Skocz do zawartości

Czy to PISTONSLAP


Artur Proksa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mam pytanie.

pacjent to fotek SG 2.0 125KM 2003 rok. LPG. Na zimnym pojawiają mi się stuki... i niby pasowałoby to na PISTONSLAP, ale... No właśnie. Jest ale. Dziś np odpaliłem furę, stał 2 dni nie ruszany. I co? Cisza, było ok, do momentu, aż nienruszylem. Dopiero wtedy zaczęło stukać. Potem, jak się nagrzeje jest spokój. Jak były te ciepłe dni i noce, stukanie było po odpaleniu cichutkie i szybciej mijało. Pytanie, czy może byś coś innego? Rozrząd? Dodam, ze sondę lambda mam do wymiany. Wywala błędy... teraz z przyczyn oczywistych kontakt z mechanikiem utrudniony, ale i forka odpalam sporadycznie, żeby aku nie umarł :-) no i z miłości :-) będę wdzięczny za info, czy ktoś tez tak miał,,, aha świece wymienione, przewody wymienione, zawory ustawione. Olej VALVOLINE MAXLife 10w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam silnik i też myślałem że mam pistonslap i objawy takie jak Twoje. Mówili że da się z tym żyć to jeździłem, latem cisza w chłodne dni dawało się słyszeć. Aż przyszedł czas na wymianę rozrządu i regulację zaworów, od tego czasu cisza i spokój a robiłem to zeszłej jesieni.

 

Może to napinacz paska rozrządu tak terkotał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, yaro2003 napisał:

Mam ten sam silnik i też myślałem że mam pistonslap i objawy takie jak Twoje. Mówili że da się z tym żyć to jeździłem, latem cisza w chłodne dni dawało się słyszeć. Aż przyszedł czas na wymianę rozrządu i regulację zaworów, od tego czasu cisza i spokój a robiłem to zeszłej jesieni.

 

Może to napinacz paska rozrządu tak terkotał?

Oooo. Auto mam od wakacji. Niby rozrząd był robiony, ale trzeba będzie chyba przyspieszyć ten proceder, zrobić i kiec pewność. Jak go osluchuje, to mam wrażenie, ze to właśnie mocniej od przodu słychać, stad tez moje podejrzenie o rozrząd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ewemarkam napisał:

Takie odpalanie jest gorsze niż gdyby stał 2 miesiące. Wyjmij lepiej akumulator po prostu, podładuj go i tyle.

O jakkm odpalniu piszesz? Mam wrażenie że pomyliłeś tematy i w złym post wpisałeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, owad napisał:

O jakkm odpalniu piszesz? Mam wrażenie że pomyliłeś tematy i w złym post wpisałeś...

O takim:

 

4 godziny temu, Artur Proksa napisał:

forka odpalam sporadycznie, żeby aku nie umarł

To jest ok gdy wsiądziesz do samochodu i zrobisz parę kilometrów żeby się wszystko zagrzało. Ale odpalanie po to aby go po 2 minutach zgasić jest mało zdrowe dla silnika.

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...