Skocz do zawartości

Coś szumi ze skrzyni Impreza 2.0 GH 2008r.


Kuznicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu coś szumi w mojej Imprezie 2.0 Benzyna LPG 150KM , 2008r.

 

Rok temu było wymienione łożysko bezpośrednio w skrzyni takie okrągłe z kulkami :) koszt 270zł + olej.  Szum objawiał się wtedy przy wzroście prędkości na 3, 4 biegu.

 

Od kilku dni słyszalne są szumy. Mianowicie teraz dobiega podczas chamowania silnikiem, puszczania gazu ( wtedy strasznie szumi ), podczas zmiany biegów także. Gdy jadę w dłuższą trasę to delikatnie podczas jazdy, ale najbardziej przy chamowaniu, gdy wrzucę na luz po chwili ustaje. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2020 o 14:58, Kuznicz napisał:

Witam, od pewnego czasu coś szumi w mojej Imprezie 2.0 Benzyna LPG 150KM , 2008r.

 

Rok temu było wymienione łożysko bezpośrednio w skrzyni takie okrągłe z kulkami :) koszt 270zł + olej.  Szum objawiał się wtedy przy wzroście prędkości na 3, 4 biegu.

 

Od kilku dni słyszalne są szumy. Mianowicie teraz dobiega podczas chamowania silnikiem, puszczania gazu ( wtedy strasznie szumi ), podczas zmiany biegów także. Gdy jadę w dłuższą trasę to delikatnie podczas jazdy, ale najbardziej przy chamowaniu, gdy wrzucę na luz po chwili ustaje. Proszę o pomoc.

Jaki przebieg ? :-) Na każdym biegu szumi?

 

U mnie szumiało bardzo (łożyska tył), a jak sobie to wymieniłem, to zacząłem słyszeć drugi bieg xD właśnie na hamowaniu silnikiem.

No i co Pan zrobisz na razie jeżdżę. Jak się skończy to trzeba będzie zobaczyć czy tańsza naprawa, czy lepiej wymienić skrzynię.

Edytowane przez Adrian Foto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg 212 tysi. Podczas zmiany też słyszalne, ale najbardziej na hamowaniu. Z naprawą nie ma problemu, brat mechanior mi zrobi przy kracie piwka :D tylko chciałem się dowiedzieć co to może być, żeby się zabierać za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...