Skocz do zawartości

VTD (VDC) w Outback III - w jakich wersjach?


BelegUS

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Mój zapał do zakupu Outbacka 2.5 z 2004 roku ostudziła informacja, że 4EAT w nim to upośledzone MPT, a nie wspaniałe VTD (wspomagane przez VDC). W Legacy III 2.5 z 1998 mam skrzynię z VTD i VDC, stąd moje rozczarowanie i pytanie - w jakich Outbackach III (ewentualnie Legacy IV) wychodziły skrzynie z VTD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Oczkoo15 napisał:

Jak znasz numer skrzyni to możesz to łatwo rozpoznać.

W numerze skrzyni druga litera to V = VTD, a jeśli Z = MPT

 

Znaczy to to wiem, mam też to:

https://legacypic.uk/transmission/search.php?code=tz102ybdba

Tylko nie wiem, czy to, czego szukam, w ogóle istniało (Legacy IV/Outback III z 2.5 NA i VTD).

 

EDIT: sam sobie odpowiem - były, zarówno w Gacku jak i Outbacku, od 2008:

https://legacypic.uk/transmission/search.php?code=tv1b8mfeab

https://legacypic.uk/transmission/search.php?code=tv1b8mfebb

Edytowane przez BelegUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Oczkoo15 napisał:

Jak znasz numer skrzyni to możesz to łatwo rozpoznać.

W numerze skrzyni druga litera to Y/V = VTD, a jeśli Z = MPT

 

Na marginesie, tak to działa od 4EAT Phase 2 w górę. W Phase 1 wszystkie skrzynie były TZ, a VTD rozpoznaje się po Y na 6 pozycji - ale dużo tych aut nie było (SVX EU, SVX JDM, Legacy GT(B) JDM, Impreza WRX GC JDM).

 

 

2 minuty temu, mirasek napisał:

VTD/VDC na EU teoretycznie bywało w obk 2.5 od MY05 ale pewnie rzadko, sam spotkałem tylko w poliftowych.

Masz źródło tej wiedzy? Bo nie wiem, czy pisać do każdego dostępnego 2.5 na rynku :P

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, ewemarkam napisał:

Jeśli nie znajdziesz takiego jakiego chcesz. Zawsze możesz do MPT dorobić przełącznik który będzie Ci to spinał na stałe. Ale ciągle nie będzie wspomagania ruszania z VDC.

Niee, jakiekolwiek przełączniki i inne cudawianki nie zbliżą nawet MPT do VTD, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, BelegUS napisał:

Masz źródło tej wiedzy? Bo nie wiem, czy pisać do każdego dostępnego 2.5 na rynku :P

Katalog części, dlatego napisałem teoretycznie, ale akurat poliftami jeździłem, więc nie mam urojeń ;) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, hugo napisał:

Nie ma szans na ratunek? 

 

Niby jest (i może na podsztukowaniu się skończy), ale:

- Legacy kupiłem za grosze (dosłownie) "na pół roku żeby SVX'a ogarnąć". To było ponad dwa lata temu, i wiernie oraz bezawaryjnie służył od tego czasu

- Skrzynia nawala (Duty C) - naprawy nikt się nie chce podjąć, a koszt przekroczy zapewne wartość auta. Leje/pali też olej ze skrzyni

- Z zewnątrz wóz jest obrazem nędzy i rozpaczy (tylne nadkola w strzępach,  progów brak, poobijany, porysowany, na dachu wokół anteny rudo, w innych miejscach też)

- Do bagażnika leje woda diabli-wiedzą-skąd (pewnie od dachu - antena)

 

Jak na totalnego gruza to służy(ł) dzielnie, i jeśli uda się ogarnąć to mocowanie wahacza to pewnie jeszcze kilka miesięcy przejeździ, ale zdecydowanie czas na następce - a ten pewnie skończy jako dawca części, bo powoli sam spoiler tylnej klapy jest więcej wart niż całe auto :P

Edytowane przez BelegUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, BelegUS napisał:

 

 sam spoiler tylnej klapy jest więcej wart niż całe auto :P


Blenda. Przede wszystkim niepęknięta blenda klapy Szymek :P
------------
nic nie powiem, bo jesteś z gór i pewnie potrzebujesz sie wspinać na przełęcz (a jak nie to sie nie przyznawaj :P)  ,ale ja outbacka nie lubie. BP to bym mógł mieć, ba- poprzedni II gen outbacka (BE) ma swoj urok ,ale nie outbacka BM.

To synonim przejścia z marki dla garstki pasjonatów do zwykłej marki samochodowej robiącej bezpłciowe auta dla mas. Dla "starych dziadów w outbacku". I do tego boxer diesel.


No sorry. Jak na ironie to dzięki outbackowi subaru tak dobrze przędzie przez ostatnie lata i moje szkamranie abosoltnie na to nie wpłynie.

czemu akurat outback ,a nie smukłe,szosowe BP?


apropo- Dave miał kiedyś BP włocha, Bi-fuel i łopatki przy kierownicy. Pamietam że miały spore opóźnienie w trybie manualnym. Co to było? Chyba juz nie 4EAT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Matiz napisał:

Blenda. Przede wszystkim niepęknięta blenda klapy Szymek

 

Sam ją pękłem jak klapę pod spoiler przekładałem :( Róg urwałem...

 

12 minut temu, Matiz napisał:

BP to bym mógł mieć, ba- poprzedni II gen outbacka (BE) ma swoj urok ,ale nie outbacka BM.

 

Mylisz, pamiętaj że Outbacki są o jedną generację w plecy do Legacy :) Ja szukam BP właśnie, moim zdaniem najładniejsza generacja w historii.

 

14 minut temu, Matiz napisał:

czemu akurat outback ,a nie smukłe,szosowe BP?

 

Bo mi się zawsze uterenowione wersje podobały :) Plus prześwit się w dupowozie przydaje. Od szorowania brzuchem i tak mam SVXa.

 

14 minut temu, Matiz napisał:

apropo- Dave miał kiedyś BP włocha, Bi-fuel i łopatki przy kierownicy. Pamietam że miały spore opóźnienie w trybie manualnym. Co to było? Chyba juz nie 4EAT?

Stawiam że 5EAT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2020 o 09:22, BelegUS napisał:

Bo mi Legacy III zgniło, więc czas na następce.

A nie chciałbyś mojego Zielonego BH ? Zdrowe nadwozie, ino lekko poobijane, 4EAT z VTD, sporo JDM'owych fantów... ;) Tak na zaczepkę pytam w formie wstępnego badania rynku. ;)

Aczkolwiek z tym argumentem nie sposób się nie zgodzić i jestem tego samego zdania:

W dniu 24.04.2020 o 22:37, BelegUS napisał:

Ja szukam BP właśnie, moim zdaniem najładniejsza generacja w historii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DETT napisał:

A nie chciałbyś mojego Zielonego BH ? Zdrowe nadwozie, ino lekko poobijane, 4EAT z VTD, sporo JDM'owych fantów... ;) Tak na zaczepkę pytam w formie wstępnego badania rynku. ;)

Napisz jaka kwota to może kogoś zainteresuje twoje auto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...