Jump to content

Forester SG 05' - amortyzatory tył.

Recommended Posts

Cześć wszystkim,
Przeglądnąłem forum ale już mam taki mętlik w głowie że sam nie wiem. Do rzeczy.  Udało mi się namierzyć fajnego Forestera SG po lifcie, silnik 2,0 wolnyssak z reduktorem i fabrycznym gazem.  Na pierwszy rzut oka juz widac że do wymiany z tyłu będą nieszczęsne SLS'y.
Auto bede wykorzystał w 90 procentach do pracy jako podleśniczy więc troche drogi i troche szutru bedzie widział . Co trzeba zastosować aby wywalić SLS i dac zwykle amory? 
Jaki zestaw polecacie na tył (komplet) aby nie zjadł kosztowo ale i był w miarę trwały? Czy da radę to wymienić zwykly mechanik?

Dzieki za odpowiedz. 
Pozdrawiam Bartek

Na subaraku masz za 1650zł gotowy zestaw zastępujący SLS'y w SG. To jest najczęściej stosowany zestaw Kayaby.

Zwykły mechanik jak najbardziej da radę.

Ja u siebie montowałem australijskie PEDDERSY. Jest do tej pory spokój. Wyszło gdzieś koło 2000zł ale to z 4 lata temu.

Kayaba + spręzyny lesjofors, te springi są trochę twardsze od kayabowskich, w sam raz pod dodatkowy zbiornik z gazem i leśne drogi

Dzięki koledzy za odpowiedź. Teraz bede wiedział ile negocjować zakup.

W dniu 17.03.2020 o 11:55, LosioDriver napisał:

Na subaraku masz za 1650zł

Jak się dobrze poszuka to w 1100zł idzie sie zmieścić, Sprężyny lesjofors HD+amortyzatory KYB lub wzmocnione sprężyny KYb o oznaczeniu RA... i amortyzatory KYB.

Edited by yaroz