Skocz do zawartości

Hot Wheels i podobne


-=nikon=-

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, evi napisał(a):

Gdzie takie cuda?

https://allegro.pl/oferta/matchbox-retro-series-subaru-svx-hfj06-14013246324

 

Polecam kupić póki są - to jest wypust który miał trafić do sklepów Target w Stanach ale Target zrezygnował z serii Retro (seria ta była robiona na zamówienie Target) zanim ten wypust trafił na półki. Jako właściciela SVXa w identycznym kolorze trafił mnie szlag, ale historia dopiero się rozkręca: modele wypłynęły w Indonezji. Kilka dni po tym jak się złamałem i zamówiłem za chorą kasę z Indonezji... wypłynęły u nas na Allegro. I te z naszego Allegro też mają naklejki Indonezyjskiej hurtowni :P

 

Także brać, bo to unikat, a cena śmieszna.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Turbo napisał(a):

To i tak są na boku, żeby ośki się nie powyginały od ciężaru

 

W mojej kolekcji z dzieciństwa, która od jakichś 15-20 lat leży w pudle - warstwami, przedzielona gazetami - się nie powyginały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziecinstwie strasznie lubilem resoraki... i chyba mam jeszcze Matre Rancho Matchboxa z przyczepka i pontonem... Urodzily mi sie 2 corki - probowalem je przekonac do resorakow, ale jednak nie zalapalo.  Byc moze tez bym mial teraz kolekcje ;).

 

Takie pytanie... czy odnosicie wrazenie ze te stare matchboxy made in england czy macau byly lepszej jakosci niz to co jest dostepne obecnie?  W sensie ze detale byly lepiej uchwycone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Eryk napisał(a):

Takie pytanie... czy odnosicie wrazenie ze te stare matchboxy made in england czy macau byly lepszej jakosci niz to co jest dostepne obecnie?  W sensie ze detale byly lepiej uchwycone.

 

Niespecjalnie. Kalkomanie lepsze są współcześnie. Dawne modele miały często otwierane elementy, teraz jest od tego osobna seri(a/e) (MBX Moving Parts, MBX Collectors). Dawne MBX miały bardziej błyszczące i "fajniejsze" ale mniej realistyczne lakiery.

No i podstawowa kwestia - cena MBX/HW pozostała na poziomie 1 USD - tylko że 1 USD te 30-40 lat temu to jakieś 7-8 USD współcześnie, czyli cena HW Premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2023 o 05:47, BelegUS napisał(a):

 

Niespecjalnie. Kalkomanie lepsze są współcześnie. Dawne modele miały często otwierane elementy, teraz jest od tego osobna seri(a/e) (MBX Moving Parts, MBX Collectors). Dawne MBX miały bardziej błyszczące i "fajniejsze" ale mniej realistyczne lakiery.

No i podstawowa kwestia - cena MBX/HW pozostała na poziomie 1 USD - tylko że 1 USD te 30-40 lat temu to jakieś 7-8 USD współcześnie, czyli cena HW Premium.

Chyba masz racje... Chociaz pamietam ze niektore resoraki corgi, siku, matchbox mialy swiatla z przejrzystego lub czerwonego plastiku, i pamietam ze jako dziecku strasznie mi sie to podobalo. Ale faktycznie inne ceny wtedy byly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...