Skocz do zawartości

Dziwny wyciek oleju


lukikosa

Rekomendowane odpowiedzi

Na środę jestem umówiony w Serwisie w Krakowie dam znać jaka będzie diagnoza.
Podejrzenie jest na :

Wycieki z okolic łączenia skrzyni biegów z silnikiem mogą być związanie z koniecznością wymiany uszczelniacza (zdążają się takie przypadki).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lukikosa napisał:

Wycieki z okolic łączenia skrzyni biegów z silnikiem mogą być związanie z koniecznością wymiany uszczelniacza (zdążają się takie przypadki).

Więcej jak pewne, że to jest ten wyciek. A tak BTW to olej w skrzyni CVT jest koloru czerwonego ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś byłby zainteresowany to tu krótki filmik ja wygląda samochód.
Jeśli ktoś byłby zainteresowany kupnem to na razie tylko tu to zostawię.
Jeśli ktoś jest chętny to proszę o info.
Na szybko filmik samochodu https://drive.google.com/file/d/1Jbk3JtsDXx_QBAwUAPrPvONAr8ucXDs0/view

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lukikosa napisał:

Jeśli ktoś byłby zainteresowany to tu krótki filmik ja wygląda samochód.
Jeśli ktoś byłby zainteresowany kupnem to na razie tylko tu to zostawię.
Jeśli ktoś jest chętny to proszę o info.
Na szybko filmik samochodu https://drive.google.com/file/d/1Jbk3JtsDXx_QBAwUAPrPvONAr8ucXDs0/view

Za ile?

Na gwarancji jest do kiedy?

Moze byc pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapadła decyzja samochód zostaje. Bedzie naprawa na gwarancji uszczelnienie między skrzynią i silnikiem. Trzeba wyjąc skrzynię żeby to uszczelnić.
A wszystkim osobom dziękuję w namawianiu żeby zostawić samochód.

  • Super! 1
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2020 o 08:52, Dzik44 napisał:

Nie jestem pewny.., kolega ma chyba XT, a tam są montowane o ile pamiętam  CVT High Torque - u mnie w niej olej był różowiutki

A u mnie koloru herbacianego. I taki podobny został zalany. Pewnie różne oleje stosowali.

BTW mój ojciec zraził się do Toyoty właśnie. Kupił nową w salonie Corollę i przez 6 lat eksploatacji tak mu dała popalić, że poprzysiągł sobie że już nigdy Toyoty nie kupi. Kupił Suzuki Vitarę. To jest kompletnie niezawodne auto.

Edytowane przez Miałki
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2020 o 08:47, Miałki napisał:

A u mnie koloru herbacianego. I taki podobny został zalany. Pewnie różne oleje stosowali.

BTW mój ojciec zraził się do Toyoty właśnie. Kupił nową w salonie Corollę i przez 6 lat eksploatacji tak mu dała popalić, że poprzysiągł sobie że już nigdy Toyoty nie kupi. Kupił Suzuki Vitarę. To jest kompletnie niezawodne auto.

Ja miałem 2 Avensisy t27 i teściu też ma T27 z żadnym autem nie było problemu nigdy. Ani jednej usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2020 o 12:07, lukikosa napisał:

Zapadła decyzja samochód zostaje. Bedzie naprawa na gwarancji uszczelnienie między skrzynią i silnikiem. Trzeba wyjąc skrzynię żeby to uszczelnić.
A wszystkim osobom dziękuję w namawianiu żeby zostawić samochód.

Dziękuję za miłe rozmowy telefoniczne. Cieszę się, że samochód zostaje w dobrych rękach. A samego egzemplarza można tylko pozazdrościć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2020 o 20:17, raju napisał:

Dziękuję za miłe rozmowy telefoniczne. Cieszę się, że samochód zostaje w dobrych rękach. A samego egzemplarza można tylko pozazdrościć :)

Również dziękuje. Widać fachowość w zawodzie od pierwszej rozmowy. Pozdrawiam miło się rozmawiało. Kontakt zapisany. Nawet po to żeby czasem o poradę zadzwonić :).

