Skocz do zawartości

Ksenony vs BiLed


MarcinSubaru

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Danko napisał:

Przy dolocie izi, ale z drugiej strony nie ma opcji. :blink:

Gwarantuję, że wymieniłem pozycje na LED osram z obu stron. Może to po prostu kwestia szczupłych długich i silnych dłoni oraz praktyki w montażu elektroniki ;).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, Oczkoo15 said:

Może po lifcie utrudnili dostęp? :huh:

W przedlificie bezproblemowo się wymienia ;)

Potwierdam, w polifcie wymiana jakiejkolwiek żarówki jest w miare prosta (a dodam, że nie mam najmniejszych dłoni). Nigdy nie musiałem demontować aku a wymieniałem pozycje, kierunki czy żarniki w swoich ksenonach i max co robiłem to demontowałem dolot i tą rurkę wlewu płynu jak pisałeś wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja potwierdzę, wymiana pozycji w polifcie IV nie jest jakimś wielkim problemem. Choć tę wtyczkę dość ciężko przekręcić żeby się zablokowała. ;p Mam u siebie pozycję na LED Philips, niby 12 lat mają świecić wg informacji na opakowaniu, za dwie płaciłem coś około 45 złotych. Dają radę, ładnie świecą, jak znajdę czas na tę regenerację odbłyśników to wlecą też żarówki zimne i powinno być ładniej nocą. ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, subleo napisał:

A można wrzucić LED do biksenonów  Subaru (LEG BL)?

Tak i jest to banalnie proste

Jako doświetlenie do ksenonów jest żarówka typu HB3

Po pierwsze dostęp do żarówki wymarzony

Po drugie konstrukcja tego typu nie wymaga żadnych osłon co daje swobodę montażu ledów

Oczywiście zgadzam się z opiniami że już w standardzie "długie" są dobre ale w połączeniu z ledami jest dużo lepiej

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szamot napisał:

Daj jakiegoś linka

 

Dokładnie to kupiłem. Ale wygląda na to, że są kilka złotych droższe już, może na jakąś promocję trafiłem wtedy. :huh: Mam je też w miejsce oświetlenia tablicy rejestracyjnej wsadzone i bardzo elegancko się zrobiło z tyłu. W ogóle poszukam jakichś zdjęć to udostępnię jeśli znajdę. 
@edit: Nie mam jednak zdjęć. 

Edytowane przez Orear
.
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W Krakowie regeneracja-metalizowanie odbłyśnika kosztuje 100zł/szt. Wymontowanie z lampy nie wymaga rozbierania "auta" można dostać się po wyjęciu żarnika - to tylko 2 wkręty i trochę gimnastyki palcami żeby wyjąć odbłyśnik. To czy jest sens kombinować z LEDami i to bez homologacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mirek 67 napisał:

Witam

W Krakowie regeneracja-metalizowanie odbłyśnika kosztuje 100zł/szt. Wymontowanie z lampy nie wymaga rozbierania "auta" można dostać się po wyjęciu żarnika - to tylko 2 wkręty i trochę gimnastyki palcami żeby wyjąć odbłyśnik. To czy jest sens kombinować z LEDami i to bez homologacji?

Moim zdaniem jak bez homologacji to nie ma sensu. Lepiej żarówki kupić zimne jak bardzo mocno chce się mieć ten "look", ew zainwestować w legalny xenon. Żyjemy w kraju, w którym ktoś w Ciebie przyłoży, a Ty jesteś winny bo nie masz homologacji na LEDy - niestety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Żyjemy w kraju, w którym ktoś w Ciebie przyłoży, a Ty jesteś winny bo nie masz homologacji na LEDy - niestety. 


Znasz taki przypadek? Czytałeś gdzieś? Bo jak czytam takie sensację, to mi witki opadają...

I żeby było jasne - nie jestem fanem wkładania LEDów tam gdzie ich być nie powinno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że nie. Jakkolwiek jeżdżąc po Niemczech widzę, że dzięki światłom u nas szybciej dostrzegam samochód, tak mijałem radiowozy jeżdżąc na pozycje +przeciwmglowe I nikt uwagi na to nie zwrócił. Chodzi o światło, a wielu ludzi, w tym policjantów sam w sobie przepis uważa za bezsensowny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Zodiak napisał:


 

 


Znasz taki przypadek? Czytałeś gdzieś? Bo jak czytam takie sensację, to mi witki opadają...

I żeby było jasne emoji6.png - nie jestem fanem wkładania LEDów tam gdzie ich być nie powinno.

 

Masz rację, nie mam przykładu, troszkę mocno wybiegłem z tym karaniem niewinnych. ;) Co nie zmienia faktu, że homologacja w świetle prawa to poważna sprawa. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam. soczewki led robione w Poznaniu, nawet temat zalozylem o ledach swego czasu ale chyba jestem prekursorem ich w legacy iv czyli od 2004 roku. soczewka Bi led niestety nie wchodzi w ten klosz. Swieci to niebo lepiej niz kazda zarowka, szczególnie w deszczu, sniegu mam wrazenie ze jest jeszcze lepiej niz normalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MateuszWwa napisał:

ja mam

opowiedz coś więcej, pokaż zdjęcia, nie oślepiasz ? nie mrygają?

bo mnie korci żeby coś takiego zrobić 

10 godzin temu, MateuszWwa napisał:

szczególnie w deszczu,

ten parametr najbardziej mnie interesuje bo ksenon subarowy zupełnie sobie z tym właśnie nie radzi a zauważyłem znaczącą poprawę przy moich ledowych długich

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma, nawet po instalacji specjalnie podjechałem na inna stacje niż zawsze na regulacje, mowie kupiłem auto i chciałem podregulować reflektory - wiadomo stacja stacji nie rowna, ale przeszlo spoko. Soczewka jest jest , co prawda inaczej zdecydowanie wygląda zarowka w soczewce a inaczej led ale nikt sienie czepial, policja z ruchu drogowego tez nie. i tfu tfu niech tak zostanie. 

Natomiast rozbryzg swiatla na scianie nnie jest idealny, mocno daje po poboczu, co akurat jest plusem moim zdaniem  i trochę za bardzo na lewy pas, a zbyt mało na srodek . W każdym razie i tak jest lepiej niż w serii . nie wiem jak swieci subarowy ksenon . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2020 o 15:53, Danko napisał:

To zrób! :PO co chodzi z tym dorzucaniem ledow? 

Chciałeś to masz. Wybacz, że z opóźnieniem. ;) Od razu nadmieniam, w dzień nie wygląda to tak ładnie jak nocą, więc żarówki nie nadają się jako światła dzienne, ale gdy jest ciemno spokojnie oświetlą drzwi do garażu. ;) 

 

IMG_20200319_191808.jpg

IMG_20200319_191932.jpg

Edytowane przez Orear
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie :) miałem w tablicy po poprzednim wlascicielu ale szybko padły. Teraz mam zwykle, ale śruby się wyrobiły przy wkręcaniu, więc tak zostanie XD Pozycja ładnie wygląda, choć bardzo ciekawe rozwiązanie swego czasu przedstawił mi @R4RE. Wtedy pozycja z kierunkiem świeci na biało, a kierunki zmieniają kolor w momencie włączenia. Prawdopodobnie prędzej czy później zdecyduje się na coś takiego, ale zabrać mi się nie chce za to... Dziś odbieram samochód, więc wrzucę foto z tym aku przy lampie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...