Skocz do zawartości

eCall a ISR


FilipBB

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowna Dyrekcjo,

mam pytanie odnoścnie systemu eCall, gdyż nigdzie nie ma na ten temat informacji. Zauważyłem już w testowym Foresterze eBoxer, brak panelu ISR (potwierdza to specyfikacja na stronie). Na jakiej zasadzie działa eCall? Są jakieś przyciski jak ISR? Jest jakiś globalny/europejski system czy każdy kraj sobie wybiera operatora i pozostanie nim Keratronik?

 

Przy okazji chciałem też zapytać czy między XV eBoxer i Imprezą eBoxer na prawdę występuje taka różnica w wyposażeniu, że Impreza ma RAB (Reverse Automatic Braking) i Front View monitor a XV nie, a że XV ma podgrzewaną kierownicę a Impreza nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
W dniu 18.03.2020 o 17:22, FilipBB napisał:

Na jakiej zasadzie działa eCall? Są jakieś przyciski jak ISR?

E-call to system wprowadzony w całej Europie dla nowych homologacji. W przypadku wypadku, albo poprzez naciśnięcie odpowiedniego przycisku następuję połączenie z centrum ratownictwa. Informacje ogólne np. tu :https://moto.pl/MotoPL/7,88389,23200673,samochod-zadzwoni-po-pomoc-czyli-jak-dziala-system-ecall-ktory.html

 

 

W Foresterze jest naturalnie przycisk ( załączony plik ).

Na ile skutecznie działa w Polsce e-call nie jestem w stanie ocenić. Natomiast w znacznej mierze jego funkcjonalność dubluje dotychczas stosowany system ISR ( tyle, że komunikacja w przypadku ISR jest bezpośrednio do specjalnego centrum będącego w stanie na podstawie przekazanych informacji dokładnie określić rodzaj / charakter wypadku ), choć w nieco skromniejszym zakresie.

 

Co do specyfikacji Imprezy vs XV - sądzę, że chodzi o błąd ( aktualnie jest to sprawdzane ).

 

Pozdrowienia

e-call Forester.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dyrekcja napisał:

E-call to system wprowadzony w całej Europie dla nowych homologacji. W przypadku wypadku, albo poprzez naciśnięcie odpowiedniego przycisku następuję połączenie z centrum ratownictwa. Informacje ogólne np. tu :https://moto.pl/MotoPL/7,88389,23200673,samochod-zadzwoni-po-pomoc-czyli-jak-dziala-system-ecall-ktory.html

 

 

W Foresterze jest naturalnie przycisk ( załączony plik ).

Na ile skutecznie działa w Polsce e-call nie jestem w stanie ocenić. Natomiast w znacznej mierze jego funkcjonalność dubluje dotychczas stosowany system ISR ( tyle, że komunikacja w przypadku ISR jest bezpośrednio do specjalnego centrum będącego w stanie na podstawie przekazanych informacji dokładnie określić rodzaj / charakter wypadku ), choć w nieco skromniejszym zakresie.

 

Co do specyfikacji Imprezy vs XV - sądzę, że chodzi o błąd ( aktualnie jest to sprawdzane ).

 

Pozdrowienia

 

Rozumiem, że eCall posługuje się siecią GSM, czyli w aucie zamontowana jest karta SIM? Te systemy mogą ze Sobą współpracować, jeśli nadal chce się mieć usługę logistyki w ISR? Robiliście Państwo testy może? ISR trzeba będzie zakładać na własną rekę po zakupie, czy przy ewentualnym zamówieniu, będzie można zaznaczyć opcję montażu przed wydaniem auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 20.03.2020 o 15:15, FilipBB napisał:

Rozumiem, że eCall posługuje się siecią GSM, czyli w aucie zamontowana jest karta SIM? Te systemy mogą ze Sobą współpracować, jeśli nadal chce się mieć usługę logistyki w ISR? Robiliście Państwo testy może? ISR trzeba będzie zakładać na własną rekę po zakupie, czy przy ewentualnym zamówieniu, będzie można zaznaczyć opcję montażu przed wydaniem auta?

ISR jest jeszcze montowany? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, FilipBB napisał:

Tak, oprócz nowego Forestera i zapewne nowego Outbacka.

No i dokopałem się adnotacji na stronie SIP. Auta wyposażone w eCall nie posiadają ISR. 

Jak widać Keratronik nie skorzystał na obligatoryjnym montażu systemu. Szkoda, to polska firma. 

_20210423_170355.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dokopałem się adnotacji na stronie SIP. Auta wyposażone w eCall nie posiadają ISR. 
Jak widać Keratronik nie skorzystał na obligatoryjnym montażu systemu. Szkoda, to polska firma. 
_20210423_170355.thumb.JPG.40c48cd8eece55d89752a4cf12416b36.JPG

Dopiero teraz się dokopałeś? Temat znany od samego początku obecności e-forestera na rynku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...