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skrzynia uszczelniona. Dodatkowo wyszła głośna praca sprężarki - też ma być wymieniona na gwarancji - czekam na telefon na wymianę.
Jeszcze powiedziano mi że jest wyczuwalny luz na tulejach wahaczy przód - ponoć nie podlega gwarancji - dlaczego ktoś wie ?
Jak dla mnie coś dużo się zbiera wad tego samochodu. Samochód będzie na sprzedaż jednak.
Auto po wszystkich przeglądach.
Dodatkowo zrobiony teraz przegląd 60 tys + wymiana oleju w skrzyni - wymiana dynamiczna. - całość 2900zł - przegląd zrobiony 23.04.2020
Przebieg samochodu 57800.
2 komplety kół + 2 komplety wentyli do felg
Felgi oryginalne subaru + felgi oz racing -> https://www.oponeo.pl/felga-aluminiowa/oz-hyper-gt-hlt-8-00x18-5x112-00-et45-00/36516071?origin=shopping&gclid=CjwKCAjwnIr1BRAWEiwA6GpwNYnmwdWNcGzfv4PwWzDiTl7RpDkaWPq8EgN0yZT-Y7qkxw403WOzRxoC5dcQAvD_BwE

Gwarancja producenta do grudnia 2020 + dodatkowe ubezpieczenie wagas na 2 lata
Auto pokryte ceramiką w Auto Klinika z Krakowa.
Cena jaka by mnie interesowała  to 112 tys. lub 108 500 bez 2 zestawu kół. Wystawiam fakturę vat marża
Zdjęć jeszcze nie robiłem. Auto nigdzie nie wystawione.
Tu podpinam jeszcze poprzedni filmik jak wygląda samochód -> https://drive.google.com/open?id=1Jbk3JtsDXx_QBAwUAPrPvONAr8ucXDs0

Jeśli ktoś z kolegów może to proszę dać informację w dziale sprzedam.

Edytowane przez lukikosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam o cenie wymiany oleju w skrzyni to nie mogę uwierzyć że ktoś się na to godzi . Wartości auta to nie podwyższy :) . Ostatnio wymieniłem statycznie w ASO ( oczywiście zeszło nie wszystko ale 7 litrów ) ale żeby dojść do tej kwoty z dynamicznej wymiany to bym musiał wymienić 5 razy :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ewemarkam napisał:

@lukikosa gumy dlatego że jest to element eksploatacyjny. To tak jakbyś chciał aby ktoś Ci wymienił klocki hamulcowe na gwarancji.

 

A jak chcesz go sprzedać to wystaw w dziale "sprzedam".

Nie posiadam tyle postów żeby tam wystawić. Regulamin mnie nie puszcza.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Miałki napisał:

To pewnie kolega @raju się ucieszy. Z tego co wywnioskowałem był zdecydowany go przytulić. Sam bym go wziął,  mimo że jest biały, tylko nie mam jak wrócić do kraju:(

Co dalej planujesz kolego @lukikosa ?

Powiem tak samochód jest świetny i super nim się jeździ. Ale już teraz wiem ze trzeba mieć cierpliwość do tej marki. Bo mogą występować właśnie takie mini usterki. Ja nie mam na to czasu żeby walczyć z niedociągnięciami marki subaru. Jak bym miał drugi samochód do jazdy to auto by zostało. Ale ja potrzebuje samochód każdego dnia. A na początku każdego dnia  był problem z zapaleniem samochodu. Sam doszedłem czego to wina. Okazało się ze to wina keratronika. Najlepsze jest to ze wysłałem moduł uszkodzony z zimnym lutem a oni mi odesłali taki sam. Nawet nikt nie zaglądnął do niego . Firma dramat nie wiem jak ona może jeszcze istnieć. Obecnie moduł jest odłączony. 
Później przy wymianie opon zauważyłem wyciek który już został na gwarancji zrobiony. Na serwisie wyszła głośna praca sprężarki klimatyzacji. Znów będzie auto musiało jechać na serwis. I dodatkowo jeszcze wyszły wyczuwalne luzy na tulejach. Tu mi powiedziano ze śmiało jeszcze 15 tys zrobię i można przy następnym przeglądzie wymienić. 
Na dzień dzisiejszy innych wad nie znalazłem. Wrócę do Toyoty będę brał rav 4 w hybrydzie 4x4. No chyba ze nikt się nie zdecyduje na mój egzemplarz. To zostanie sprzedany do Subaru w Krakowie lub Bielsku. Zależy kto da więcej. W Krakowie mam wycenę i ostatecznie jak nikt nie będzie chętny to sprzedam do Dealer dają cenę która dla mnie jest minimum za ten samochód. W Bielsku jestem umówiony na wycenę. Jest to moje pierwsze subaru. Powiem tak wrażenia z jazdy 6/6. Ale te ciągle jakieś drobne usterki eliminują ten samochód z codzienne eksploatacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jacocz napisał:

