Skocz do zawartości

dziwne rezonujące dźwięki w czasie jazdy


big_lebovski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chodzi o SBD - Forester 2011, ok 200kkm.

W czasie jazdy, zmiana biegów 2 na 3, także przy ruszaniu, 1 na 2, przy obrotach ok. 2000 - 2500RPM, dobiega odgłos rezonansu.

Jadąc na np. biegu 3 na obr ok 3000rpm, po odpuszczeniu pedału gazu także ten dźwięk rezonujący zaczyna się pojawiać, znika przy ok 2000rpm.

Czy to może być problem z dwumasą - sprzęgło (bez dwumasy) zostało wymienione przy ok. 165kkm.

Na jałowym silnik nie kołysze, nie trzęsie silnikiem, nie słychać stuków, etc. czyli objawów które ewidentnie wskazywać mogą podejrzenie dwumasy.

Sprawdzone zostały osłony metalowe elementy ukł. wydechowego i nie ma nic podejrzanego.

Czy ktoś z Forumowiczów miał podobne objawy/doświadczenie.

Pozdrawiam

Edytowane przez big_lebovski
update
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że dolot do filtra powietrza, ta plastikowa obudowa, uderza w karoserię. U mnie były też takie objawy, spróbuj wcisnąć jakąś szmatę pomiędzy ten plastik a karoserię, u mnie to zlikwidowało problem natychmiast. Szmatę później zastąpiłem gąbką z "castoramy" żeby wyglądało estetyczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2020 o 10:49, leto napisał:

Możliwe że dolot do filtra powietrza, ta plastikowa obudowa, uderza w karoserię. U mnie były też takie objawy, spróbuj wcisnąć jakąś szmatę pomiędzy ten plastik a karoserię, u mnie to zlikwidowało problem natychmiast. Szmatę później zastąpiłem gąbką z "castoramy" żeby wyglądało estetyczniej.

No to faktycznie niespodzianka:)

Sprawdze

Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2020 o 10:49, leto napisał:

Możliwe że dolot do filtra powietrza, ta plastikowa obudowa, uderza w karoserię. U mnie były też takie objawy, spróbuj wcisnąć jakąś szmatę pomiędzy ten plastik a karoserię, u mnie to zlikwidowało problem natychmiast. Szmatę później zastąpiłem gąbką z "castoramy" żeby wyglądało estetyczniej.

A mam jeszcze pytanko...

Ten Twoj dzwiek slyszales jakby z karoserii czy z silnika?

Wczoraj troche pojezdzilem i na poczatku, zimny silnik odglosow nie bylo. Po jakims czasie wrocily.

Zwlaszcza ten przy odpuszczeniu pedalu gazy na 3 bieg, ok 3000rpm do 2000rpm odglos zanika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby silnika albo skrzyni biegów.. Objawy wyglądają na identyczne z jakimi ja się zmagałem. Dźwięk bardzo irytujący był.

Edytowane przez leto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w pierwszej kolejności układ wydechowy. U mnie również wydawało się, że blaszane osłony wydechu mocno się trzymają ale to jednak one halasowały, najbardziej w zakresie ~2500 - 2000 rpm po puszczeniu gazu. Szczególnie jesli piszesz, że halas pojawaia się po rozgrzaniu silnika. Jakkolwiek osprzęt silnika, np. dolot równiez weź pod uwagę.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...