Skocz do zawartości

H6 automat ,polift, trzęsie całym autem


Damian Korzekwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu pojawiło się drganie całego nadwozia, kazda próba przyspieszenia powoduje duże wibracje na całej karoserii ,po opuszczeniu gazu ustępują objawy i jak się jedzie ze stałą prędkością również. Tuleje, poduszki, krzyżak, półoś wszystko sprawdzone i sztywne.  A i kolejny objaw to stojąc w miejscu ale skrzynia w pozycji D lub R czuć drżenie samochodu , na P lub N auto chodzi miód malina. Pozdrawiam 

Edytowane przez Damian Korzekwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też telepało a na półośkach nie było nic czuć macając. Dopiero jak się wymontowało i pomacało przeguby na stole to był wyraźny luz przy pracy przegubu na zgięcie, czego nie ma szans wymacać na samochodzie. Wymiana półosiek pomogła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 5AT jest trochę ponad 10 litrów ATF, wymiana z filtrem statycznie zleje max 40% także po wymianie i tak nie będzie czerwony. Można w sumie zlać ile się da, przemieszać z nowym, zlać ponownie i tak za 3 razem będzie w skrzyni świerzego 70% czystego oleju ;)

 

image.thumb.png.ea51382eeb3f06539b8bdbb287f974da.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli półośki, to najprawdopodobniej będą do wymiany wewnętrzne przeguby przednich - u mnie też trzęsło budą przy przyśpieszaniu. Pozostaje kwestia drgań na postoju, ale to może być związane z innymi obrotami silnika na zapiętych biegach D i R, niż na N i P, więc jeśli nie konwerter, to może być też problem z silnikiem (zawory?, poduszki?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zbliżony problem, może nie aż tak mocno ale jednak czuć delikatne wibracje jak auto stoi, i to w sumie odkąd go kupiłem czyli 2 lata, jak przyspieszam to czuć wibrowanie na pedale gazu.

Na początku roku wibrowanie wzrosło i wyskoczył błąd o wypadaniu zapłonu, na 4 cylindrze, to samo na 5, o ile na 5 był chwilę to na 4 cały czas.

Do wymiany cewka na 4, mechanik miał używaną oryginał więc tak zostało. Ale stwierdził że wypadałoby zmienić wszystkie bo lubiły padać.

Jak na razie na 5 cyl błąd nie wyskoczył, ale przypuszczam że to kwestia czasu. Drgania są dalej jak były wyczuwalne.

Pewnie się zdecyduję na wymianę wszystkich, ale raczej zamienniki Delphi, bo nowy oryginał to 600 /szt.



Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po naprawie samochodu i jedna usterka została zlikwidowana. 

Telepanie , duże wibracje karoserii były spowodowane dużym luzem przegubów przednich wewnętrznych, po wymianie całych półosi problem znikł ;)

A drżenie samochodu na postoju zostało jak na razie zdiagnowane ale jeszcze nie usunięte z racji trudnej dostępności poduszek olejowych silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądałem dziś zawieszenie silnika i skrzyni , poduszki olejowe całe nie spękane i suche , reszta też wygląda i pracuje dobrze.

Z racji wibracji na postoju w pozycji D i R mechanik twierdzi , że są zużyte poduszki olejowe i dlatego czuć drgania na kierownicy i karoserii. Może mieć rację? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie chce wymienić na ślepo , chyba że poduszka odrywa się od góry przy mocowaniu.?

Jak się toczy wibracje są mniejsze , dodasz gazu nasila się , przy wyższych obrotach i prędkościach mało odczuwalne, komfort jazdy po wymianie półosi dużo lepszy ale coś musiało jeszcze uleć uszkodzeniu gdy przeguby wewnętrzne uległy awarii bo wszystko zbiegło się w tym samym czasie

Edytowane przez Damian Korzekwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegubów bym z tym nie łączył. Zrób test wg. procedury z serwisówki. Dupnięte poduchy nie telepały by okrutnie chyba że motor by nie palił połową garów. Ja nie miałem przykręconej jednej poduchy silnika do belki. Nie było nakrętki i nic nie było czuć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Robiłem dzisiaj stall test , wyszło mi 2.500 tys obrotów , patrząc na to co jest wyżej dodane przez @olej,

to trochę za dużo ale znalazłem inną serwisówkę i tam by się mieściło. I już sam nie wiem jak ten wynik interpretować

Screenshot_20200415-163441.png

Edytowane przez Damian Korzekwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...