Skocz do zawartości

Zmiana zliczania przebiegu z mil na km w GD


skwaro

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, tomek_z napisał:

Na razie znalazłem w Olsztynie jeden serwis, który może mi zrobić korektę przebiegu pod warunkiem, że dostarczę na to papiery...

W sensie fakturę z warsztatu za wymianę licznika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Właśnie kwitek ze stacji diagnostycznej. Jedyna legalna opcja według Usługodawcy, który miał mi zaprogramować przebieg to wizyta na stacji diagnostycznej, ingerencja w licznik i kolejna wizyta na stacji diagnostycznej. Domyslam się, że legalnie wymienię licznik na JDM w związku z "uszkodzeniem" seryjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomek_z napisał:

Nie. Właśnie kwitek ze stacji diagnostycznej. Jedyna legalna opcja według Usługodawcy, który miał mi zaprogramować przebieg to wizyta na stacji diagnostycznej, ingerencja w licznik i kolejna wizyta na stacji diagnostycznej. Domyslam się, że legalnie wymienię licznik na JDM w związku z "uszkodzeniem" seryjnego.

Bzdury opowiadają, tu masz wyjaśnienie jak wygląda zgodnie z prawem:

https://czasopismo.legeartis.org/2019/12/wymiana-drogomierza.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bombelllooo napisał:

Głupie to trochę. Diagnosta nie ma zdjęcia licznika więc jeśli wrzucisz nowy licznik i ustawisz poprawny przebieg to gdzie tutaj coś złego?

Bo można zrobić to na dwa sposoby - legalnie bez zmiany przebiegu w nowym i wtedy rejestracja wymiany na stacji, gdzie zapisują nowy przebieg, druga teoretycznie niezgodna z prawem, gdzie nowy licznik dopasowujesz przebiegiem do starego i diagnosta nawet nie wie że licznik zmieniłeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Panowie, ogarnęliście temat przeprogramowania licznika i immo?

Zrobiłem przekładkę w legasiu z diesla 2008 na benz.2.0 EjJ204 2006r (oczywiście instalacja, zbiornik ....) i teraz muszę  "rozprawić się" z elektroniką.

Może ktoś pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...