Jump to content

Brak podświetlenia środkowej konsoli

tooo.ja
 Share

Recommended Posts

Cześć, jakiś czas temu zwarłem kabelki przy kostce od podświetlenia dolnej półki przy biegach i nie działa mi teraz podświetlenie środkowej konsoli, podświetlenie przycisków funkcjonalnych kierownicy i deski rozdzielczej na pozycjach. Rzecz się dzieje w Foresterze III z 2010 roku. Bezpiecznik się spalił, wymieniłem i niestety dalej to samo. Na kostce  aktualnie jest 1,5V, podłączając miernikiem do plusa kostki i masa do budy mam około 11V. Co zepsułem, gdzie szukać ? : )

Myślę że najrozsądniej zrobisz jak umówisz się z elektrykiem samochodowym. Jest to trudne, ale wykonalne. Ludzie teraz mają  bardzo dużo problemów z elektryką i elektroniką w swoich autach i ciężko fachowca dorwać. 

U Ciebie, oprócz bezpiecznika, poleciał jakiś dodatkowy obwód. Ciężko jest jednak dociekać po drugiej stronie smartfona. No ale może się znajdzie ktoś kto miał podobny przypadek i coś zasugeruje.

Cześć, jakiś czas temu zwarłem kabelki przy kostce od podświetlenia dolnej półki przy biegach i nie działa mi teraz podświetlenie środkowej konsoli, podświetlenie przycisków funkcjonalnych kierownicy i deski rozdzielczej na pozycjach. Rzecz się dzieje w Foresterze III z 2010 roku. Bezpiecznik się spalił, wymieniłem i niestety dalej to samo. Na kostce  aktualnie jest 1,5V, podłączając miernikiem do plusa kostki i masa do budy mam około 11V. Co zepsułem, gdzie szukać ? : )
Przejrzałeś wszystkie bezpieczniki? W komorze silnika też? Jak je sprawdzałeś? Wizualnie? Czasami wystarczy bezpiecznik wypiąć i wpiąć. Przy większym prądzie może go nie przepalić ale spowoduje to gorszy styk i tym samym brak przeplywu prądu. Miernik w rękę i sprawdzić każdy na przejście.

W dniu 23.03.2020 o 21:54, tooo.ja napisał:

nie działa mi teraz podświetlenie środkowej konsoli, podświetlenie przycisków funkcjonalnych kierownicy i deski rozdzielczej na pozycjach

wyżej wymienione rzeczy nie są podświetlone kiedy na manetce włączysz światła pozycyjne a jak przełączysz na światła mijania to się podświetlają?