Skocz do zawartości

MP3 w STI


domestos666

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tommi from Kattowitz, ty się nie znasz. W STI misi być takie duże i błyszczące radio. To podstawa. Za 400 zł raczej nie kupisz dużego, błyszczącego radia, lepszego niż subarowskie.

 

No cóż, nie widzę sensu wyrzucania ogromnej sumy pieniędzy na "błyszczące" radyjko skoro reszta sprzętu ograniczy się do fabrycznego. Albo zakładamy w pełni dobre audio albo idziemy niskim kosztem. Każde 100zł wiecej za radio to lepszy (moim zdaniem bardziej odpustowy) wygląd i jakiś mały bajer mniej czy bardziej potrzebny (z przewagą na to pierwsze). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie zastanawiam nad zmiana radia w moim drugim aucie i mysle o Pioneer deh-p690ub http://www.millionbuy.com/piodehp690ub.html

Mozna podlaczyc do niego iPoda (isterowac nim prosto z radia), mozna podloczyc przenosny dysk twardy (ktos ma 500GB mp3?) albo czytnik kart SD. Koniec zabawy z plytami CD.

Do tego ma wyjscie 4V z przedwzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... mozna podloczyc przenosny dysk twardy (ktos ma 500GB mp3?)...

 

500GB empetrójek to przy średnim "bitrejcie" będzie ponad 100 tysi utworów, a licząc utworek po jakieś 90 centów przy ściąganiu ze sklepów muzycznych, to by było jakieś 90 tysi $ :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakaś możliwość odtwarzania na fabrycznym radiu plików MP3? Jakiś dołączany odtwarzacz albo coś w tym stylu. Wymiana całego radia średnio mi się uśmiecha.

 

 

Można.

 

http://www.harmankardon.com/drive-1/

 

Ja mam ten z lewej zestaw. Żadnych zakłóceń (bo połączone jest to kablami z radiem a nie "poprzez eter"), działa jak to mp3. Ekranik po lewej stronie, joy obok włącznika wycieraczek, ipod nano w schowku. Wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogem.

 

dsc00088oy4.jpg

 

dsc00089sd4.jpg

 

dsc00090lw7.jpg

 

Puszka gdzie wszystko się zbiega jest pod schowkiem. W rzeczywistości wygląda bardziej neutralnie. W słońcu wszystko widac na wyświetlaczu.

 

Cena była hmmm.... chyba 500-600zł na allegro. Zależy kto czego oczekuje.

 

- nie ma zakłóceń

- nie musze podłączac kolejnej rzeczy wsiadając do auta (zestaw słuchawkowy itp, za dużo się tego robi), ot odpalasz i jedziesz

- bezproblemowe zarządzanie piosenkami czyli sterowanie joyem +ekranik (jak jest np 2-4gb to już się raczej przydaje)

- nie musze ładowac ipoda (w tym przypadku) czy też innego odtwarzacza mp3 jak często przy transmiterach - zasilanie bezpośrednio z "puszki".

 

 

https://sklep.apple.pl/cgi-bin/WebObjec ... 1.13.2.0.0

 

lub

 

http://cgi.ebay.com/Harman-Kardon-Drive ... dZViewItem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety co by nie robic to dzwiek bedzie tragiczny - czy mp3 [co uwazam za profanacje muzyki] czy CD czy kasety - mozna zmienic radio na lepsze bo faktycznie to firmowe to jest dobre do sluchania czegokolwiek dla zabicia czasu - ostateczny efekt daje niestety dobry glosnik [nie jeden] a z tym jest krucho bo dobry glosnik kosztuje - w audi mialem radio alpine i w porownaniu do tego co mam subaru to gralo rewelacyjnie [na plytach cd] - niestety obecnie wymiana radia nie chodzi w gre - ponadto mam w domu dobry "sprzet" grajacy i niestety plyt CD slucham jedynie przez sluchawki [dobre] podlaczone do odtwarzacza [dobrego] wszystko inne brzmi jak uporczywy komar - mp3 to porazka bo tnie muzyke jak tasak - nawet plyta CD brzmi [w porownaniu do winylu] slabo - niestety takie sa koszty rozwoju cywilizacji [nawiasem - sa tez niesamowite roznice w brzmieniu samych plyt CD]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pchelek, a powiedz mi, jak to się ma do tematu? Tak on topic?

Wszyscy wiedzą, że mp3 wycina częśc pasma. Swoją drogą, jest to chyba najdłuże zdanie napisane od początku istnienia forum :P

 

Zmeczony jestem - może się czepiam - sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pchelek, to moze od razu zainstaluj sobie gramofon w samochodzie? Dawniej montowano male gramofony (do odtwarzania singli) w luksusowych samochodach amerykanskich.

Pozatym, wiele razy spotkalem sie z opinia, ze w samochodzie nie slychac roznicy pomiedzy CD a mp3 o bitrate rzedu 192-224kbps, nawet na dobrym sprzecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pchelek, to moze od razu zainstaluj sobie gramofon w samochodzie? Dawniej montowano male gramofony (do odtwarzania singli) w luksusowych samochodach amerykanskich.

Pozatym, wiele razy spotkalem sie z opinia, ze w samochodzie nie slychac roznicy pomiedzy CD a mp3 o bitrate rzedu 192-224kbps, nawet na dobrym sprzecie.

 

ale pchelek słyszy... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pchelek, to moze od razu zainstaluj sobie gramofon w samochodzie? Dawniej montowano male gramofony (do odtwarzania singli) w luksusowych samochodach amerykanskich.

Pozatym, wiele razy spotkalem sie z opinia, ze w samochodzie nie slychac roznicy pomiedzy CD a mp3 o bitrate rzedu 192-224kbps, nawet na dobrym sprzecie.

 

ale pchelek słyszy... :mrgreen:

Ja podejrzewam ze raczej mu sie wydaje ze slyszy. To jest taka choroba zwana audiofilia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tylko jedno pytanie:

 

MP3 to tak kiepska jakośc, że po co w ogóle zaczynac ten temat.

bo domyslam sie, ze chodzi ci o mp3 jakości takiej gdzie na płytę wchodzi n-ta ilośc kawalków :)

 

No tak bo jak będzie 4gb w ipodzie i mp3 które maja po 6mega to wejdzie mi tylko ~650 piosenek.

 

Koniecznie wtedy obniże bitrate, tak żeby 1 song miał 3mg i zmieściło się 1300 songów....

 

650 songów to nie 20 na płycie audio....wystarczy w zupełności - a mp3 są wtedy, przynajmniej dla mnie akceptowalnej jakości. Zawsze można ipoda 8gb kupic :)

(tych z dyskiem nie polecam, za dużo drgań w aucie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pchelek, to moze od razu zainstaluj sobie gramofon w samochodzie? Dawniej montowano male gramofony (do odtwarzania singli) w luksusowych samochodach amerykanskich.

Pozatym, wiele razy spotkalem sie z opinia, ze w samochodzie nie slychac roznicy pomiedzy CD a mp3 o bitrate rzedu 192-224kbps, nawet na dobrym sprzecie.

 

ale pchelek słyszy... :mrgreen:

Ja podejrzewam ze raczej mu sie wydaje ze slyszy. To jest taka choroba zwana audiofilia.

 

właśnie dlatego na końcu wkleiłem zieloną mordkę...

ps. myślę, że w sprzęcie jaki dostaliśmy w naszych autach nawet PeterR nie usłyszy różnicy między mp3 192 czy 320 kbps(czy jakichś tam :mrgreen:

)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...