Skocz do zawartości

Ksenony vs BiLed


MarcinSubaru

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, Panowie w autogamma k Krakowa zaproponowali mi zamiast regeneracji odłbyśnika, przerobienie ksenonów na biledy, które ponoć lepiej i dłużej świecą? Ma ktoś może te biledy? Niestety sa bez homologacji, dlatego waham się czy je robić. A ponoć subaryny legacy/outback miałe słabe plastiki w tych ksenonach i szybko słabo świeciły. Ja wymieniłem żarniki(D2S) ale dalej taka słabizna, że ledwo co iwdać w nocy i musze cos zrobić. Co doradzacie? Miał już może ktoś taki problem? 

 

Pozdrawiam 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana na biledy to około 780 złotych za sztukę, a regeneracja 250 złotych za sztukę. Tak, nie ma homologacji, gościu coś tam ściemniał, że  niby jakieś normy ma spełnione, ale w sumie nie ma tutaj o czym mówić, macie rację, tym bardziej jak się jedzie za granicę. Dobra regeneracja, ewentualnie wymiana żarników na lepszej jakości. Ponoć każda ingerencja w reflektory pozbawia je homologacji. A z DRL-ami nie ma problemów, jesli mają homologacji, można zamontować i spokojnie jeździć. Przynajmniej tak można oszczędzić żywota ksenonów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, MarcinSubaru napisał:

regeneracja 250 złotych za sztukę

Robiłem u nich regenerację i w Subaru i w Saabie - polecam!

Dodatkowo kup u nich żarniki

Będzie pan zadowolony 

 

11 minut temu, Danko napisał:

ale pozycyjne jedno padloi

a dojście do żaróweczki chyba utrudnione ?

Chciałem wsadzić tam kiedyś ledziki ale popatrzyłem że to nie takie łatwe i odpuściłem temat 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, M_isza napisał:

LED mimo och ach, wcale nie swiaca lepiej od dobrych xenonow, ktore niestety sa wypierane w konfiguratorach nowych samochodow przez ledy

 

Niestety xenony z Subaru do dobrych się nie zaliczają. LED w wykonaniu Subaru świeci zdecydowanie lepiej od Xenonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Danko napisał:

Idiotyczne rozwiązanie za przeproszeniem. Żeby zmienić pozycje, trzeba wyciągnąć akumulator.. Z drugiej strony jest ten cały "kołnierz" do dolotu, ale to nie przeszkadza jakoś bardzo. Mi padła ta przy aku.. 

 

W Legacy IV (w każdym razie w wersji US) najprościej się tam dostać przez odchylenie nadkola (najlepiej przy skręconych kołach żeby było więcej miejsca). Nic wtedy nie trzeba demontować, wyjęcie kilku spinek załatwia temat. Może w europejskiej wersji też tak sie da.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Danko napisał:

Idiotyczne rozwiązanie za przeproszeniem. Żeby zmienić pozycje, trzeba wyciągnąć akumulator.

Nie wiem jak wy to robicie, ale ja już kilka razy wymieniałem postojowe i nie musiałem wyciągać akumulatora. Jedynie odchylam wlew płynu do spryskiwaczy i to tyle :D

Robota na trzy minuty.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, spawalniczy napisał:

 

Niestety xenony z Subaru do dobrych się nie zaliczają. LED w wykonaniu Subaru świeci zdecydowanie lepiej od Xenonów.

nie mam doswiadczen z subaru, w subaru jestem odlskulem z H4 w swoim bugusiu. ale nowozytne LED z golfa vs bixenon z poprzedniej generacji astry, jest deczko lepszy, przede wszystkim swiatlo nie znika w deszczu, ale jak do tej pory to najlepsze światła, jakimi jezdzilem to xenony w roznych mercach B,C,E,ML...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Danko napisał:

. Moze wrzucę foto jak wątek nie umrze w przyszły w tygodniu :p

To weź nie umrzyj i wrzuć bom sam ciekaw

 

4 minuty temu, M_isza napisał:

przede wszystkim swiatlo nie znika w deszczu

To jeden z powodów dla których mam ledy na długich 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Na długich też jestem zadowolony. Na mijania niekoniecznie. Jest lepiej niż na halogenach w Opelku z podobnego rocznika. Ale miałem też mazde z podobnego rocznika z ksenonami i tam było lepiej. Jedną lampę mam nową z drugiej strony... Sam nie wiem, może mam zbyt duże wymagania. Mam też porównanie z 2 letnim ASX z ksenonami. No bajka, widać wszystko. Zależy jak się zejdzie, zdjęcie czy tu, czy u siebie wrzucę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Oczkoo15 napisał:

Może po lifcie utrudnili dostęp? :huh:

 

W polifta z ksenonami bez problemu wymieniłem pozycje bez żadnych dziwnych kombinacji. Może trzeba kierownik dolotu zdjąć coby do prawej się dostać i tak jak Oczko mówi odchylić wlew i tyle. Spróbujcie za to migacze z przodu wymienić xD. Pewnie też się da od dołu po odpięciu paru spinek, ale łatwo nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...