Skocz do zawartości

Hot Wheels i podobne


-=nikon=-

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę kupić jakiś fajny drobiazg dla chłopca 6 lat, gdzie takie autka są aktualnie dostępne?

 

Najlepiej Subaru na złotych felgach ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Aga napisał(a):

 

 

Najlepiej Subaru na złotych felgach ;)

 


Jezeli chodzi o HotWheels to wchodzisz na grząski grunt, bo wczoraj spotkałem kolesia który kursuje po biedronkach na krótko przez zamknięciem i w trakcie wykładania towaru z jutrzejszej gazetki. Dorwał dwa SuperTreasureHunty.

Już tłumacze
Płacisz za autko 7zł
a po wystawieniu na grupie dla maniaków albo na allegro jest warte jakieś 300zł :mellow:

 

2024-Hot-Wheels-Super-Treasure-Hunt-BMW-


Czemu o tym mówie, impreza 22b która była w "prawilnym" malowaniu to byla "premierówka", czyli pierwszy wypust modelu. Nastepne mają inne kolory albo jakieś fantazyjne malowania.

Kupowałem te imprezy po 6zł  w tedi, nawet sprzerdałem jedną @pajac_am

 

Zobacz to:
https://allegro.pl/oferta/hot-wheels-98-subaru-impreza-22b-sti-version-hw-turbo-1-5-1-64-nowy-9353235684


Amerykanie to chyba mają we krwi, widać to we wszelkich programach typu "wyczyścimy Ci garaż a wszelkie znaleziska sa dla nas" albo kupowanie magazynów w ciemno. Ale mój kumpel w to wsiąkł troche bardziej i jestem troche w szoku jakie akcje zachodzą w tym światku. Jest to fakt wiadomy, że część osób które pracują w sklepach są świadome co można znaleść w takim pudełku przy rozapakowywaniu. Część nawet sie z tym afiszuje, że ma kogoś kto robi w tedi/pepco itp i sobie moze pootwierać kartoniki, czym natychmiastowo ściąga na siebie groźby smierci tej drugiej strony, która liczy że, romantycznie, znajdzie ten przysłowiowy skarb w koszu z autkami... Bardzo dziwne środowisko i te całe nakręcanie tej spirali spekulacji przez mattell... sam nie wiem jak to ocenić, mnie to nie bawi jak chce kupić sobie S2000 od Suki z F&F ,ale nie ma już dla mnie ani jednej sztuki, bo jakiś banan "z grupy" kupił wszystkie 8 sztuk jakie byly w klasterze...
Z drugiej strony- tak działa wolny rynek i nie moge mieć do niego pretensji... :mellow:
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się raz udało wyjąć Super Treasure Hunta w Lidlu - pani przy mnie rozpakowała nowy karton. Zapłaciłem 8pln, na aukcjach znalazłem taki za tysiaka :) Ale grzecznie sobie siedzi w całkiem już sporej kolekcji rarytasów, które młody dostanie w prezencie na osiemnastkę :)

Edytowane przez skwaro
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2023 o 12:51, STIFF napisał(a):

Żuk 1:87. Druk 3D + mój m20231229_115945.thumb.jpg.9513fb14d1d4d69eec9aa89e6d53ff6c.jpgontaż i malowanie.

to ten z thingiverse? Mojego nie mam kiedy dokończyć :unsure: repliki mojego w 1:24 też :(

chorzmodel.jpg.ccbc5f835267d7d05f92396bbd209427.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, skwaro napisał(a):

Mi się raz udało wyjąć Super Trasure Hunta w Lidlu - pani przy mnie rozpakowała nowy karton. Zapłaciłem 8pln, na aukcjach znalazłem taki za tysiaka :) Ale grzecznie sobie siedzi w całkiem już sporej kolekcji rarytasów, które młody dostanie w prezencie na osiemnastkę :)


no kumpel o którym mówie dorwał miesiąc temu Supre A70 w Dealz, wisiała na wieszaku jako pierwsza... od tamtej pory mu odwaliło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Matiz napisał(a):

to ten z thingiverse?

z GPM  - mają sporo tego i w różńych skalach https://sklep.gpm.pl/3d-druk/3d-modele/1/87-3d

lepsza jakość jest w reduced.pl ale dużo mniejszy wybór - rozwijają się. Autosan zbiera dobre opinie https://reduced.pl/modele-zywiczne

 

1 godzinę temu, skwaro napisał(a):

Mi się raz udało wyjąć Super Treasure Hunta w Lidlu

dobra - jak takie STH rozpoznać? Mają jakis stiker na pudełku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Matiz wspomniałeś o mnie, to i ja wspomnę o Tobie... Przede wszystkim jeszcze raz dziękuję :)

Mój syn do dziś traktuje tego resoraka jako maskotkę do spania, a to było już parę lat temu :D

 

A przy okazji pochwalę się czymś innym:

Nigdy nie byłem zapalonym modelarzem, choć zawsze mi się to podobało, ale bardziej modelarstwo mobilne, niż statyczne.

Lata temu kupiłem na olx za grosze Imprezę z gazetek deagostini w skali 1:10 (mega badziewie, ale jednak lepsze to niż zabawka z marketu), celem zreanimowania i pobawienia się z dzieckiem. Tym sposobem kolejne kilka lat model ten przeleżał u mnie w piwnicy, w międzyczasie kupiłem drugi egzemplarz jako dawcę niektórych części, który podzielił los pierwszego...

Aż do wrześnie zeszłego roku kiedy to na drzwiach podstawówki mojego syna zauważyliśmy plakat "otwarte zawody RC" w naszej okolicy.

