Skocz do zawartości

Hak do SG


Kiwi 4ester

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas zastanawiam się nad montażem haka do mojego Forka, przy czym cały czas dumam czy wziąć taki, który przykręcę raz i zapominam, czy może wypinany automat?

Od czasu do czasu lubię zjechać na bezdroża, a hak może obniżyć tylny zwis. Chciałem się dowiedzieć od posiadaczy takiego haka jak mają u siebie zastosowane rozwiązania, jakiej firmy, czy Wam to mniej lub bardziej przeszkadza czy pomaga przy "parkingowych manewrach":D?

Im więcej odpowiedzi tym lepiej, bo w szukajce jakoś się nie dopatrzyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem u siebie taki:

https://www.ehaki.pl/hak-holowniczy-autohak-subaru-forester-1997-2008,sp,107,5892?ad=gm&gclid=EAIaIQobChMIm9f93bX26AIVXaAYCh3FywBsEAEYASAEEgJ9ZPD_BwE

Montaz bezproblemowy, zderzaka nie trzeba ciac, i nic nie przeszkadzalo jesli chodzi o kiepskie drogi gruntowe. Prawdziwego offroadu nie probowalem, zawias byl standardowy (tyl Kayaba zamiasta SLS). W sumie to byl mi tylko potrzebny do bagaznika rowerowego, i od czasu do czasu do przyczepki motocyklowej. Generalnie brak narzekan.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Polecam hak wypinany (czy automat to nie wiem, ja robie to recznie...). Nic Ci za przeproszeniem nie sterczy z tylu jak go nie potrzebujesz...

Hak wazy okolo 20kg a nie 200kg zeby mial Ci obnizyc zawias. Tez lubie zjechac z asfaltu i nie zawadzam niczym o glebe. Zawias mam Ironman + KYB.

Moj hak jest jakiejs znanej polskiej firmy. Kupilem uzywany od Forumowicza. Brakowalo mi jakichs blaszek, podkladek. Niestety polska firma nie chciala mi doslac za oplata brakujacych czesci. Zorganizowalem je sobie sam. Hak kosztowal mnie 200pln (wypinany)

Do tego wiazka ful wypas 13 pin za jakies 160-180pln. I brakujace sruby a wlasciwie nowe sruby za laczna kwote ok 50pln. Robilem dla siebie to musialo byc jak najlepiej.

Przy "parkingowych manewrach" nic nie przeszkadza.

 

Wkurza mnie ze po deszczu lub po wizycie na myjni mam w gniezdzie troche wody. Zrobilem dziurki wiertarka zeby woda sama wylatywala.

 

I teraz jedna wazna uwaga!!! Jaki masz wydech?!? Jak seria to powinno byc OK. Jak mam od katalizatora do konca Supersprinta. Backbox napier.. mi troche w belke haka i jak sie nagrzal to mi sie blokowal i drgania silnika przenosily sie na nadwozie. Musialem rure skrocic o jakies 10mm i obwiazalem koncowke guma zeby nie walilo.

Reasumujac jestem zadowolony!!!

 

Troche rzezby mialem z "ominieciem" tylnego przeciwmgielnego swiatla w Forku podczas jego wlaczenia z jazda z przyczepa...

 

Tomek

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak... Hak jest równo z wydechem końcowym. I jest plus bo chroni trochę zderzak w terenie szczególnie w głębokich koleinach a nie jest na tyle duży żeby zaczepić auto jak kotwica ;)

IMG_20200421_193355.jpg

IMG_20200421_193425.jpg

 

 

Edytowane przez luka10003
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, radek311989 napisał:

@luka10003 długo już masz ten hak? Ruda dobrze ogarnia :hmm:

Hak zakładał jeszcze poprzedni właściciel w 2007r , ruda to efekt soli i kąpieli błotnych w terenie ;) no i ogólnie to tylko taki nalot tam gdzie się wpina kulę , moja wina powinien być tam smar

Edytowane przez luka10003
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciekawskich znalazłem coś takiego.

 

https://steelcar.com.pl/produkt/hak-holowniczy-subaru-forester/

 

Jest też opcja z wypinaniem za 200zł więcej.

Wydaje mi się, że to jest najlepsza opcja, bo porównując powłokę lakierniczą z ocynkiem, to ta druga jest zdecydowanie lepsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2020 o 20:43, yaroz napisał:

Ta gumka na końcówce tłumika ci się  nie zjara? Co to za "patent"?

Smrod palonej gumki miesza sie ze smrodem palonych opon i wszystko zostaje w tyle...

 

A tak serio, jak pisalem wyzej, tlumol napier.. mi o rame haka. no i na razie lepszego wyciszenia nie wymyslilem. Jak sie gumka zjara to wymienie na nowa.

tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Godzinę temu, coocer napisał:

Odkopuje :)
Kiwi, kupiłeś?

Są u nas haki z podobnym systemem co w USA? Tzn kwadrat 2"?


 

Nie kupiłem i jeszcze trochę wody w Wiśle upłynie:P

Co do "kwadratów" to trzeba by poszukać, ale obawiam się, że to tylko US. U nas robią przejściówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra mam pytania, bo haka nigdy nie miałem

1) czy fotek US od EU różni się sposobem montażu, czy nie ma to znaczenia
2) czy są jakieś haki z wymiennymi końcówkami, np do holowania albo np cały bagażnik rowerowy, tak żeby wpiąć w zaczep a nie na kulę

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 12.07.2021 o 08:56, coocer napisał:

Dobra mam pytania, bo haka nigdy nie miałem

1) czy fotek US od EU różni się sposobem montażu, czy nie ma to znaczenia
2) czy są jakieś haki z wymiennymi końcówkami, np do holowania albo np cały bagażnik rowerowy, tak żeby wpiąć w zaczep a nie na kulę

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka
 

1. Rama haka powinna być raczej podobna.

2. 99% bagażników rowerowych ma system mocowania na kule.

Przykładowy adapter US na kule :)

https://allegro.pl/oferta/subaru-forester-usa-hak-holowniczy-adapter-kula-10962605016?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_chemiakcesor_pla_engagement_B2&ev_adgr=Wyposażenie+i+akcesoria+samochodowe+engagement-80+b2&ev_campaign_id=13921176923&gclid=EAIaIQobChMIlLjJhqfX8gIVAdd3Ch3cQg1HEAQYAyABEgKekfD_BwE

 

Musiałbyś sobie zmierzyć jakie wymiary ma u Ciebie kwadrat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzucam jeszcze artykuł na temat modułu haka :) w skrócie - raczej warto mieć, bo eliminuje się efekt przygasania świateł na przyczepie/bagażniku :)

https://dobrehaki.pl/kiedy-wiazka-haka-holowniczego-musi-miec-modul-czy-twoje-auto-go-wymaga-n-14.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stenhoifa, wypinany na śrubę, od 2 lat. Problemów brak - zderzak nie cięty, w terenie nigdy nie zawadziłem. Jedyny problem był że stykaniem się części tłumika z belką od haka. Coś na to zaradzilem, ale już dokładnie nie pamiętam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, durst napisał:

Ja mam stenhoifa, wypinany na śrubę, od 2 lat. Problemów brak - zderzak nie cięty, w terenie nigdy nie zawadziłem. Jedyny problem był że stykaniem się części tłumika z belką od haka. Coś na to zaradzilem, ale już dokładnie nie pamiętam :D

Możesz rzucić okiem, cyknąć fotkę i wrzucić :). Z innej strony... Masz XT, to się zgadza, że belka delikatnie styka się z wydechem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...