Jump to content

Zapytanie o KENWOOD FXDD07EF2 OEM Navi - (wymiana końcówki mocy)

rodman091
 Share

Recommended Posts

Witam nie znalazłem nic na ten temat na forum więc założyłem nowy wątek. Znalazłem coś w sieci że da się to zrobić i jaka końcówka została wlutowana w navi Kenwood ale nic więcej czy było coś jeszcze do zrobienia  związane z tą przeróbką. 

Jeśli ktoś ma wymienioną końcówkę mocy w swoim navi na inną nie zależy mi na podniesieniu mocy a na poprawienie chociaż troszkę dźwięku. Jeśli ktoś zrobił to sam lub wie jak i jaka końcówka została założona i czy było to zrobione na zasadzie  wylutowania starej i wlutowanie nowej bez żadnych innych przeróbek w navi proszę o info. 

• rodman091 changed the title to Zapytanie o KENWOOD FXDD07EF2 OEM Navi - (wymiana końcówki mocy)
  • 3 weeks later...

Zazwyczaj wymienia się na taką samą, bo do tej są dobrane elementy dookoła, ewentualnie kompatybilną. Jeśli radio ma już trochę lat, może okazać się że wyszedł następca o trochę lepszych parametrach.
Jeśli zależy Ci na lepszych niższych tonach. To przy końcówce mocy, albo przy głównej przetwornicy są duże kondensatory, można je wymienić na takie o większej pojemności.

W dniu 1.03.2020 o 09:48, rodman091 napisał:

Witam nie znalazłem nic na ten temat na forum więc założyłem nowy wątek. Znalazłem coś w sieci że da się to zrobić i jaka końcówka została wlutowana w navi Kenwood ale nic więcej czy było coś jeszcze do zrobienia  związane z tą przeróbką. 

Jeśli ktoś ma wymienioną końcówkę mocy w swoim navi na inną nie zależy mi na podniesieniu mocy a na poprawienie chociaż troszkę dźwięku. Jeśli ktoś zrobił to sam lub wie jak i jaka końcówka została założona i czy było to zrobione na zasadzie  wylutowania starej i wlutowanie nowej bez żadnych innych przeróbek w navi proszę o info. 

Czasem na forum jest @Leszek Paziewski - z firmy Elco Exim, która współpracuje z SIP jako oficjalny partner. Może warto go bezpośrednio zapytać.