Skocz do zawartości

Impreza GF- jak pozbyć się szumów powietrza


Krzysztof Burbo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam jakiegoś sprawdzonego i konkretnego sposobu na pozbycie się szumów powietrza wpadającego do wnętrza poprzez szczelinę między szybami bezramkowymi a uszczelkami. Przy +100kmh nie słyszę własnych myśli i jest to strasznie uciążliwe. Praktycznie każda szyba wydaję jakieś odgłosy związane z tym powietrzem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare uszczelki są uklepane i nie mają takiego zakresu pracy jak założył producent. Tzn nie mają tej sprężystości i zakresu pracy zapewniającej odpowiedni docisk do szyby. Regulacja zawsze coś tam zmieni w położeniu szyby ale jeśli elementy uszczelniające mają zakres pracy powiedzmy 50% zakładanego fabrycznego to na niewiele się to zda.

 

Trójkąty lusterek są również odpowiedzialne za szumy bo rozpruwają się w szczycie trójkąta i nie uszczelniają jak trzeba i to drugi element układanki.

Temat niełatwy.

 

 

 

Edytowane przez dirkdiggler
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio po regulacji szyby, aby dolegała bardziej do słupka B, pojawił mi się świst przy prędkościach powyżej 100km/h. Ale zniwelowałem go wsadzając pod tą warge uszczelki która bezpośrednio dotyka szyby, wężyk 4mm. Problemu nie ma narazie. Ale ciągle mi dmucha przy trójkącie. Aktualnie kolejki w marketach budowlanych nie zachęcają aby kupić uszczelkę typu D piankową. A ktoś tutaj takie mody zrobił i jest relatywnie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...