Mówię dzieciakowi: "chodź, przynajmniej popatrzymy", a on wiedząc, że mamy gdzieś w piwnicy odpowiedni sprzęt, mówi do mnie, że on nic takiego nie będzie oglądał, tylko chce wziąć udział w zawodach :)

Na dzień przed zawodami, na szybko zabrałem się za reanimację tym co było pod ręką - głównie brakowało zasilania, ale miałem trochę ogniw 18650, z których na prędce skleciłem jakiś pakiet, żeby zobaczyć czy to w ogóle ruszy i... o dziwo wszystko działało :) Do zasilenia aparatury użyliśmy akumulatora od wkrętarki i tak oto mój młody liznął trochę rywalizacji w zawodach RC.

Oczywiście nic specjalnego nie osiągnął, bo konkurencja (w kwestii umiejętności, ale przede wszystkim sprzętu) była na wysokim poziomie, a nasz model był rodem ze śmietnika.

Ale widząc "błysk w oku" dziecka - plan był jeden - wkręcamy się i w tym roku trochę się tym pobawimy...

I pomimo, iż wyznaję zasadę, że "nie sprzęt, a technika czyni z ciebie zawodnika", to jednak w tej, jak i w wielu dziedzinach sportu - sprzęt wiele ułatwia i pozwala na więcej.

W moich aktywnościach kieruję się zasadą, że jam mam coś robić, to robię najlepiej jak potrafię, albo wcale - dlatego bardzo wielu rzeczy nie zrobiłem wcale :p

Tak czy inaczej stwierdziłem, że zabiorę się za usprawnienie posiadanego modelu wymieniając niektóre części, a jako, że od kilku lat param się projektowaniem i drukiem 3D, to uparłem się, że co się tylko da będzie wydrukowane i przy okazji podszkolę trochę syna.

Zacząłem od sprawy oczywistej, jak uczynienie napędu jedynym słusznym, czyli AWD, bo ten model z deagostini był tylko RWD, co jest jakimś nieporozumieniem w połączeniu z budą Subaru.

Po wielu przemyśleniach, doszedłem do wniosku, że jakiekolwiek modyfikacje tego badziewia z gazetek mijają się z celem i tym sposobem po wielu nieprzespanych nocach mam na ukończeniu część mechaniczną, z pierwotnego modelu wykorzystując jedynie elektrykę, i parę metalowych części - głównie półośki + koła (choć docelowo też będę drukował felgi oraz opony)

Model jest już na chodzie, ale do pełni szczęścia brakuje jeszcze jedynej słusznej budy, dlatego obecnie męczę się z modelowaniem karoserii 22b

Trzymajcie kciuki, a poniżej wstęp do tego co już udało się zrobić.

Na projekcie wszystko co żółte zostało zaprojektowane od podstaw i wydrukowane

Projekt.JPG

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze super i szacun

po drugie - filmy są prywatne więc niestety nie obejrzę a szkoda bo to bardzo ciekawy temat

po trzecie - pytanie. Drukowanie opon? RC liznąłem tyle co nic ale między najsłabszą gumą a plastikiem z drukarki podejrzewam, że będzie przepaść w przyczepności.

i po czwarte - do czego służą te dwa przełączniki na środku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2024 o 15:43, Matiz napisał(a):

 

To że jakiś cieć to za tyle wystawia to nie znaczy, że za tyle to sprzeda. Za stówę to powoli można wersję premium kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, STIFF napisał(a):

Po pierwsze super i szacun

po drugie - filmy są prywatne więc niestety nie obejrzę a szkoda bo to bardzo ciekawy temat

po trzecie - pytanie. Drukowanie opon? RC liznąłem tyle co nic ale między najsłabszą gumą a plastikiem z drukarki podejrzewam, że będzie przepaść w przyczepności.

i po czwarte - do czego służą te dwa przełączniki na środku?

1. Dzięki ;)

2. Chciałem ustawić jako niepubliczne - już zmieniłem

Na filmach nie ma jeszcze nic specjalnego - po prostu widać, że jakoś się to turla. Jak dokończę budę to zrobię jakąś większą relację.

3. Raz, że chodzi o to aby przyczepności czasmi było mniej, coby można było bardziej polatać bokami a dwa, to drukowanie wszystkim kojarzy się z plastikiem. Tymczasem jest cała masa tworzyw gumopodobnych - poczytaj o TPU.

Na "domowych" posadzkach na pewno nie da to takiej przyczepności jak typowe opony z gumy, ale na asfalcie, czy w terenie (przy tej jeszcze niewielkiej mocy) nie powinno być różnicy.

4. Model jest zasilany 2 oddzielnymi pakietami 2s, czyli w szczycie 8.4V

Jeden, większy pakiet zasila tylko silnik, któremu wyższe napięcie, jak i jego spadek nie zaszkodzi (do niego też jest podpięty alarm niskiego napięcia).

A drugi pakiet służy do zasilania odbiornika podłączonego za pośrednictwem przetwornicy obniżającej napięcie do 5-6V, bo max. napięcie dla odbiornika i serwomechanizmów to bodajże 7V, przy okazji dobrze jakby napięcie na odbiorniku było stabilne i dzięki przetwornicy takie jest.

Przełączniki, to po prostu wyłączniki odcinające dopływ prądu, osobno do silnika i przetwornicy, z której, oprócz serw również zasilane są wentylatory jak i pozostaje kilka wyjść na ewentualne oświetlenie i wszystko inne co może pracować na napięciu ok. 5V (na próbę podpiąłem ładowarkę indukcyjną i telefon bez problemu się ładuje ;)

Edytowane przez pajac_am
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2024 o 22:19, Aga napisał(a):

Muszę kupić jakiś fajny drobiazg dla chłopca 6 lat, gdzie takie autka są aktualnie dostępne?

 

Najlepiej Subaru na złotych felgach ;)

 


 

Ale dlaczego nas pytasz? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...