Skocz do zawartości

Forester 2.5 XT - kilka pytań


Thomas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W związku z chęcią zakupu takiego pojazdu mam kilka pytań:

 

1. wiem, że Forester to nie jest prawdziwa terenówka, ale jaka jest jego głębokość brodzenia? Nigdzie tego nie mogę znaleźć.

 

2. Czy możliwe jest wrzucenie forestera na bok. Zakładam suchą poziomą nawierzchnię asfaltową, bez dziur i krawężników. Czy Forester poleci bokiem na asfalcie czy zaliczy boczek, na przykład przy teście łosia przy 100kmh albo więcej?

 

3. Jakie jest jego minimalne zużycie paliwa? Zakładam jazdę na kropelce, 5ty bieg i mucha na gazie na autostradzie

 

4. Ile trzeba wydac kasy na tunning silnika, ale tylko SOFT czyli programowy? Bez wymiany części typu turbo, intercoller itp. Ile koników dostanę za te pieniadze? Czy mozna zlecić to w ASO i nie stracić gwarancji?

 

5. jakie jest rzeczywiste przyspieszenie od 0 do 100? Fabryka podaje 6sek, ale słyszałem gdzieś o cos ponad 7 sek

 

6. słyszałem, że Subaru nie wolno holować z jedną osią podniesioną bo rozwali się sprzęgło. W takim razie jak przechodzi sie przegląd rejestracyjny jeżeli podczas przegladu, podczas badania hamulców jedna oś się obraca, a druga stoi? Czy trzeba jechac na specjalną stację diagnostyczną dla Subaru?

 

7. Bloow-off ile kosztuje zamontowanie tego? Czy trzeba też coś robić z wydechem? Czy po zamontowaniu tego stracę gwarancje?

 

8. czy do tego Forestera będzie pasować skrzynia 6-biegowa od Imprezy STI? Robił to ktoś? Czy po zamianie poprawia sie dynamika forestera, przyspieszenie, prędkość, może spada zuzycie paliwa? Opłaca się to robić?

 

9. ile kasy trzeba naszykować na jakiś głośniejszy wydech, który też poprawi trochę osiągi? Jakie firmy robia coś sensownego do Forestera?

 

Z góry dziekuję za wyczerpujące info od Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. wiem, że Forester to nie jest prawdziwa terenówka, ale jaka jest jego głębokość brodzenia? Nigdzie tego nie mogę znaleźć.

2 lata temu na zlocie Forysie brodziły w takiej wodzie i z tego co wiem nic im nie było :

03221.jpg03196.jpg

03149.jpg

 

 

 

 

 

A tak w ogóle, to nie potrzebnie dublujesz tematy.

 

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?p=429702#429702

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...