Jak czytam o cenie wymiany oleju w skrzyni to nie mogę uwierzyć że ktoś się na to godzi . Wartości auta to nie podwyższy :) . Ostatnio wymieniłem statycznie w ASO ( oczywiście zeszło nie wszystko ale 7 litrów ) ale żeby dojść do tej kwoty z dynamicznej wymiany to bym musiał wymienić 5 razy :wacko:

Zrobiłem przegląd tylko dlatego że jeszcze myślałem że ten samochód zostanie. Ale nie mam aż tyle cierpliwości. Dzięki temu serwisowi mam nadzieje że będzie łatwiej sprzedać a kupujący ma informacje o całym stanie samochodu. 

Edytowane przez lukikosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lukikosa napisał:

Zrobiłem przegląd tylko dlatego żeby Jeszcze myślałem ze ten samochód zostanie. Ale nie mam aż tyle cierpliwości. Dzięki temu serwisowi mam nadzieje że będzie łatwiej sprzedać a kupujący ma informacje o całym stanie samochodu. 

Ciebie rozumie ale ile dałeś za samą wymianę oleju w skrzyni dynamicznie w ASO. Bo o to głównie chodzi . Ceny pomiędzy ASO strasznie się różnią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ewemarkam napisał:

@lukikosa gumy dlatego że jest to element eksploatacyjny. To tak jakbyś chciał aby ktoś Ci wymienił klocki hamulcowe na gwarancji.

 

A jak chcesz go sprzedać to wystaw w dziale "sprzedam".

Z tego co  mi kolega mówił który ma forestera my16 on miał przy przebiegu 40tys wymieniane na gwarancji i dodatkowo ostatnio jest akcja serwisowa na szczelność kolektora wylotowego. W pewnej partii. Istnieje możliwość wystąpienia nieprawidłowego działania układu wydechowego spowodowanego nieszczelnościami. Zjawisko to może prowadzić do nieprawidłowego działania silnika ( spadek mocy )jego samochód był na akcji serwisowej i mu zmieniali kolektor. Mój egzemplarz pod tym względem jest ok.
Możecie sobie sprawdzić koledzy. Ale pewnie wiecie o tej akcji serwisowej.

Edytowane przez lukikosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jacocz napisał:

Ciebie rozumie ale ile dałeś za samą wymianę oleju w skrzyni dynamicznie w ASO. Bo o to głównie chodzi . Ceny pomiędzy ASO strasznie się różnią

za cały przegląd po 60 tys plus wymiana oleju w skrzyni metoda dynamiczną - weszło 12 litrów oleju. Cena przeglądu 2900zł
Sama wymiana w skrzyni coś koło 1500-1600zł - musiałbym dokładnie patrzeć na fv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lukikosa napisał:

za cały przegląd po 60 tys plus wymiana oleju w skrzyni metoda dynamiczną - weszło 12 litrów oleju. Cena przeglądu 2900zł
Sama wymiana w skrzyni coś koło 1500-1600zł - musiałbym dokładnie patrzeć na fv.

Właśnie o to chodzi . Koszt oleju to 55zł za litr też w ASO. Dziwne to wszystko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2020 o 15:09, Jacocz napisał:

Właśnie o to chodzi . Koszt oleju to 55zł za litr też w ASO. Dziwne to wszystko 

Tyle że przy wymianie dynamicznej w CVT idzie ok. 14L samego oleju, filtr to jakieś 180 zł.., + robocizna i robi się kwota..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...