Skocz do zawartości

Brak podświetlenia środkowej konsoli


tooo.ja

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jakiś czas temu zwarłem kabelki przy kostce od podświetlenia dolnej półki przy biegach i nie działa mi teraz podświetlenie środkowej konsoli, podświetlenie przycisków funkcjonalnych kierownicy i deski rozdzielczej na pozycjach. Rzecz się dzieje w Foresterze III z 2010 roku. Bezpiecznik się spalił, wymieniłem i niestety dalej to samo. Na kostce  aktualnie jest 1,5V, podłączając miernikiem do plusa kostki i masa do budy mam około 11V. Co zepsułem, gdzie szukać ? : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że najrozsądniej zrobisz jak umówisz się z elektrykiem samochodowym. Jest to trudne, ale wykonalne. Ludzie teraz mają  bardzo dużo problemów z elektryką i elektroniką w swoich autach i ciężko fachowca dorwać. 

U Ciebie, oprócz bezpiecznika, poleciał jakiś dodatkowy obwód. Ciężko jest jednak dociekać po drugiej stronie smartfona. No ale może się znajdzie ktoś kto miał podobny przypadek i coś zasugeruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jakiś czas temu zwarłem kabelki przy kostce od podświetlenia dolnej półki przy biegach i nie działa mi teraz podświetlenie środkowej konsoli, podświetlenie przycisków funkcjonalnych kierownicy i deski rozdzielczej na pozycjach. Rzecz się dzieje w Foresterze III z 2010 roku. Bezpiecznik się spalił, wymieniłem i niestety dalej to samo. Na kostce  aktualnie jest 1,5V, podłączając miernikiem do plusa kostki i masa do budy mam około 11V. Co zepsułem, gdzie szukać ? : )
Przejrzałeś wszystkie bezpieczniki? W komorze silnika też? Jak je sprawdzałeś? Wizualnie? Czasami wystarczy bezpiecznik wypiąć i wpiąć. Przy większym prądzie może go nie przepalić ale spowoduje to gorszy styk i tym samym brak przeplywu prądu. Miernik w rękę i sprawdzić każdy na przejście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2020 o 21:54, tooo.ja napisał:

nie działa mi teraz podświetlenie środkowej konsoli, podświetlenie przycisków funkcjonalnych kierownicy i deski rozdzielczej na pozycjach

 

wyżej wymienione rzeczy nie są podświetlone kiedy na manetce włączysz światła pozycyjne a jak przełączysz na światła mijania to się podświetlają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...