Jump to content

Impreza GF- jak pozbyć się szumów powietrza

Recommended Posts

Witam, szukam jakiegoś sprawdzonego i konkretnego sposobu na pozbycie się szumów powietrza wpadającego do wnętrza poprzez szczelinę między szybami bezramkowymi a uszczelkami. Przy +100kmh nie słyszę własnych myśli i jest to strasznie uciążliwe. Praktycznie każda szyba wydaję jakieś odgłosy związane z tym powietrzem. 

Stare uszczelki są uklepane i nie mają takiego zakresu pracy jak założył producent. Tzn nie mają tej sprężystości i zakresu pracy zapewniającej odpowiedni docisk do szyby. Regulacja zawsze coś tam zmieni w położeniu szyby ale jeśli elementy uszczelniające mają zakres pracy powiedzmy 50% zakładanego fabrycznego to na niewiele się to zda.

Trójkąty lusterek są również odpowiedzialne za szumy bo rozpruwają się w szczycie trójkąta i nie uszczelniają jak trzeba i to drugi element układanki.

Temat niełatwy.

Edited by dirkdiggler
  • Upvote 1

U mnie wpuszczało głównie trójkątem. Sprawdź czy to nie o niego chodzi (w czasie jazdy ugniatałem uszczelke koło 3kata i były różnice). Doregulowałem ciągnąc do góry za lusterko :D

Ostatnio po regulacji szyby, aby dolegała bardziej do słupka B, pojawił mi się świst przy prędkościach powyżej 100km/h. Ale zniwelowałem go wsadzając pod tą warge uszczelki która bezpośrednio dotyka szyby, wężyk 4mm. Problemu nie ma narazie. Ale ciągle mi dmucha przy trójkącie. Aktualnie kolejki w marketach budowlanych nie zachęcają aby kupić uszczelkę typu D piankową. A ktoś tutaj takie mody zrobił i jest relatywnie lepiej.