Skocz do zawartości

uszczelka nawiewu lewego kierowny


PILOTZOLSZTYNA

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór

 

Czyściłem ostatnio nawiewy w moim legacy III i przy okazji czyszczenia

nie wytrzymała uszczelka która znajduje się na przepustnicy nawiewu kierowcy (lewa strona) tu gdzie można regulować ilość dopływającego powietrza

czy ktoś wie może czym to zastąpić albo gdzie można takową nabyć.

Bez tej uszczelki świszcze przy mocnym tłumieniu nawiewu

 

będę wdzięczny za info

uszczelka nawiewu2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent z uszczelką do okien sprawdzony w 100% ,jeżeli chodzi o mój samochód. Wszystko szczelne ,nie gwiżdże. Gąbki mi się też posypały, jak ściągałem deskę. Grubość/wysokość/szerokość dobierałem wg starej gąbki,a całość wsuwałem na patencie "hydraulicznym" tj płyn do naczyń na poślizg i sru... wjechało gładko i szczelnie,nic się nie zawinęło i nie marszczyło/oderwało.  Najpierw oczyściłem wszystko z gąbki, alkoholem wszystko wyczyściłem,żeby klej od uszczelki okiennej (tej samoprzylepnej) pięknie chwycił. Taśmę kupowałem jakąś firmową ,a wystarczyło by jej na "opędzenie" kilku Subaraków. Ps. W Obi w razie czego masz "na metry" ,w różnych grubościach i szerokościach.

Ps piany PUR nie polecam ;) 

Edytowane przez Qubu666-Baja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PILOTZOLSZTYNA napisał:

dzięki

to będę próbował z uszczelką

Polecam z czystym sumieniem. Ogólnie też szukałem gąbki,ale stwierdziłem,że spróbuję z latwo dostepnymi uszczelkami. Dobierz tylko dobrze rozmiar,żeby wśliznęły się odpowiednio tj nie za ciasno(niepotrzebne nerwy,coś się zahaczy itd) ,nie za lekko (bo będzie gwizd). sam wyczujesz... Jak dasz poślizg, to musi być naprawa w 100% dobrze wykonana. Ps nowy nóż tapeciarski się przyda,żeby idealnie końce uszczelki dociąć i spasować "na styk" (żeby nie gwizdało). Będzie cacy...

Ps próbowałem dwa wymiary uszczelek i trzeba brać najbliższy wymiarowi gąbki.

Edytowane przez Qubu666-Baja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Qubu666-Baja napisał:

Polecam z czystym sumieniem. Ogólnie też szukałem gąbki,ale stwierdziłem,że spróbuję z latwo dostepnymi uszczelkami. Dobierz tylko dobrze rozmiar,żeby wśliznęły się odpowiednio tj nie za ciasno(niepotrzebne nerwy,coś się zahaczy itd) ,nie za lekko (bo będzie gwizd). sam wyczujesz... Jak dasz poślizg, to musi być naprawa w 100% dobrze wykonana. Ps nowy nóż tapeciarski się przyda,żeby idealnie końce uszczelki dociąć i spasować "na styk" (żeby nie gwizdało). Będzie cacy...

Ps próbowałem dwa wymiary uszczelek i trzeba brać najbliższy wymiarowi gąbki.

dzieki

moja gąbka była tak zużyta że była cieniutka papier i ją wywaliłem ale będę próbował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...