Skocz do zawartości

Rozpórka łatwo demontowalna DIY


ewemarkam

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.03.2020 o 15:42, ewemarkam napisał:

No wiem, ale pytam o profil okrągły i prostokątny.

 Największa wytrzymałość na rurka okragla, potem kwadrat, potem pręt. Rozkład naprężeń na ścianki w rurce jest równomierny i najwięcej wytrzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dudek_rz napisał:

 Największa wytrzymałość na rurka okragla, potem kwadrat, potem pręt. Rozkład naprężeń na ścianki w rurce jest równomierny i najwięcej wytrzyma

A nie sądzisz ,że od tego wszystkiego większą wytrzymałość ma  jednak dwuteownik?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież dwuteownika nie wsadzę do samochodu. Bambusowe to ja rowery widziałem i rusztowania:)

 

Panowie, rozpórka jest zrobiona już, nie skończona co prawda. Ale działa, swoją funkcję spełnia. Dam znać jak zamówię te dociski mimośrodowe.

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szürkebarát napisał:

Acha, nie wiesz i potrzebujesz kogoś kto by zrobił coś za ciebie.

Na razie niewiedzą to Ty się  popisałeś wyżej w tym temacie, a  to czy ja wiem ,czy nie -  to nie wiesz.:lol:

-i pisz sobie  dalej o bambusach itp , a  bo w tym jesteś dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, respect napisał:

Na razie niewiedzą to Ty się  popisałeś wyżej w tym temacie, a  to czy ja wiem ,czy nie -  to nie wiesz.:lol:

-i pisz sobie  dalej o bambusach itp , a  bo w tym jesteś dobry.

O dalszym pisaniu o bambusach zwróć się do @ewemarkam który to wywołał, nie do mnie.

 

W czym jestem dobry a w czym nie nie wiesz i nie dowiesz się. A ta moja quasi niewiedza jest wciąż dla mnie wspaniałym wyzwaniem. Bo nie umrę besserwiserem, czyli wszystko lepiej wiedzącym od innych.

 

Co, trafiłem cię w punkt odkrywając że lubisz się wysługiwać kimś? Nie odpowiadaj, przeżuj to w swoim własnym wyborowym towarzystwie. Twoje wypowiedzi o tym nie wniosą niczego do tematu wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Odkopię  
@ewemarkam, udało się z tymi szybkozłączkami? 
A jeśli tak, to jak się sprawują? 
Nie kupiłem ich. Jakoś temat umarł. Szczerze to od montażu nie miałem potrzeby aby ją demontować. Więc zostają śruby. Jakbym dużo woził wtedy warto jednak pomyśleć o tym. Generalnie koło zapasowe wywaliłem na dach i jest więcej miejsca w bagażniku.
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacekw napisał:

Odkopię :) 

@ewemarkam, udało się z tymi szybkozłączkami? 

A jeśli tak, to jak się sprawują? 

U siebie mam tylną rozpórkę skręcaną na takie świstaki rowerowe od sztycy :) spełnia zadanie :thumbup:

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, ewemarkam napisał:

Nie kupiłem ich. Jakoś temat umarł. Szczerze to od montażu nie miałem potrzeby aby ją demontować. Więc zostają śruby. Jakbym dużo woził wtedy warto jednak pomyśleć o tym. Generalnie koło zapasowe wywaliłem na dach i jest więcej miejsca w bagażniku.

Ha! Ja jestem pewien, że jak zostawię zwykłe, to zaraz się okaże, że muszę coś większego przewieźć, a będę akurat bez kluczy ;) 

 

31 minut temu, Kiwi 4ester napisał:

U siebie mam tylną rozpórkę skręcaną na takie świstaki rowerowe od sztycy :) spełnia zadanie :thumbup:

O, to jest koncepcja nad którą myślałem, ale muszę sprawdzić średnicę otworu, żeby nie latały. Takie coś znalazłem: https://allegro.pl/oferta/docisk-mimosrodowy-m6-75mm-dzwignia-zaciskowa-9604893525 ale nie wiem czy będzie działać...

A masz jakiś link do Twoich?

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to jest koncepcja nad którą myślałem, ale muszę sprawdzić średnicę otworu, żeby nie latały. Takie coś znalazłem: https://allegro.pl/oferta/docisk-mimosrodowy-m6-75mm-dzwignia-zaciskowa-9604893525 ale nie wiem czy będzie działać...
A masz jakiś link do Twoich?
 
Ja tego imbusa i 17 płaska wożę w samochodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ewemarkam napisał:

Ja tego imbusa i 17 płaska wożę w samochodzie.

Dołożyłem rozpórkę, mam jeszcze wagę zwiększać? Nigdy! :biglol:

A na poważnie, to jak nie wyjdzie z klamrami to pewnie też tak zrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ewemarkam napisał:

Tylko obawiam się że te szybkozamykacze rowerowe mają za mała siłę. Parę postów wcześniej wrzucałem takie przemysłowe rozwiązanie. Nie wiem czy patrzyłeś na to.

Patrzyłem. Badam sprawę. 

 

2 godziny temu, Pan Dziedzic napisał:

Pneumatyczny, na to nasadka 12’tka, bzyk, bzyk i po sprawie.

Pod domem to jasne, ale co jak wyskoczy coś niespodziewanego. Wolę mieć tę kwestię rozwiązana raz na zawsze, i nie musieć wozić kluczy (które pewnie bym wyjął kiedyś na chwilę, a potem zapomniał włożyć z powrotem) :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat, mam taką rozpórkę od lat, szybkozamykacze + śruba rzymska, nawet nie pamiętam kto mi ją robił, jakiś starszy forumowicz.

W moim przypadku działa to na zasadzie "w kombiku (GF) nie ma znaczenia czy bedzie na szybkozłączki czy na śruby, ważne że bedzie jakakolwiek.

i powiem wam że auto z rozpórką i dołożonym stabem zmieniło sie nie do poznania. Przypominam że seryjne kombi GF8 MY2000 NIE ma stabiizatora.
uzupełnienie tych dwóch zmniejsza płużenie przodem, ba auto zaczyna fajnie wychodzić na obie osie.

Niestety wszystkie foty jakie jej wtedy zrobilem były wrzucone na imageshack... <_<

rearbar.thumb.jpg.0af88e00e2580bd0643643589d35fab0.jpg

Edytowane przez Matiz
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...