Skocz do zawartości

2 akumulatory w 2 miesiące - cos nie halo


Piskoor

Rekomendowane odpowiedzi

Powerbank jest wielkości tabletu. U mnie po naładowaniu (2-3h) miał po 6 m-cach 70%pojemności. Starcza na odpalenie 5-10 razów zależnie od swojej pojemności. Ja mam 20000 i już kilkakrotnie uratował mi dupę w ciemnej nocy. Bezwzględnie warto wydac te 200-300pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powerbank jest wielkości tabletu. U mnie po naładowaniu (2-3h) miał po 6 m-cach 70%pojemności. Starcza na odpalenie 5-10 razów zależnie od swojej pojemności. Ja mam 20000 i już kilkakrotnie uratował mi dupę w ciemnej nocy. Bezwzględnie warto wydac te 200-300pln.
Ja tyle wolę wydać ewentualnie na nowy akumulator. I rozwiązanie problemu złodzieja prądu! Bo o tym jest temat.

Ale...Przypomniała mi się historia jednego gościa odemnie z pracy. Miał Seicento, problemy zima z akumulatorem. Leciwy już był, akumulator zaczy się. To kupił używany akumulator na szrocie za całe chyba 80 PLN. Po miesiącu jazdy problemy się powróciły. Normalny człowiek poszedł by za pierwszym razem do sklepu po nowy akumulator. Ale ten facet nie (jest dość specyficzny), kupił jakiegoś "boostera" za 300 PLN. Bo powiedział że nie wyda znów na akumulator... Nie wiem gdzie tu logika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ewemarkam napisał:

Ja tyle wolę wydać ewentualnie na nowy akumulator. I rozwiązanie problemu złodzieja prądu! Bo o tym jest temat.

Ale...Przypomniała mi się historia jednego gościa odemnie z pracy. Miał Seicento, problemy zima z akumulatorem. Leciwy już był, akumulator zaczy się. To kupił używany akumulator na szrocie za całe chyba 80 PLN. Po miesiącu jazdy problemy się powróciły. Normalny człowiek poszedł by za pierwszym razem do sklepu po nowy akumulator. Ale ten facet nie (jest dość specyficzny), kupił jakiegoś "boostera" za 300 PLN. Bo powiedział że nie wyda znów na akumulator... Nie wiem gdzie tu logika.

Masz rację!! :) jak aku nie domaga to trzeba wymienić na nowy a jak nowy i wysysa go to trzeba znaleźć przyczynę a powerbank to taki miły dodatek w takiej sytuacji żeby w razie jakby aku powiedział spadaj kierownik to bankiem przywracasz do pionu bo np. już masz jechać do elektryka żeby szukał przyczyny a tu aku dupa. Co tak się uwzięli na te banki :P, w skrócie to powerbank to asystent kierownika a nie lek na całe zło akumulatorowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem coś takiego: https://www.ibood.com/diy-pl/pl/product-specs/36589/116209/latarka-led-i-urzdzenie-rozruchowe.html

mam już to prawie 3 lata i jestem bardzo zadowolony z tego, że poza rozruchem jest normalna latarka. Z rozruchu korzystałem 2 razy a z latarki to już chyba z 20 razy. zapłaciłem z kosztami transportu 240 zł i uważam to za najlepiej wydaną kasę na gadżety do auta 

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę mogę jeszcze powiedzieć, że do awaryjnego "rozruchu" hybrydowgo Priusa w przypadku wyczerpania się akumulatora 12V mam zamiar użyć zestawu ośmiu baterii R20 połączonych w szereg.

Akumulator 12V odpowiedzialny jest jedynie za włączenie przekaźników baterii HV, po załączeniu której zaczyna pracować przetwornica HV -> 12V (Prius nie ma alternatora jakotakiego) także włączenie przekazników powinno być skuteczne takim małym prądem.

Rozruch silnika spalinowego jest realizowany przy pomocy silnika MG1 bezpośrednio z baterii HV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ewemarkam napisał:

@Piskoor znalazłeś złodzieja prądu?

 

 

Na razie nie.

