Skocz do zawartości

Forester SG przeciwmgielne


halinka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki temacik, po zakupie forka SG polifta dokonałem wymiany żarówek w liczniku (bo kilka nie działało). Zauważyłem, że nie było w ogóle oprawki z żarówka od przednich przeciwmgielnych. Założyłem pierwsza lepszą oprawkę z nową żarówka (oprawkę krótką, natomiast tylne przeciwmgielne, mają dosyć długą oprawkę, w sumie nie wiem czy ma to znaczenie?). Poskładałem wszytko do kupy, licznik ładnie świeci, ale ów kontrolka przednich przeciwmgielnych nie reaguje (nowa żarówka).

 

Przycisk też się nie podświetlał, zatem wymieniłem żarówkę i już działa. Przycisk przednich ma kontrolkę, jak załącze przednie to świeci i kontrolka na przycisku, tylne nie mają takiej kontrolki. 

 

Czy w waszych fotkach SG po lifcie, po załączeniu przednich przeciwmgielnych na liczniku wyświetla się kontrolka czy nie ? Czy to tylko do tylnych działa, a komunikowanie że załączone są przednie odbywa się tylko za pomocą diody w przycisku ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam taki temacik, po zakupie forka SG polifta dokonałem wymiany żarówek w liczniku (bo kilka nie działało). Zauważyłem, że nie było w ogóle oprawki z żarówka od przednich przeciwmgielnych. Założyłem pierwsza lepszą oprawkę z nową żarówka (oprawkę krótką, natomiast tylne przeciwmgielne, mają dosyć długą oprawkę, w sumie nie wiem czy ma to znaczenie?). Poskładałem wszytko do kupy, licznik ładnie świeci, ale ów kontrolka przednich przeciwmgielnych nie reaguje (nowa żarówka).
 
Przycisk też się nie podświetlał, zatem wymieniłem żarówkę i już działa. Przycisk przednich ma kontrolkę, jak załącze przednie to świeci i kontrolka na przycisku, tylne nie mają takiej kontrolki. 
 
Czy w waszych fotkach SG po lifcie, po załączeniu przednich przeciwmgielnych na liczniku wyświetla się kontrolka czy nie ? Czy to tylko do tylnych działa, a komunikowanie że załączone są przednie odbywa się tylko za pomocą diody w przycisku ? 
 
 
Tylne wyświetlają się na zegarach, przednie na przycisku. Taki przepis w Europie. Na inne regiony normalnie i te i te są na zegarach (i tak też bym wolał).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak to wygląda u mnie. Tylnie podświetlają się na desce rozdzielczej, a przednie na przełączniku. Sam zastanawiałem się czy to nie padła żarówka, ale tam chyba nie było żarówki.

Tutaj jest ciekawy temat o podświetleniu w Forkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Tylne wyświetlają się na zegarach, przednie na przycisku. Taki przepis w Europie. Na inne regiony normalnie i te i te są na zegarach (i tak też bym wolał).


Ale w wielu (nowych!) autach oba wyświetlają się na desce rozdzielczej. Nigdy nie słyszałem o takich przepisach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to pozostaje temat taki, skoro licznik ma miejsce na kontrolkę od przednich przeciwmgielnych, to czy to da się uruchomić ? (Zapakowanie żarówki z oprawką nie przyniosło rezultatu) trzeba grzebać w ECU? Czy gdzieś indziej aby sygnał poszedł na licznik ? Pytam z ciekawości, jeżeli ktoś ma wiedzę na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W schemacie tego nie ma. Ale trzeba by wygrzebać licznik i zobaczyć, albo prześwietlić miernikiem scieżkę od żarówki do gniazda licznika. W/g schematu podanie masy załącza tylne przeciwmgielne, więc podobnie będzie z przednimi. Jeśli faktycznie licznik ma taką kontrolkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@olkoslawski, w dziale Sprzedam Części ktoś sprzedaje takie halogeny do polifta. 

Pasują też z Forka SH pod warunkiem podmiany tego czarnego plastikowego mocowania. Jak wyjmiesz lampę to zobaczysz o co chodzi. To mocowanie schodzi bez narzędzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Tomasz_555 said:

@olkoslawski, w dziale Sprzedam Części ktoś sprzedaje takie halogeny do polifta. 

Pasują też z Forka SH pod warunkiem podmiany tego czarnego plastikowego mocowania. Jak wyjmiesz lampę to zobaczysz o co chodzi. To mocowanie schodzi bez narzędzi. 

O!  Widzę że o te z SH chyba łatwiej z dostępnością.

Dzięki wielkie!:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Skoro te z SH pasują do SG, to testował ktoś przeciwmgłowe z AliExpress? Jest trochę customowych bardzo fajnych o różnych mocach i trybach święcenia.

 

A czy z Forka po 2013 pasują do SH i SG? Rozmiary są identyczne a jest bardzo fajny komplet :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...