Skocz do zawartości

wymiana żarówki


Dominik Myszkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie początkującego: Czy duzo jest roboty z wymianą żarówki światła mijania? Outback 2002 2.5.

Jaki model żarówki? Czy dostanę taką na stacji benzynowej czy trzeba szukać po necie?

Dzieki

 

Przy okazji pytanie: Gdzie można dostać blendę tylnej klapy bagażnika?? Szukałem już wszędzie, znalazłem tylko 2 uszkodzone mocniej niż moja. Czy jest możliwość kupienia nie uszkodzonej lub nowej??? Gdzie szukać?

To samo pytanie do osłony wewnętrznej klapy - ta cześć ktora zakrywa mechanizm otwierania i żarówki od środka.

Edytowane przez Dominik Myszkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam - moze sie komuś przyda - wymiana mega prosta. Osłonę plastikową reflektora trzeba wykręcić ręcznie, niepotrzebne żadne narzędzia. Następnie zwolnić metalowa blokade górnej żarówki i przepiąć kabelki. Nie trzeba odkręcać żadnych dodatkowych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge sie mylic ale zeby zdjac lampe przednia należy zdjac najpierw zderzak. Ma jakieś uchwyty od spodu coś. Poprawcie jesli się mylę, a może to kwestia rocznika. Mam '07.

 

Dlatego postojówki wymieniałem bez zdejmowania lampy i faktycznie da się ale stanowi to dużą trudność, są bardzo głęboko osadzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik Myszkowski--> Oj ja kilka lat szukałem używanej blendy. Wszystkie są niestety w podobnym stanie - popękane od działania warunków atmosferycznych, a do tego blenda mocno obrywa przy zamykaniu bagażnika, więc to też sprzyja pękaniu. Moja najpierw ciekła i woda dostawała się do bagażnika w dużych ilościach. Dobre 7 lat temu ją uszczelniłem, ale z czasem zaczęła mocniej pękać.

 

W międzyczasie szukałem jakiejś używanej (serio dobre 6 lat regularnie co kilka dni wertowałem internet w poszukiwaniu blendy w dobrym stanie). Nowa blenda w aso 2500 zł, poza aso nową znalazłem za 1800 zł, ale nie ustaliłem w końcu kosztów dostawy, bo sklep miał ją ściągać bezpośrednio od dostawcy. W każdym razie w międzyczasie w związku z tym, że dwa razy w zeszłym roku mi wjechali w tył, to szukałem też klapy bagażnika. No i traf chciał, że znalazłem taką za - uwaga uwaga 450 zł. Co ciekawe sprzedawana była z blendą w stanie idealnym:> Chyba ktoś nie wiedział co sprzedaje:) Nie sądziłem, że to w ogóle możliwe, ale teraz wszystko czeka w piwnicy na polakierowanie klapy pod kolor i wtedy w końcu to zamontuje, ale to już chyba jesienią.

 

Ogólnie blenda to skomplikowany temat, bo przy rozmontowaniu bardzo trzeba na wszystko uważać, bo to w końcu plastik. Również przy ewentualnych próbach regeneracji domowymi sposobami również, bo jak coś pójdzie mocno nie tak to zostaniesz bez blendy w ogóle. Są chwile że nawet jakąkolwiek blendę w całości ciężko było znaleźć.

 

A co się dzieje z Twoją? Ogólnie czas ją dotknął czy konkretne uszkodzenia już ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2020 o 09:32, Lipton napisał:

Dominik Myszkowski--> Oj ja kilka lat szukałem używanej blendy. Wszystkie są niestety w podobnym stanie - popękane od działania warunków atmosferycznych, a do tego blenda mocno obrywa przy zamykaniu bagażnika, więc to też sprzyja pękaniu. Moja najpierw ciekła i woda dostawała się do bagażnika w dużych ilościach. Dobre 7 lat temu ją uszczelniłem, ale z czasem zaczęła mocniej pękać.

 

W międzyczasie szukałem jakiejś używanej (serio dobre 6 lat regularnie co kilka dni wertowałem internet w poszukiwaniu blendy w dobrym stanie). Nowa blenda w aso 2500 zł, poza aso nową znalazłem za 1800 zł, ale nie ustaliłem w końcu kosztów dostawy, bo sklep miał ją ściągać bezpośrednio od dostawcy. W każdym razie w międzyczasie w związku z tym, że dwa razy w zeszłym roku mi wjechali w tył, to szukałem też klapy bagażnika. No i traf chciał, że znalazłem taką za - uwaga uwaga 450 zł. Co ciekawe sprzedawana była z blendą w stanie idealnym:> Chyba ktoś nie wiedział co sprzedaje:) Nie sądziłem, że to w ogóle możliwe, ale teraz wszystko czeka w piwnicy na polakierowanie klapy pod kolor i wtedy w końcu to zamontuje, ale to już chyba jesienią.

 

Ogólnie blenda to skomplikowany temat, bo przy rozmontowaniu bardzo trzeba na wszystko uważać, bo to w końcu plastik. Również przy ewentualnych próbach regeneracji domowymi sposobami również, bo jak coś pójdzie mocno nie tak to zostaniesz bez blendy w ogóle. Są chwile że nawet jakąkolwiek blendę w całości ciężko było znaleźć.

 

A co się dzieje z Twoją? Ogólnie czas ją dotknął czy konkretne uszkodzenia już ma?

Dzieki za podzielenie się, wyglada na to ze jest jeszcze gorzej niż myślałem :) Niesamowite że żaden producent zamienników nie wpadł na pomysł produkcji tych blend - przecież to żyła złota by była.

W takim razie pozostaje plan B (bardziej ekologiczny) - znalazłem kilka warsztatów, które specjalizują się w naprawie i rekonstrukcji elementów plastikowych karoserii - pojadę i się dowiem, na pewno będzie łatwiej i taniej niż nowa blenda.

Moja nie jest w tragicznym stanie, ale ma pęknięcie z góry na doł na samym środku - woda się przez nią dostaje do świateł (ale nie leci do bagażnika). Dodatkowo brakuje kawałka uszczelki gumowej.

Dam znać jak już coś z tym zrobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...