Byłem skupiony na reanimacji aku. Udało się go pobudzić i podładowac do 10V dzieki jakiemś prymitywnemu prostownikowi bez elektroniki.

Potem podpiąłem pod swój i do 13-13.3V udało się podładować 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Piskoor napisał:

Na razie nie.

Byłem skupiony na reanimacji aku. Udało się go pobudzić i podładowac do 10V dzieki jakiemś prymitywnemu prostownikowi bez elektroniki.

Potem podpiąłem pod swój i do 13-13.3V udało się podładować 

Będzie żył :) Jak już później się uporasz ze złodziejem, obserwuj do jakiego napięcia spadnie Ci po np 30 minutach postoju. Jeśli będzie między 12.2V a 12.6V to będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2020 o 16:27, Karas napisał:

dla akumulatora tak dla auta nie koniecznie. 

 

Tak jak mówisz. W głowie miałem,że 2 aku zajechane i rozwiązanie z ryglem/odcięciem to "na szybciora" ,żeby zaleczyć syfa pudrem. Dalej jak mówicie. Usterkę znaleźć. Jeżeli chodzi o tymczasowe zabezpieczenie na aku, to w Jula mają za 20zł . 5min roboty i tymczasowo spokój tj brak nerwów z rana i "totlotka" w stylu "zakręci? ,czy nie zakręci?" . Ps. Na allergo też mają ten sam sprzęt...

Edytowane przez Qubu666-Baja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, olej napisał:

Ehm... jak z kabli odpalić auto gdzie motor uruchamia się przyciskiem? Coś nie bardzo chce mu się jechać, zaterkotało przekaźnikami i nic nie kręci.

Podłączając kable bezpośrednio do styków rozrusznika?

Może rozrusznik padł i nie kręci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ehm... jak z kabli odpalić auto gdzie motor uruchamia się przyciskiem? Coś nie bardzo chce mu się jechać, zaterkotało przekaźnikami i nic nie kręci.
I w takiej oto sytuacji w dzisiejszych czasach (covid) uratował mnie powerbank po tygodniowym postoju auta i lekkich przymrozkach. Wystarczyło go podłączyć uruchomić auto i przejechać się na działkę (3km) podładować w tym czasie Aku, następnie uruchomić tym samym urządzeniem kosiarkę i posłuchać za jego pomocą radia:) także opcję posiadania banku gdzieś w piwnicy polecam, zwłaszcza że na działce nie posiadam energii a cywilizacji się chce czasem. Zakupiłem jakiś w Chinach ponad rok temu i polecam (zwróćcie uwagę na ilość ogniw wewnątrz)

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, limesiak napisał:

Zakupiłem jakiś w Chinach ponad rok temu i polecam (zwróćcie uwagę na ilość ogniw wewnątrz)

 

a jaki zakupiles i ile ogniw to juz dobrze? Im wiecej tym lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
a jaki zakupiles i ile ogniw to juz dobrze? Im wiecej tym lepiej?
Chyba coś takiego: GKFLY 16000mAh 12V 600A (aukcja wygasła)
Pamiętam że były różne ilości ogniw, im więcej tym lepiej, mój "teoretycznie ma 5". Mógłbym napisać recenzję + i - jak dla mnie że zdecydowaną przewagą tych pierwszych, w zasadzie jeden minus to to że wskaźnik naładowania jest mało wiarygodny. H6 odpala co najmniej 2x, więcej nie testowałem, z kolei kolega który kupował razem odpalał 2,5 TDI audi i 2 litrowego diesla fiata bez problemów.
Trzeba być świadomym że jest to doraźne, kupiłem go głównie do kosiarki i mediów na działce:) koszt jak maku do kosiarki a zastosowań więcej

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się kilka halerzy zarobi ,kiedy "kiblowanie" w chałupie się skończy, to może sobie "fundnę" takie cacko "na mikołaja" . Mówicie,że ułatwia życie,to musi tak być,a że forum jest uczciwe i nikt tu nie zachwala wszystkiego co swoje , pod niebiosa (co by to nie było ;) ),to Wam wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...