Skocz do zawartości

Wysokie obroty


Jankooo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

od jakiegoś czasu borykam się z problemem wysokich obrotów przy odpalaniu auta na zimnym silniku. Nie jest to normalna sprawa, ponieważ obroty utrzymują się na poziomie 2500 obrotów, a czasami nawet wyżej. Po kilkunastu sekundach spadają normalnie do około tysiąca. Macie jakieś rady, sugestie co może być przyczyną? Żadnych błędów nie mam.. Martwi mnie to, czy nie wpłynie to negatywnie na silnik, oraz zaczynam denerwować sąsiadów dosyć głośnym wydechem przy 3k obrotów...:wrrum:

Przepustnice wyczyściłem, ale nic nie pomogło. Chciałem też dopytać gdzie znajdę silnik krokowy(czytałem, że może być on przyczyną). Czy jest on "zespolony" z przepustnicą i w moim modelu nie mam możliwości wymontowania go w celu wyczyszczenia?

Impreza GH STI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ewemarkam napisał:

Jeśli masz przepustnicę elektroniczną, a zapewne masz to ona reguluje obroty. Podejrzyj temperaturę silnika może wali w pręta czujnik.

 

Tak elektroniczna.

Temperaturę silnika- masz na myśli temperaturę płynu chłodzącego? Jeśli tak to nie ważne w jaki sposób bym jeździł to mam książkowe wyniki(temperatura czytana przez OBD2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...