Jump to content

Przeglądy okresowe a COVID-19

GREGG
 Share

Recommended Posts

Niedługo czeka mnie przegląd okresowy, a z wiadomych przyczyn lepiej byłoby załatwić to na spokojnie, jak już sytuacja w kraju się nieco uspokoi. W ASO też może być teraz różnie z terminami, materiałami itd. Może Dyrekcja rozważyłaby jakąś formę ogólnej "dyspensy przeglądowej" w tym szczególnym czasie, przez zwiększenie limitu tolerancji kilometrów i /lub czasu wykonania przeglądu?  

• Upvote 2

20 minut temu, Lisek napisał:

Ale siejesz panike:) Mozna zrobic zakupy w Lidlu to mozna zrobic przeglad w samochodzie! Wy tak na serio?!

Gdzie ty widzisz panikę? Miałem na względzie przede wszystkim ewentualne problemy z terminami w ASO. A ograniczanie kontaktów to przy okazji...

Edited by GREGG

Dla osób starszych (są przecież tacy Subarowicze) albo znajdujących się w grupie ryzyka taki gest @Dyrekcja byłby b. dobry.

A poza tym, i tak już wielu z nas ma wywrócone życie do góry nogami ;) Szkoły, przedszkola zamknięte ... więc po co się jeszcze "szarpać" z przeglądem, zwłaszcza, że nie każdy ma ASO w swoim mieście.

• Upvote 1

15 minut temu, GREGG napisał:

Gdzie ty widzisz panikę? Miałem na względzie przede wszystkim ewentualne problemy z terminami w ASO. A ograniczanie kontaktów to przy okazji...

Jak mechanikowi na przeglądzie nie będziesz dmuchał przez ramie, to nikt się nie zarazi.

Bez COVID nie widziałem tłumów w ASO, bo większość przychodzi na konkretną godzinę, to i nawet można 3 m zachować od siebie.

Jakiś temat bez sensu

Edited by radiolog

35 minut temu, radiolog napisał:

Jak mechanikowi na przeglądzie nie będziesz dmuchał przez ramie, to nikt się nie zarazi.

Bez COVID nie widziałem tłumów w ASO, bo większość przychodzi na konkretną godzinę, to i nawet można 3 m zachować od siebie.

Jakiś temat bez sensu

Normalnie w ASO trzeba się umawiać tydzień-dwa naprzód. Jeżeli teraz nie przyjdzie część załogi, terminy mogą być np. 3-4 tygodnie a to już problem przy tolerancji przeglądów +/- 500 km. Tłumaczyć trzeba jak dzieciom....

Kwestia ograniczania kontaktu to jak zauważył @subleo bardziej dla osób z grupy ryzyka, które po prostu boją się wychodzić z domu. Może dla ciebie bez sensu a może dla kogoś to sprawa zagrożenia zdrowia?

• Dyrekcja SIP

Z dzisiejszego punktu widzenie nie sądzę, aby była potrzeba wprowadzania generalnych rozwiązań - jak powyżej już zauważono prawdopodobieństwo zarażenia jest zdecydowanie mniejsze, niż podczas zwykłych zakupów w sklepie. Oczywiście mogą też być szczególne przypadki losowe ( np. kwarantanna  ) właściciela, czy też całego zakładu . W takich, czy też innych przypadkach losowych naturalnie nie będziemy biurokratami i będziemy to uwzględniali. Podobnie pozytywnie zamierzam reagować, gdy właściciel ze względu na przynależność do grupy podwyższonego ryzyka ( wiek ) zdecyduje się na dobrowolną kwarantannę .

Powyższe to naturalnie ocena na dziś. Zależnie od dalszego rozwoju sytuacji może to się zmienić.

Pozdrowienie 

• Like 4
  • Upvote 2

W związku z tym tematem mamy taką propozycję dla klientów z Warszawy.

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym w celu zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania wirusa pragniemy zaoferować tym z Państwa, którzy są  w podeszłym wieku lub obawiają się opuścić zacisze domowego ogniska, nieodpłatny odbiór i zwrot Państwa pojazdów po wcześniejszym ustaleniu terminu i miejsca.

W celu ustalenia szczegółów takiej operacji prosimy o kontakt na adres e-mail: serwis@dukiewicz.pl z podaniem numeru telefonu pod który będziemy mogli oddzwonić oraz informacją, że jesteście Państwo zainteresowani taką usługą.

Wymóg dokonania przeglądu  w określonym terminie wiąże się  przede wszystkim z prawidłowym funkcjonowaniem Państwa  auta i  jego nadmierne przeciąganie nie jest wskazane.

pozdrowienia

• Like 5

• 1 year later...

Dzień dobry,

Ja mam nieco inne pytanie - zleciłem przegląd okresowy (4 rok) z wymianą oleju w CVT w Subaru Levorg (2017) i poinformowano mnie, że koszt takiego przeglądu, z wymianą dynamiczną będzie wynosił ok 3800 Pln.
Znalazłem "starą broszurę" - https://www.subaru.pl/docs/przeglady_okresowe.pdf, z której wynika, że taki koszt powinien się zamknąć w kwocie 2446 Pln (rekomendowana maksymalna stawka)- chyba, że planowana jest wymiana rozrządu (a na zleceniu takowej nie mam).
Zastanawiam się, czy stawki poszły aż tak bardzo do góry i czy każdy warsztat autoryzowany, może "dowolnie" ustalać maksymalne stawki (np. zażyczyć sobie 20 000 Pln za przegląd).

Pozdrawiam

• Haha 1

Witam,

Cena 2446 zł jest ceną przeglądu po 4 latach lub 60 000 km, w której nie jest uwzględniony koszt wymiany oleju w przekładni CVT.

Wymianę oleju w przekładni CVT, przewidzianą przez SBR jako czynność wymaganą w przypadku holowania przyczepy lub eksploatacji pojazdu w trudnych warunkach, rekomendujemy do wykonania co 60-90 tys km we wszystkich pojazdach, także w tych "normalnie" eksploatowanych.

Dziękuje bardzo za informację.
Wiem, że zawsze można wcześniej zadzwonić i zapytać, ale byłoby to pewnym ułatwieniem, gdyby takie informacje znalazły się w cytowanym dokumencie.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka