Skocz do zawartości

Impreza GH U.S. spec - twardsze sprężyny, podkładki ...


Michał_Jaw

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Mam Imprezę GH 2.5 N/A sprowadzoną z USA wszystko fajnie ale tylne sprężyny są bardzo delikatne (nie miałem okazji porównać z EU więc nie wiem czy to tak jest czy tylko w USA) - jak z tyłu siądą 2 osoby i to nawet nie ciężkie albo coś więcej jest w bagażniku to siada tak spokojnie 1,5 do 2 cm w dół - jak była cała rodzinka + bagaż na wakacje to była masakra potrafił dobić zawieszeniem na niewielkich nierównościach.

W związku z czym dwa pytania: 
- czy są jakieś mocniejsze sprężyny żeby lepiej znosiły obciążenie (w planach chyba LPG więc znowu parę kilo w bagażniku) ? Nie mogą obniżać w żadnym wypadku.

 

- druga sprawa jakiej wysokości mogą być w GH podkładki do "liftu" żeby dało się ustawić geometrię zawieszenia? 2cm ? 3cm? Tu chodzi o minimalne zwiększenie prześwitu bez szaleństw ale żeby to dało się poustawiać ...

 

Tak wiem najlepiej zamienić na Forestera tylko nikt się nie chce mieniać :-)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
 
Mam Imprezę GH 2.5 N/A sprowadzoną z USA wszystko fajnie ale tylne sprężyny są bardzo delikatne (nie miałem okazji porównać z EU więc nie wiem czy to tak jest czy tylko w USA) - jak z tyłu siądą 2 osoby i to nawet nie ciężkie albo coś więcej jest w bagażniku to siada tak spokojnie 1,5 do 2 cm w dół - jak była cała rodzinka + bagaż na wakacje to była masakra potrafił dobić zawieszeniem na niewielkich nierównościach.

W związku z czym dwa pytania: 
- czy są jakieś mocniejsze sprężyny żeby lepiej znosiły obciążenie (w planach chyba LPG więc znowu parę kilo w bagażniku) ? Nie mogą obniżać w żadnym wypadku.
 
- druga sprawa jakiej wysokości mogą być w GH podkładki do "liftu" żeby dało się ustawić geometrię zawieszenia? 2cm ? 3cm? Tu chodzi o minimalne zwiększenie prześwitu bez szaleństw ale żeby to dało się poustawiać ...
 
Tak wiem najlepiej zamienić na Forestera tylko nikt się nie chce mieniać :-)  

Kup za grosze używane z wersji EU , dodaj podkładki max 1,5 cm i będzie super


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to , że sprężyny z USA są miększe od EU ?  To może warto też przednie wymienić ?

 

Bo już szukałem sprężyn od czegoś innego i chyba od Legacy III tylne są podobnych wymiarów (wg katalogów KYB o 2mm większa średnica) ale grubsze o 1,5mm w sensie średnicy drutu -  da to większą nośność pytanie tylko czy nie będą za twarde. Ale może rzeczywiście pomyślę o tych z EU.

Rozumiem, że przy podkładkach 1,5cm z geometrią nie będzie problemu - muszę jeszcze dopaść wymiary tylnych bo przednie już mam i dać do wycięcia :-)

P.S.
Czy kolorowe paski na sprężynach (na niektórych widziałem np. zielony , żółty) mają jakieś znaczenie ? Czy nie zwracać na to uwagi - przy zakupie używek ?

Edytowane przez Michał_Jaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...