Skocz do zawartości

Wymiana parownika klimatyzacji w Impreza GH


AdaSch

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Prawdopodobnie mam problem ze szczelnością parownika w imprezie GH. Ucieka mi czynnik a mechanicy nie mogą niczego znaleźć pod maską więc podejrzenie padło na część kabinową i parownik.

Czy wymiana parownika wiąże się z całkowitą rozpierduchą auta czy jest może jakieś dojście serwisowe? No i czy naprawą powinien się zająć serwis klimatyzacji czy raczej ASO?

 

jak na razie to tylko podejrzenia bo serwis nie ma specjalistycznego sprzętu do wyszukiwania wycieków a lampa uv, pianka, azot nie pomogły w znalezieniu problemu pod maską.

 

Czy ktoś może coś poradzić?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, AdaSch napisał:

Ucieka mi czynnik a mechanicy nie mogą niczego znaleźć pod maską więc podejrzenie padło na część kabinową i parownik.

Od dwóch lat bezskutecznie próbuję naprawić klimę w GD. Parownik niestety również nie wykazuje nieszczelności. Powodzenia :) 

Jak wymieniałem nagrzewnicę to deskę sciągałem. O dziwo nie jest to trudne tylko czasochłonne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
 
Prawdopodobnie mam problem ze szczelnością parownika w imprezie GH. Ucieka mi czynnik a mechanicy nie mogą niczego znaleźć pod maską więc podejrzenie padło na część kabinową i parownik.
Czy wymiana parownika wiąże się z całkowitą rozpierduchą auta czy jest może jakieś dojście serwisowe? No i czy naprawą powinien się zająć serwis klimatyzacji czy raczej ASO?
 
jak na razie to tylko podejrzenia bo serwis nie ma specjalistycznego sprzętu do wyszukiwania wycieków a lampa uv, pianka, azot nie pomogły w znalezieniu problemu pod maską.
 
Czy ktoś może coś poradzić?
 
Pozdrawiam
 

Przyjedź do nas :);) , mamy na to patent i dorobione narzędzia , wymiana wtedy ok 2-3 h . Inni będą chcieć cała deskę ściągać , a potem skrzypienie deski w gratisie ;) . Koniecznie musisz mieć nowe oringi 2szt. Napisz mi w pon. wiadomość bo nawet chyba mamy parownik na stanie .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Melduje, że dzięki @carfit impreza chłodzi aż miło. Deska nie połamana, nic nie trzeszczy itd pomimo już niemałego przebiegu. Jak widać da się wymienić parownik i poskładać auto tak, że wygląda i działa  jak przed ingerencją. Podziękowania dla Ciebie i Twojej ekipy za sprawne ogarnięcie auta. Żonka zadowolona, że jej auto odzyskało sprawność :D

 

To kolejny raz kiedy stwierdzam, że warto zrobić 1400+ km aby być w pełni zadowolony :D Kolegom z Gdańskiego serwisu ulżyło, że nie będę ich o to męczył tak jak ostatnio z wymianą zaworów secondary air pump w XT (zlecenie klasy horror)

 

Pozdrawiam

Adam

Edytowane przez AdaSch
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, AdaSch napisał:

Melduje, że dzięki @carfit impreza chłodzi aż miło. Deska nie połamana, nic nie trzeszczy itd pomimo już niemałego przebiegu. Jak widać da się wymienić parownik i poskładać auto tak, że wygląda i działa  jak przed ingerencją. Podziękowania dla Ciebie i Twojej ekipy za sprawne ogarnięcie auta. Żonka zadowolona, że jej auto odzyskało sprawność :D

 

To kolejny raz kiedy stwierdzam, że warto zrobić 1400+ km aby być w pełni zadowolony :D Kolegom z Gdańskiego serwisu ulżyło, że nie będę ich o to męczył tak jak ostatnio z wymianą zaworów secondary air pump w XT (zlecenie klasy horror)

 

Pozdrawiam

Adam

@AdaSchCieszę się że mogłem pomóc :), naprawdę miło mi i załodze, że ktoś specjalnie przyjeżdża z drugiego końca polski aby wykonać jakąś usługę :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek w Pacifice, wpierw nikt nie mógł znaleźć nieszczelności, padało na zawór rozprężny i O ringi, po wymianie dalej nieszczelność. Podjechałem do gościa który miał czujnik gazu śladowego i potwierdził na 100% że to z okolicy parownika jest nieszczelność. Zamówiłem nowy parownik, poświęciłem cały dzień i wymieniłem, podjechałem do lokalnego speca od klimy (jeden z tych co nie mógł znaleźć nieszczelności) nabił azotu na 24h dla pewności że wszystko jest szczelne, wszystko było szczelne, następnie czynnik i klima działała aż miło.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz_555 napisał:

To może u mnie też parownik ? Niby był sprawdzony przy okazji wymiany nagrzewnicy. Ale już wszyscy ręce rozkładają. 

 

jak masz problem z nieszczelnością i nikt nie może jej znaleźć, podjedz do kogoś kto wykorzystuje gaz śladowy do szukania nieszczelności. Ja byłem u gostka gdzieś pod Krakowem.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na początku bardzo wolno uciekało, słabo chłodziło itd. Dopiero po jakimś czasie auto nie przechodziło testów szczelności i to w aucie zostawionym na wiele godzin.

Edytowane przez AdaSch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spec od klimy to jedno, drugie to wiedza jak wymienić parownik nie dewastując auta. To było dla mnie kluczowe. Pytałem kilka serwisów to żaden wcześniej nie robił tego w imprezie. Pomimo dodatkowych kosztów jak dojazd (noclegi dla rodzinki gdzie oczywiście skorzystałem i pochodziłem po górach) to bez wahania podjąłbym jeszcze raz taką samą decyzję.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, faktycznie kładłeś duży nacisk na bezinwazyjne wyjecie parownika. Czasem też jadę na drugi koniec polski miedzy innymi i do Carfita na zrobienie UPG w Tribece Ojca, tylko że ja nie mogłem se pozwolić na 3 dniowy odpoczynek w Nowym Sączu i miałem tylko 3 godziny na zwiedzanie tego uroczego miasteczka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...