Skocz do zawartości

Przeglądy okresowe a COVID-19


GREGG

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo czeka mnie przegląd okresowy, a z wiadomych przyczyn lepiej byłoby załatwić to na spokojnie, jak już sytuacja w kraju się nieco uspokoi. W ASO też może być teraz różnie z terminami, materiałami itd. Może Dyrekcja rozważyłaby jakąś formę ogólnej "dyspensy przeglądowej" w tym szczególnym czasie, przez zwiększenie limitu tolerancji kilometrów i /lub czasu wykonania przeglądu?  

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Lisek napisał:

Ale siejesz panike:) Mozna zrobic zakupy w Lidlu to mozna zrobic przeglad w samochodzie! Wy tak na serio?!

 

Gdzie ty widzisz panikę? Miałem na względzie przede wszystkim ewentualne problemy z terminami w ASO. A ograniczanie kontaktów to przy okazji...

 

Edytowane przez GREGG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osób starszych (są przecież tacy Subarowicze) albo znajdujących się w grupie ryzyka taki gest @Dyrekcja byłby b. dobry.

 

A poza tym, i tak już wielu z nas ma wywrócone życie do góry nogami ;) Szkoły, przedszkola zamknięte ... więc po co się jeszcze "szarpać" z przeglądem, zwłaszcza, że nie każdy ma ASO w swoim mieście.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, GREGG napisał:

 

Gdzie ty widzisz panikę? Miałem na względzie przede wszystkim ewentualne problemy z terminami w ASO. A ograniczanie kontaktów to przy okazji...

 

 

Jak mechanikowi na przeglądzie nie będziesz dmuchał przez ramie, to nikt się nie zarazi.

Bez COVID nie widziałem tłumów w ASO, bo większość przychodzi na konkretną godzinę, to i nawet można 3 m zachować od siebie.

Jakiś temat bez sensu

Edytowane przez radiolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, radiolog napisał:

Jak mechanikowi na przeglądzie nie będziesz dmuchał przez ramie, to nikt się nie zarazi.

Bez COVID nie widziałem tłumów w ASO, bo większość przychodzi na konkretną godzinę, to i nawet można 3 m zachować od siebie.

Jakiś temat bez sensu

 

Normalnie w ASO trzeba się umawiać tydzień-dwa naprzód. Jeżeli teraz nie przyjdzie część załogi, terminy mogą być np. 3-4 tygodnie a to już problem przy tolerancji przeglądów +/- 500 km. Tłumaczyć trzeba jak dzieciom....

 

Kwestia ograniczania kontaktu to jak zauważył @subleo bardziej dla osób z grupy ryzyka, które po prostu boją się wychodzić z domu. Może dla ciebie bez sensu a może dla kogoś to sprawa zagrożenia zdrowia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Z dzisiejszego punktu widzenie nie sądzę, aby była potrzeba wprowadzania generalnych rozwiązań - jak powyżej już zauważono prawdopodobieństwo zarażenia jest zdecydowanie mniejsze, niż podczas zwykłych zakupów w sklepie. Oczywiście mogą też być szczególne przypadki losowe ( np. kwarantanna  ) właściciela, czy też całego zakładu . W takich, czy też innych przypadkach losowych naturalnie nie będziemy biurokratami i będziemy to uwzględniali. Podobnie pozytywnie zamierzam reagować, gdy właściciel ze względu na przynależność do grupy podwyższonego ryzyka ( wiek ) zdecyduje się na dobrowolną kwarantannę .

Powyższe to naturalnie ocena na dziś. Zależnie od dalszego rozwoju sytuacji może to się zmienić.

 

Pozdrowienie 

  • Super! 4
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym tematem mamy taką propozycję dla klientów z Warszawy.

 

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym w celu zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania wirusa pragniemy zaoferować tym z Państwa, którzy są  w podeszłym wieku lub obawiają się opuścić zacisze domowego ogniska, nieodpłatny odbiór i zwrot Państwa pojazdów po wcześniejszym ustaleniu terminu i miejsca.

W celu ustalenia szczegółów takiej operacji prosimy o kontakt na adres e-mail: serwis@dukiewicz.pl z podaniem numeru telefonu pod który będziemy mogli oddzwonić oraz informacją, że jesteście Państwo zainteresowani taką usługą.

Wymóg dokonania przeglądu  w określonym terminie wiąże się  przede wszystkim z prawidłowym funkcjonowaniem Państwa  auta i  jego nadmierne przeciąganie nie jest wskazane.

pozdrowienia

  • Super! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzień dobry,

Ja mam nieco inne pytanie - zleciłem przegląd okresowy (4 rok) z wymianą oleju w CVT w Subaru Levorg (2017) i poinformowano mnie, że koszt takiego przeglądu, z wymianą dynamiczną będzie wynosił ok 3800 Pln.
Znalazłem "starą broszurę" - https://www.subaru.pl/docs/przeglady_okresowe.pdf, z której wynika, że taki koszt powinien się zamknąć w kwocie 2446 Pln (rekomendowana maksymalna stawka)- chyba, że planowana jest wymiana rozrządu (a na zleceniu takowej nie mam).
Zastanawiam się, czy stawki poszły aż tak bardzo do góry i czy każdy warsztat autoryzowany, może "dowolnie" ustalać maksymalne stawki (np. zażyczyć sobie 20 000 Pln za przegląd).

Pozdrawiam

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Cena 2446 zł jest ceną przeglądu po 4 latach lub 60 000 km, w której nie jest uwzględniony koszt wymiany oleju w przekładni CVT.

Wymianę oleju w przekładni CVT, przewidzianą przez SBR jako czynność wymaganą w przypadku holowania przyczepy lub eksploatacji pojazdu w trudnych warunkach, rekomendujemy do wykonania co 60-90 tys km we wszystkich pojazdach, także w tych "normalnie" eksploatowanych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za informację.
Wiem, że zawsze można wcześniej zadzwonić i zapytać, ale byłoby to pewnym ułatwieniem, gdyby takie informacje znalazły się w cytowanym dokumencie.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...