Skocz do zawartości

OBK vs. Forester TEST DRIVE


Niedźwiedź

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

noszę się z zamiarem kupna w niedalekiej przyszłości OBK lub Forestera. roczniki 1999-2001. Teraz mam Legasia , ale nigdy nie jeździłem ani forkiem ani obk. Czy ktoś z Was, mieszkający w Stolycy, lub jej okolicach, byłby tak uprzejmy i udostępnił owe auta do obejrzenia/test drive? Chodziłoby o foresia 2.0 i obk 2.5.

O co proszę:

-o pozwolenie na obejrzenie auta, posiedzenie w nim, pootwieranie drzwi, bagażnika, "pogrzebanie" :)

-o przejażdzkę 10-cio minutową na prawym i 5-cio minutową na lewym - bez większych wymagań- chodzi o porównanie prowadzenia, komfortu, przyspieszeń, zwrotności - jazda po Wawie raczej odpowie na te pytania

 

Co oferuję w zamian:

-wdzięczność

-hot doga na stacji + napój bezalkoholowy :wink:

-zwrot kosztów za PB/LPG

 

3majcie się i dzięki z góry!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem przez kilka lat Legacy 2.2 AT GX MY96, kilka miesiecy szukalem innego auta, jezdzilem OBK MY98, OBK MY99, OBK MY00, Legacy MY98, Legacy MY99, Legacy MY00, Legacy MY04, Forester MY98, Forester MY00, i obecny Forester MY05. Dla tych wszystkich pojazdow punktem odniesienia byl moj Legacy MY96. Jesli chcesz, zapytaj o konkretne roznice w wybranych autach, jeszcze pamietam ktorym jak sie jezdzilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legacy96, wiesz w sumie chodzi mi o jakies takie bardziej subiektywne odczucia-bo np. nie opiszesz mi wrazenia jazdy foresia z 2-litrowym silnikiem. Muszę się przejechać i zobaczyć-czy wystarcza czy za mało jak dla mnie. Pózniej kwestia samego prowadzenia- trzymania drogi, komfortu, ilości miejsca w środku - wiem , że foryś mniejszy, ale czy wystarczy dla mojej rodziny 2+ pies. Czy dobrze sie mi jezdzi, ktorym lepiej...

Dlaczego Ty wybrales forka po legasiu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazde auto jest jakims kompromisem. Wybralem Forestera bo chcialem miec cos z wiekszym przeswitem. Dlatego bralem pod uwage OBK i Forestera. W Foresterze duzy plus to promien skretu, auto jest krotsze od OBK i Legacy i latwiej jezdzi sie nim po miescie. Minus to szczegolnie od MY03: twarde plastiki w srodku i twarde zawieszenie. OBK ma wyzszy komfort jazdy i troche lepsze plastiki we wnetrzu. Miejsca w srodku wystarcza, z przodu mam wrazenie ze jest nawet wiecej niz w Legacy, ale fotele sa troche miniejsze. Z tylu jest mniej miejsca na nogi, bagaznik w sumie niewiele mniejszy. Jezdzilem Foresterem 2.0 125 KM i moc byla wystarczajaca, ale tylko wystarczajaca. Za to motor 125 KM pali mniej od turbo i od OBK 2.5 . OBK 2.5 wydaje sie byc dosc niemrawy, ale za to komfortowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy dla mojej rodziny 2+ pies

 

Miejsca będziesz miał z nakładką. Zawieszenie twarde dopóki się do lasu nie wjedzie. Tam czujesz się jak na gładkich szynach. Wnętrze akurat to kwestia gustu, mnie podoba się prostota i brak udziwnień, a plastiki... hmm, dolna części twarda, górna bardzo przyjemna. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziłoby o foresia 2.0 i obk 2.5.

 

Nie mam ani jednego ani drugiego ale moja pierwsza żona ma kompilacje tych dwóch - tzn Foreś 2.5 no i rocznik trochę inny: MY'04. Jeśli jednak chciałbyś oblukać to daleko nie będzie bo też Ursynów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdzilem OBK MY98, OBK MY99, OBK MY00, Legacy MY98, Legacy MY99, Legacy MY00, Legacy MY04, Forester MY98, Forester MY00, i obecny Forester MY05.

czemu wybrałeś akurat MY05 Foresia?? Swoją drogą przesiadka z legacy 1996 na foresia 2005 musiała być przeżyciem. Jeździłem teraz nowiutką Avensis D4d przez miesiąc-Cicho, komfortowo, wszystko delikatnie i miękko chodzi-jednak 10lat w motoryzacji to przepaść...ale Ave gorzej się prowadzi niż mój Dziadek Legaś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdzilem OBK MY98, OBK MY99, OBK MY00, Legacy MY98, Legacy MY99, Legacy MY00, Legacy MY04, Forester MY98, Forester MY00, i obecny Forester MY05.

czemu wybrałeś akurat MY05 Foresia?? Swoją drogą przesiadka z legacy 1996 na foresia 2005 musiała być przeżyciem. Jeździłem teraz nowiutką Avensis D4d przez miesiąc-Cicho, komfortowo, wszystko delikatnie i miękko chodzi-jednak 10lat w motoryzacji to przepaść...ale Ave gorzej się prowadzi niż mój Dziadek Legaś...

 

Az takie przezycie to nie bylo, Legacy byl bardziej komfortowy i mial lepsze materialy w srodku. Forys ma za to lepsze przyspieszenie :mrgreen: i jest bardziej zwrotny, wybralem MY05 bo nastepca nie podoba mi sie wizualnie i zbytnio nie ufam nowinkom technicznym w stylu zmiennych faz rozrzadu. Ten rocznik to byl ostatni prawdziwy Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...