Jump to content

Szyberdach / okno dachowe pękniecie szyby - jak wymienić?

Recommended Posts

Pacjent to Obk 2007r, dwudzielne okno dachowe.

Zauważyłem że to większe ruchome ma pękniętą szybę. Nic nie cieknie, usterka tylko estetyczna.

Pytanie do tych którzy wiedzą - czy da się wymienić samo okno czy wyłącznie cały szyberdach z mechanizmem?

Jakieś wskazówki jak poza ogólną tzn zdejmij podsufitkę? Ktoś to robił potrafi coś podpowiedzieć?

Ceny używek nie są duże, kupiłbym cały szyberdach ale obawiam się przecieków po wymianie dlatego pytam jak to zrobić jak najmniej inwazyjnie w uszczelnienia.

Być może mam zwidy - ale ZTCP tam jest niezmiennie "mokry" szyber, w sensie że woda wpływa przezeń, a potem odpływa kanalikami (sprawdzić drożność).
Uszczelnienie - jeśli ma być skuteczne - jest między szynami/mechanizmem, a ich mocowaniami w dachu.
Podkreślam - do sprawdzenia, nie pamietam na 100%.

Cześć. Przy szybie po obu stronach masz czarne maskownice, zdejmujesz je rękami i zobaczysz śruby. Podnieś sobie przednia owiewkę następnie odkręć śruby i wyciągasz sama szybę do góry. PRZY WYCIĄGANIU SZYBY UWAŻAJ NA PODKŁADKI KTÓRE SA POD ŚRUBAMI. WAŻNE ŻEBY ICH NIE POMYLIĆ PRZ ZAKŁADANIU SZYBY. tak to przynajmniej wygląda w Legacy IV. 

11 godzin temu, Artman84 napisał:

Cześć. Przy szybie po obu stronach masz czarne maskownice, zdejmujesz je rękami i zobaczysz śruby. Podnieś sobie przednia owiewkę następnie odkręć śruby i wyciągasz sama szybę do góry. PRZY WYCIĄGANIU SZYBY UWAŻAJ NA PODKŁADKI KTÓRE SA POD ŚRUBAMI. WAŻNE ŻEBY ICH NIE POMYLIĆ PRZ ZAKŁADANIU SZYBY. tak to przynajmniej wygląda w Legacy IV. 

Panie Artmanie - jesteś wielki!

O taką podpowiedź mi chodziło - dzięki wielkie właśnie sprawdziłem że u mnie identycznie.

W Forku jak dobrze kojarze ciągnie się te plastiki w dół, nie na boki. Tak piszę żebyś nie połamał :) 

2 godziny temu, ewemarkam napisał:

W Forku jak dobrze kojarze ciągnie się te plastiki w dół, nie na boki. Tak piszę żebyś nie połamał :) 

Dzięki - w Legacy i OBK jednak w bok do wewnątrz