdzie CX-60. 

 

 

14 godzin temu, aflinta napisał(a):

To jednak strategia zawyżania ceny by nęcić potem rabatem jest dobra. Ludzie ciągle się na to łapią :)

 

Subaru może i nie zawyża cen, za to niestety zaniża moc silników, a to skutkuje tym, że klienci uciekają od marki.  

Subaru nie zabiega tak o klienta jak inne marki, ani w sprzedaży, ani w serwisie. 

Nie jestem przekonany, czy to taka dobra strategia. 

 

13 godzin temu, Jacocz napisał(a):

Przy wyborze sprawdzałem Volvo i BMW x3 . Kryterium była też cena i dlatego te modele. Każdy powinien pojeździć parę godzin ale tam gdzie jeździ najwiecej na codzień.  U mnie wybór padł na NX .

Wczoraj przypadkiem trafiłem na porównanie Q5 vs XC60 autorstwa Autocentrum i zaskoczony byłem jak dobrze ocenili Volvo - byłem przekonany, że będą chwalić niemiecką technikę, a tu o dziwo, recenzenta urzekło wnętrze i komfort w Volvo - tak jak mnie :D

 

Po urlopie spróbuję NXa, ale tu spodziewam się trochę wyższej ceny od XC60. Przekonamy się czy warto dopłacić te 5-7%  ;) 

Na forum Lexusa czytam natomiast o różnych niefajnych przypadkach, jak auta przyjeżdżają np. bez kamer, mimo że zamówiona, z jednym pilotem zamiast dwoma, ... :blink: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polatalem ostatnio tym. Q5 (już odebrane) trochę się bało, ze zajechaliśmy na poligon 4x4, ale wróciło równie czyste, co wjechało :mrgreen:. Bronco daje radę, nawet na szosowce, ale na AT to już w ogóle dzik. Tylko kosztuje pół bani…F371F2DE-8E0C-462D-B4F1-7A5AB6E42C1D.thumb.jpeg.e39d699ea3ced66b7ac623e93bc70454.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki temat z kamerami  360 ale dzisiaj już jest oficjalnie że ich nie będzie na wyposażeniu w niektórych wersjach . Za mała dostępność kamer . 
Niestety z tym jest problem w większości markach . Najgorzej że niezależnie od niej leją klienta i udają że jest ok. Dla przykładu brat kupił Macana GTS. Na wyposażeniu elektryczne regulowana kolumna kierownicy i sportowy wydech . Przy odbiorze auta info że tego nie ma . Wydech zaraz mu dostarczą a za kolumnę kupon na 100euro do butiku . Mija półtorej roku wydechu brak . Najlepiej że to była opcja za którą zapłacił oddzielnie . Zero zwrotu kasy i zero informacji . Takie powalone czasy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest nie tak z CX-60 ? Co do NXów to ciekawe jak z jakością. O ile "stare" NXy były robione w Japonii tylko to nowe mają także montownię w Kanadzie. Oglądałem RXa i jak na Lexa to dramat. Niespasowany, skrzypiący itp.  Kurde nie ma co kupić. Chyba w ramach protestu kupię starego Land Cruisera V8 benzynę i będą specjalnie emitować tony CO2 :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RoadRunner napisał(a):

Co jest nie tak z CX-60

Benzynowa hybryda nadal ma problemy z płynna pracą A/T.

Pertyn coś tam testował po zmienionym soft-cie ale nadal szału nie ma.

O dziwo ten problem całkowicie nie wystepuje w Diesel-u.

Zawieszenie też przyjemniej pracuje w "dyszlu"

Ciekawostka dotyczaca A/T, to nie jest klasyczny automat z konwerterem,tylko automatyczne sprzęgło.Taki wynalazek autorski Mazdy, jeżeli w amerykańskich testach podają prawdziwe informacje.

Czekam na CX-80,bo to może być fajne auto wielkościowo.

Było by calkiem miło gdyby Mazda wzorem lat poprzednich wypuściła limitowaną serię CX-90 na rynek EU tak jak kiedyś CX-9.

Edytowane przez olo11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RoadRunner napisał(a):

Co jest nie tak z CX-60 ? Co do NXów to ciekawe jak z jakością. O ile "stare" NXy były robione w Japonii tylko to nowe mają także montownię w Kanadzie. Oglądałem RXa i jak na Lexa to dramat. Niespasowany, skrzypiący itp.  Kurde nie ma co kupić. Chyba w ramach protestu kupię starego Land Cruisera V8 benzynę i będą specjalnie emitować tony CO2 :P 

Lexusy w EU są z Japonii . Kanada na rynki amerykańskie. 
Nie wiem jakiego RX oglądałeś ale jeździłem trochę i wersją starszą i najnowszym i bez zarzutu . Znajomy ma ES i to samo mimo że starsza konstrukcja . Cisza i na pewni nic nie trzeszczy .  

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jacocz napisał(a):

Nie wiem jakiego RX oglądałeś ale jeździłem trochę i wersją starszą i najnowszym i bez zarzutu . Znajomy ma ES i to samo mimo że starsza konstrukcja . Cisza i na pewni nic nie trzeszczy .  

Ze starszymi nie ma problemu. W nowym RXie:

- duża dziura jak opuści się szybę i luźny boczki drzwi wyraźnie wyginający się przy zamykaniu

- lekko sfatygowana skóra na siedzeniu 

Nie wiem, może to był jakiś egzemplarz przedprodukcyjny bo oglądałem go w miarę dawno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dirkdiggler napisał(a):

Fju fju, jest rozmach:ph34r::)

Golfina za ćwiartkę

 

 

SmartSelect_20230830_210837_OTOMOTO.jpg

Reinkarnacja 1.9 tdi, mokry sen dużej części naszego społeczeństwa do tego ktoś kto to kupi będzie czuł się specjalnie wyróżniony dzięki cenie.

Toż to masakra jakaś jest Panowie!

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...